Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  Projekty, které musíte vidět

  Milý čtenáři,

  rád bych Tě osobně pozval na dvoudenní přehlídku uměleckých rezidencí Deepcamp, která se uskuteční tento víkend 25. a 26. srpna 2012 na Dole Hlubina v Ostravě. Každý den od 14:00.
  Deepcamp 2012. FOTO archiv Deepcamp
  Když se chystá festival, tak se na něj zvou události, které jsi někde viděl. My jsme připravili festival projektů, které nikdo předtím neviděl, ale musí býti viděny. Pokud přijdeš, čeká tě 9 vernisáží, 4 divadelní premiéry, 5 audiovizuálních instalací, pár happeningů/performancí/site/side specific, skvělý deepbar a společnost inspirativních umělců všeho věku ze šesti zemí.
  Prý v tomto textu nemám prozradit, co bude, ale na něco málo Tě připravím: Domino z malovaných okenic, které jsme našli v kontejneru před NOKD (děkujeme), vymalovaný podchod a přetřený nanonátěrem, který čistí vzduch (konečně), audiovizuální koncert Sothein, který využije technologie tak, že se v sále ztratíš, filmaři „až z Prahy“ natáčejí krátký film o tom, jak je industriál součástí přírody a naopak (jsou trochu cinefilové, ale asi to bude stát za to). Nezapomínám na sochaře, který do Starých koupelen nainstaluje konečně vodovodní potrubí, divadelníky z JAMU i DAMU, kteří zkoušejí tak intenzivně (režisérský typ pevná ruka), že nám po těch letech vytřeli v halách podlahu nejlépe. Do toho tady máme Daniho Ploegra,  Davida Pizingera, Yoko a další. Sami jsme zvědaví, co se všechno oživí. Podle toho, odkud odevšad koukají kabely, svítí svářečky, blikají světla a zní tuctuc bych řekl, že toho bude dost. Už mlčím, zbytek se dozvíš na místě. Přijď a hoď jim do klobouku, ať ještě někdy přijedou a dělají Ostravě reklamu od Japonska po Skotsko. Zatím to tu milují a myslí si, že Ostrava je jen těžní věž a spí se v ní ve stanech. Pokud nemůžeš, pošli někoho.
  Umělci byli vybíráni na základě kvality svých projektů, se kterými se na Deepcamp přihlásili. Spí ve stanech v deepcampu pod komíny a my jim hradíme denní potřeby, materiál a co jim na očích vidíme. To vše díky finanční podpoře z Nadace OKD a Nadace O2 – Think Big. Naším dlouhodobým partnerem je Dolní oblast Vítkovice a pro tento týden přibylo OZO!!!, jehož sběrné dvory jsou často inspirativnější než industriální kulisy.
  Přihlaš se na naši stránce na Facebooku (https://www.facebook.com/Deepcamp), kde najdeš nejnovější fotky a příspěvky. A vstup je ZDARMA, jako na vše dobré v Ostravě.
  Těším se na viděnou. Je to strašně osvěžující, projít si areál, ve kterém se tvoří. Máme čepovanou kofolu..
  🙂

  Komentáře k článku: Projekty, které musíte vidět

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,