Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2019

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2019

ročník 28
25. 6.–2. 9. 2019
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Rezidenční výzva Divadla na cucky

  Zájemci o rezidenční pobyt v Divadle na cucky v roce 2017 se mohou oficiálně hlásit. Rezidenční pobyt je vhodný pro menší skupiny z oblasti současného divadla, tance a nového cirkusu.

  dw7

  Obecně prospěšná společnost DW7 vyhlašuje otevřenou výzvu pro zájemce o rezidenční pobyt v prostorách olomouckého Divadla na cucky. Délka rezidence je možná na dobu týden až 3 týdny, a to kdykoliv v období mezi únorem až zářím 2017. Mimo možnosti rezidence v tradičně užívaných prostorách Divadla na cucky nyní otevíráme také možnost pobytu hluboko v lese (platí pouze pro červenec a srpen 2017).

  Freskový sál v bývalé Kanovnické rezidenci FOTO ARCHIV DIVADLA

  Freskový sál v bývalé Kanovnické rezidenci FOTO ARCHIV DIVADLA

  Účastníkům rezidence v Divadle na cucky bude zdarma k dispozici komorní divadelní sál se světelným a zvukovým vybavením nebo zkušebna (tzv. Freskový sál) s minimálním technickým vybavením, ale větší prostorovou dispozicí. Prostory jsou vhodné jak pro přípravu projektu v pokročilé fázi zkoušení, tak v zárodečné části procesu. Organizátor zajistí i ubytování. Preferovány jsou projekty, které budou mít v Olomouci svou oficiální premiéru anebo projekty zakončené work in progress prezentací či doplněné workshopem pro veřejnost.

  Pro zájemce, kteří chtějí pracovat odtrženi od civilizace, bez přístupu k internetu i řady dalších vnějších vlivů nabízíme příležitost k pobytu na tzv. Kruhovském mlýně. Nabízíme možnost ubytování ve „vagonu“ v blízkosti ruiny mlýna, který se nachází v údolí obklopeném lesem. V nedaleké obci Laškov můžeme zprostředkovat prostory sokolovny k pravidelnému zkoušení. Tato výzva je otevřená také pro architekty a výtvarné umělce. Místo se nachází cca 25 kilometrů od Olomouce.

  Výzvy jsou primárně určené umělcům působícím na poli současného divadla, tance či nového cirkusu. Žádáme zájemce, aby zasílali popis připravovaného projektu, technické požadavky a časový harmonogram na email zurek@divadlonacucky.cz

  Vybráno bude nejvýše 12 projektů. Pro bližší informace se obracejte také telefonicky na Jana Žůrka (tel.: +420 728 180 478) nebo Simonu Vičarovou (tel.: +420 736 440 903).

  www.divadlonacucky.cz

  • Autor:
  • Publikováno: 25. listopadu 2016

  Komentáře k článku: Rezidenční výzva Divadla na cucky

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,