Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Rádio je stále živé

  Letošní anketa o nejoblíbenějšího rozhlasového moderátora roku zná své výherce. Nejvíce hlasů získala Ranní show Evropy 2  – cenu převzali Leoš Mareš, Patrik Hezucký a Lucie Šilhánová. Mezi ženami se nejlépe umístila Lucie Výborná z Českého rozhlasu.

  Ranní tým Evropy 2. FOTO archiv

  Na druhém místě mezi moderátory skončil Ruda z Ostravy z Frekvence 1, na třetím Pavel Kudrna z Českého rozhlasu.

  Již druhý ročník ankety pořádala Asociace rozhlasových organizací. Hlasovat pro jednotlivé nominované mohli posluchači pomocí SMS nebo na www.moderatorroku.cz. Slavnostní galavečer předávání cen se uskutečnil v pražském hotelu Ambassador.

  Moderátorka roku Lucie Výborná. FOTO archiv

  Desítky tisíc hlasů, kterými se do ankety zapojili posluchači jednotlivých rádií, mě utvrzují v tom, že rádio je stále živé a dokáže vyvolat v lidech to nejdůležitější, emoce. Výsledky odráží závěry řady lifestylových výzkumů upozorňujících na důležitost rádia jako mediatypu. Pro mě je anketa důkazem neklesajícího zájmu o poslech rádia, na rozdíl od trendu týkajícího se jiných medií. Rádio je život, rádio je emoce a moderátor v sobě oboje koncentruje, uvedl Jiří Hrabák, generální ředitel Rádia Impuls a předseda ARO.

  V první řadě bych chtěl poděkovat zaměstnancům Českého rozhlasu, jednotlivým technickým pracovníkům i jednotlivým redaktorům a moderátorům. Za to, že právě díky nim rozhlas neztrácí nic ze své důležitosti, ze svého poslání. Za to, že všichni vytváří profesionální program, který posluchače zajímá, a do budoucna budou vytvářet díla jistě ještě zajímavější a hodnotnější. Jsem moc rád, že je tato soutěž na světě – jde o jakousi oslavu rozhlasu a rádií vůbec. Žádné moderní technologie, internety, facebooky totiž nemůžou nahradit to nejdůležitější, co nabízí právě rozhlas, a to intimitu lidského hlasu. V tomto je role rozhlasu v přetechnizovaném světě zcela nezastupitelná. Do budoucna proto přeji našemu rozhlasu a  všem rádiím víc a víc posluchačů a více soutěží jako je tato, uvedl generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan.

  Moderátor v rádiu je něco zcela zvláštního, říká já a mluví za všechny a ke každému úplně individuálně, protože každý ho slyší ve své mysli, chce-li, ať je kdekoli, třeba ve vaně.  A protože na začátku bylo slovo, tak moderátor tvoří svět. Není to divné? A to ho za to platíme…, dodává Michel Fleischmann, president Lagardère Active ČR.

  Do ankety, která odstartovala v pondělí 1. října, se mohli zapojit všichni občané České republiky. Zasílat hlas nominovanému bylo možné do 28. října 2012 formou sms zprávy nebo na stránkách www.moderatorroku.cz.

  Slavnostní večer a udílení cen mohli posluchači sledovat v přímém online videopřenosu na stránkách www.moderatorroku.cz. Na stejném místě naleznou i záznam celého večera.

  ///

  Seznam nominovaných v anketě Moderátor roku 2012:

  1. L. Bouček
  2. P. Cejnar
  3. K. Gott
  4. Impulsovi
  5. M. Kociánová
  6. V. Korec
  7. P. Král
  8. P. Kudrna
  9. Z. Kepková, I. Vavřínová
  10. J. Pokorný
  11. L. Mareš, P. Hezucký, L. Šilhánová – Ranní tým Evropy 2
  12. J. Rosák
  13. Ruda z Ostravy
  14. K. Sladký
  15. Těžkej Pokondr
  16. J. Veselý
  17. L. Výborná
  • Autor:
  • Publikováno: 3. listopadu 2012

  Komentáře k článku: Rádio je stále živé

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,