Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2024

ročník 33
25. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Kontext Zprávy

  Rozhlasovou Cenu Thálie získal Brousek

  Během slavnostního zahájení 38. ročníku mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio obdržel rozhlasovou Cenu Thálie 2021 Ondřej Brousek za herecký výkon v rozhlasové hře Largo desolato za roli dr. Leopolda Kopřivy. Do prestižní Síně slávy uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral moderátora Františka Novotného.

  Rozhlasovou Cenu Thálie 2021 Ondřej Brousek obdržel za herecký výkon v rozhlasové hře Largo desolato za roli dr. Leopolda Kopřivy. Foto: archiv ČRo

  Je mi ctí v rámci 38. ročníku Prix Bohemia Radio přizvat do Síně slávy Františka Novotného, který posluchače dlouhodobě oslovuje jako oblíbený moderátor i autor pořadů, v současnosti zejména na stanici Český rozhlas Dvojka. Vážím si toho, že působí v Českém rozhlase již přes 30 let. František Novotný se bezpochyby svojí profesionální prací nesmazatelně zapsal mezi legendy rozhlasové historie, uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

  V průběhu slavnostního večera, který moderovala Jitka Novotná, byla v novém sídle Českého rozhlasu v Pavelčákově ulici udělena Cena Thálie Ondřej Brouskovi za roli dr. Leopolda Kopřivy v rozhlasové hře Largo desolato. Ocenění převzal z rukou herečky a členky prezidia Herecké asociace Valérie Zawadské.

  Do prestižní Síně slávy uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. Foto: archiv ČRo

  Herecká asociace uděluje cenu za roli dr. Leopolda Kopřivy ve hře Václava Havla Largo desolato v režii Lukáše Hlavici Ondřeji Brouskovi. Její současné rozhlasové nastudování prověřilo životnost textu a prokázalo, že jeho někdejší aktuální platnost získala postupem let obecnější význam. Vedle Hlavicovy režie k tomu přispěl právě Ondřej Brousek v ústřední postavě dr. Leopolda Kopřivy. Brousek se nenechává strhnout k nadsázce, jejíž nebezpečí u absurdního textu obvykle hrozí. Jeho výkon je neokázalý a střídmý a vyznačuje se přehledným vedením situací, uvedla při předávání ocenění Valérie Zawadská.

  V rozhlasovém nastudování slavné inscenace Václava Havla Largo desolato exceluje herec Ondřej Brousek v hlavní roli dr. Leopolda Kopřivy. Tragikomické absurdní drama o tíži lidského bytí v době totality zachycuje postupný osobní rozpad intelektuála.
  Ondřej Brousek je laureátem rozhlasové Thálie v krátké době již podruhé, což dokládá jeho velký herecký talent.

  • Autor:
  • Publikováno: 12. října 2022

  Komentáře k článku: Rozhlasovou Cenu Thálie získal Brousek

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,