Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Rezidence pro mladé tvůrce v JČD

  Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích vypisuje dvě rezidenční výzvy pro mladé inscenační týmy.

  Jaro se v Českých Budějovicích odehraje na půdě – na studiové scéně v podkrovním podlaží domu v ulici Dr. Stejskala, propojeném s historickou budovou divadla. Foto musicdata.cz

  Činohra Jihočeského divadla

  vypisuje rezidenční spolupráci pro mladý umělecký tým nebo nezávislý soubor. Rezidence se uskuteční na jaře 2021 (datum premiéry 23. dubna) ve studiovém prostoru Na půdě.

  Studiový prostor je určen pro klubové publikum, většinou se v něm uvádí současné hry, dramatizace současné beletrie nebo autorské projekty. Ve specifických případech i zajímavé režijní interpretace starších látek. Vzhledem k velikosti (kapacita 80 – 100 míst) je vhodný pro projekty s komorním obsazením (1 až 6 herců).

  Podmínky:

  Přihlásit je možné dramaturgicko-režijní koncept nebo koprodukční projekt.

  V prvním případě prosím krátce představte tvůrčí tým (autor, režisér, případně dramaturg, výtvarník, skladatel, choreograf apod.) a námět / titul, na kterém byste chtěli pracovat. Vedení divadla zajímá zejména to, co na tom tématu zajímá vás a jak byste k němu chtěli přistoupit. Můžete (ale nemusíte) přiložit návrh obsazení.

  Ve druhém případě prosím navíc představte koprodukční subjekt a jak byste si představovali spolupráci (tj. zda by titul vznikl pouze pro JD, nebo zda byste počítali s uváděním i jinde, jak si představujete financování a jak by vypadalo obsazení, přičemž je z provozních důvodů požadováno, aby minimálně polovinu obsazení tvořili členové činohry JD).

  Termín uzávěrky: 31. 11. 2019

  Termín ukončení výběrového řízení: první polovina ledna 2020

  Více informací na jaroslav.kukral@jihoceskedivadlo.cz

  Malé divadlo Jihočeského divadla

  hledá inscenační tým, který by v sezoně 2020/2021 připravil autorskou inscenaci pro jeho herecký soubor. Podmínkou je zacílení na dětského diváka a projekt na míru Malému divadlu, který bude reprízovatelný po dobu několika sezón.

  Termín realizace: prosinec 2020 – únor 2021

  Divadlo nabízí standardní platové ohodnocení a profesionální podmínky pro realizaci v Malém divadle.

  Své projekty, obsahující složení inscenačního týmu a dramaturgicko-režijní koncepci, a případné dotazy zasílejte na janek@roxy.cz do 1.1. 2020.

  • Autor:
  • Publikováno: 11. října 2019

  Komentáře k článku: Rezidence pro mladé tvůrce v JČD

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,