Divadelní noviny Aktuální vydání 8/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

8/2024

ročník 33
16. 4. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  Sál Slováckého divadla se bude rekonstruovat

  Oprava sálu Slováckého divadla v Uherském Hradišti přijde na 4,1 milionu korun. Práce jsou plánovány na dobu od 27. června do 19. září. Novinářům to minulý týden oznámil místostarosta Uherského Hradiště Zdeněk Procházka (KDU-ČSL). Stávající obklady stěn a podlahy nevyhovují požárním předpisům. Divadlo musí kvůli opravě přizpůsobit svůj program.

  Sál Slováckého divadla. FOTO archiv SD UH

  Sál Slováckého divadla. FOTO archiv SD UH

  Vyměněny budou veškeré textilie, které jsou na stěnách i na podlahách v hlavním sále, na chodbách i ve foyer divadla. Nutná bude demontáž sedadel, která se v rámci veřejné zakázky budou čistit. Práce zahrnují i drobnou opravu elektroinstalace, popsal situaci Procházka. Nové materiály budou podle něj splňovat kritéria požární bezpečnosti, budou vyhovovat i po akustické stránce.

  Podle Procházky je trvání opravy naplánováno na nejkratší možnou dobu. Je ale jasné, že přesáhne obvyklé divadelní prázdniny, které trvají šest či sedm týdnů, doplnil Procházka. Letní filmová škola musela kvůli opravě sálu Slováckého divadla najít jiné promítací místo – bude v tenisové hale Sportcentra Morava.

  Slovácké divadlo dnes. FOTO archiv

  Slovácké divadlo dnes. FOTO archiv

  Slovácké divadlo kvůli téměř tři měsíce trvající opravě přijde podle ředitele Michala Zetela zhruba o 1,5 milionu korun. Zetel už dříve řekl, že divadlo výpadek termínů vyřeší ve prospěch předplatitelů, že tedy ubydou představení „na volnou kasu“. Divadlo se je pokusí nahradit vyšším počtem zájezdů, více představeními na Malé scéně a také open air představeními. Oprava sálu se projeví i v programu divadla. Na konec této sezony plánovanou pohádku přesunuje uherskohradišťská scéna na jaro příštího roku. V předplatném na rok 2017 pak divadlo podle Zetela výjimečně nabídne místo obvyklých šesti titulů jen pět.

  Velehradská třída s budovou Sokolovny, dnešním sídlem Slováckého divadla (30. léta 20. století). FOTO archiv SD UH

  Velehradská třída s budovou Sokolovny, dnešním sídlem Slováckého divadla (30. léta 20. století). FOTO archiv SD UH

  Slovácké divadlo loni v říjnu slavilo 70 let své existence. Letos dosáhlo rekordních 8230 předplatitelů.

  /Převzato z Divadlo.cz/

  • Autor:
  • Publikováno: 12. dubna 2016

  Komentáře k článku: Sál Slováckého divadla se bude rekonstruovat

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,