Divadelní noviny Aktuální vydání 7/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

7/2020

ročník 28
31. 3.–13. 4. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Sametový mejdan v Huse

  Husa_na_provazku - logoCo vás čeká na Provázku na oslavu 25. výročí tzv. Sametové revoluce? Filmy – debaty – setkání – objetí – radost… a na závěr pak koncert Big Beatles.

  V pravé poledne Česká televize v exkluzivní předpremiéře promítne čtyři filmy z cyklu České století, otevřené série autorsky zpracovaných televizních dramat, které se vracejí ke klíčovým událostem českých dějin z pohledu jejich hlavních aktérů. Režie: Robert Sedláček. Čekají na vás části:

  Musíme se dohodnout (1968) – Týden po 21. srpnu 1968. Sovětská okupace, smrtelná rána Pražskému jaru. Šok. Zoufalství i odhodlání. A pak jednání v Moskvě. A kapitulace.

  Je to jen rock´n´roll (1976) – Píše se rok 1976 a před pražským soudem probíhá proces se skupinou The Plastic People. Mimořádný zájem veřejnosti, v normalizačním bezčasí se cosi začíná měnit. Rodí se myšlenka Charty 77. Marginální zákaz jedné neznámé hudební skupiny vede k velkým následkům, k procitání lidské svobody.

  Poslední hurá (1989) – Rok 1989 a pád komunistického režimu. Kdo si vůbec pamatuje, co je to skutečná demokracie? Kdo udrží v ruce otěže doby, kde se idealismus potká s pragmatismem normálního života? Havel a Čalfa, taková byla realita.

  Ať si jdou (1992) – Poslední díl unikátní filmové série, která rozkrývá tabu klíčových událostí našich moderních dějin. Od Masaryka ke Klausovi a Mečairovi. Konec Československa.

  V 17. hodin dojde k setkání nejrůznějších osobností v Kabinetu Havel 2014/2015 aneb Všechno, co potřebujeme, je pravda. Odstartuje jím nový debatní cyklus DHNP a Knihovny Václava Havla tomu výročí na počest. Poprvé na téma: Bez hranic

  Hosté: Jan Trachta, dětský lékař bez hranic a František Janouch, zakladatel Nadace Charty 77. Ptá se Renata Kalenská, do toho mudruje Petr Oslzlý. Ať mír dál zůstává s touto krajinou na závěr zazpívá Tereza Marečková.

  Ve 20. hodin už budeme jenom slavit a tančit – s kapelou Big Beatles, která nám k tomu zahraje!

  • Autor:
  • Publikováno: 13. listopadu 2014

  Komentáře k článku: Sametový mejdan v Huse

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,