Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2024

ročník 33
25. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  Ředitel Slováckého divadla v srpnu skončí

  Současný ředitel Slováckého divadla Michal Zetel se rozhodl skončit. Opustit má divadlo 31. srpna 2020, tedy přesně pět let poté, co do divadla nastoupil po pětadvacetileté éře ředitele Igora Stránského. Devětatřicetiletý JAMU v Brně dal do budoucna přednost své alma mater, kde se chce jako pedagog věnovat umělecké činnosti.

  Odstupující ředitel Slováckého divadla Michal Zetel. Foto: Archiv divadla

  Nabídka od školy mi ležela na stole už dlouho i vzhledem k tomu, že na ní už dnes vyučuji v ateliéru muzikálového herectví a podílím se na jejích aktivitách. Definitivně jsem se rozhodl v průběhu letošního léta, prohlásil Michal Zetel.

  Přechodové období mezi tím, než bude známo jméno nového ředitele Slováckého divadla, bude provázet také jedna organizační změna. Do funkce uměleckého ředitele byl od prvního ledna jmenován Lukáš Kopecký, který by tak měl divadlu vypomoci s jeho bezproblémových chodem. Uherské Hradiště jako zřizovatel Slováckého divadla navíc začalo s přípravami na výběrové řízení, kterým by mělo zaplnit prázdnou židli po odstupujícím Michalu Zetelovi.

  Ředitel Slováckého divadla Michal Zetel se rozhodl odstoupit. Na uherskohradišťské radnici to oznámil společně se starostou Uherského Hradiště Stanislavem Blahou. Foto Vojtěch Trubačík

  Zprávu jsme od pana ředitele dostali zhruba před měsícem. Jedná se čistě o jeho rozhodnutí a já plně respektuj, že se chce dále posouvat směrem k akademickému prostředí, reagoval na novinku při mimořádném brífinku starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha. Vybrat ředitele by tak mělo město do 31. srpna příštího roku.

  Převzít štafetu po Igoru Stránském nebylo vůbec jednoduché, ale Michalovi Zetelovi se to povedlo. Navíc u nás působil v době, kdy se musel kromě umělecké stránky často soustředit i na problémy s financováním či prostory, ve kterých divadlo hraje, poznamenal člen komise cen Největší z pierotů Radovan Jančář. Právě zlepšení technického zázemí divadla hodnotí Michal Zetel za své pětileté působení jako jeden z největších úspěchů. Pokud tedy nebudu počítat to, že jsem musel bez zaškobrtnutí převzít od Igora Stránského opravdu našlapanou scénu. Naopak mě určitě bude mrzet, že ve vedoucí pozici nestihnu okamžik, kdy se divadlo definitivně opraví nebo přemístí do nových prostor, dodal odcházející ředitel.

  /Převzato ze Slováckého deníku, 14. 11. 2019: zde/

   

  • Autor:
  • Publikováno: 16. listopadu 2019

  Komentáře k článku: Ředitel Slováckého divadla v srpnu skončí

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,