Divadelní noviny Aktuální vydání 12/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

12/2024

ročník 33
11. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  Skvělý večer

  Hovory od klavíru patří už neodmyslitelně k Jeseníku a rok od roku zvyšují svou reputaci. Svědčila o tom i zcela zaplněná jesenická Kaple v pátek 12. října, kdy v Hovorech od klavíru (ale bez klavíru) vystoupili dva vzácní hosté, psychiatr Prof. MUDr. Cyril Höschl a herec, režisér, scenárista a moderátor Ondřej Kepka. A jako třetí vystoupil a večer uváděl Jiří Holoubek, který si podzim bez Jeseníku už prý snad ani nedovede představit.

  Atmosféra večera byla prodchnutá bohatými vědomostmi a zkušenostmi aktérů (zleva Jiří Holoubek, Ondřej Kepka a Cyril Höschl) Foto Jana Vrabcová

  Atmosféra večera byla prodchnutá bohatými vědomostmi a zkušenostmi obou aktérů. Mluvili o tématech vážných – co pro člověka znamená hudba (při tomto tématu dokonce nastínili vývoj celého lidstva), co je dramatické umění, proč jsou důležité náboženství i politika – i méně vážných. Vše dokázali podat srozumitelně a zajímavě. Při jejich životních, s humorem podávaných historkách plný sál skoro nedýchal a s napětím jim poslouchal. Aktéři vytvořili na pódiu skvělou souhru, jakoby si jen povídali sami mezi sebou. I vyhlášený jesenický Ukuleleband (soubor jesenické ZUŠ vedený Václavem Dvořákem),  který byl jedinou hudební složkou večera, jen dokresloval a dotvářel význam mluveného.

  I vyhlášený jesenický Ukuleleband jen dokresloval a dotvářel význam mluveného. Foto Jana Vrabcová

  Samozřejmě jako vždy došlo i na dotazy z publika, které byly hosty večera uvážlivě a vtipně zodpovídány. Jednou větou – byl to skvělý večer.

  V pozadí takové akce ovšem musí někdo stát, je to jednak firma Fenix a ing. Cyril Svozil, který převzal nad cyklem záštitu, dále patronka cyklu Michaela Zajmi, sólistka opery ND v Praze, a především iniciátorka a pořadatelka (už řadu let) Jarmila Pohlová. Všem dík!

  Závěrečný koncert jesenického cyklu Hvězdy a hvězdičky se uskuteční v úterý 27. listopadu v místní Kapli.

  Věra Lejsková (psáno pro i-DN)


  Komentáře k článku: Skvělý večer

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,