Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2020

ročník 28
18. 2.–2. 3. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Tip na tento týden: Prix Bohemia Radio

  Jubilejní 30. ročník Mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio 2013 se letos nově uskuteční v Praze. Festival zahájí v pondělí 4. listopadu za asistence rozhlasových mikrofonů a televizních kamer ve Smetanově síni Obecního domu slavnostní koncert Symfonického orchestru Českého rozhlasu, závěrečný večer s předáním cen se bude konat 7. listopadu ve Studiu S1 na Vinohradské třídě.

  PBR 2013_plakat

  Letošní festival ocení soutěžící v pěti kategoriích, předána bude i Cena Jiřího Ješe a Cena Karla Kyncla. V rámci slavnostního zahájení uvede generální ředitel Peter Duhan významné osobnosti do Síně slávy Českého rozhlasu.

  V letošním roce byly vyhlášeny čtyři veřejné soutěžní kategorie – Dokument, Drama, Pořad o hudbě a Autoanonce (Self-promotion). Kategorie Dokument je věnována české a zahraniční tvorbě s udílením mezinárodní ceny, v dalších třech kategoriích je přehlídka otevřena českým a slovenským pořadům. Zároveň Český rozhlas upořádal také interní soutěž Centra zpravodajství, kde bude vybrán nejlepší zpravodajský příspěvek.

  V porotě zasednou nejen osobnosti českého mediálního a hudebního světa, vedle jiných například Jan Pokorný, Zdeněk Šámal, Lukáš Hurník, ale i zástupci zahraničních médií, například Ray Furlong, moderátor a novinář BBC, Edwin Brys z belgické VRT nebo Ulf Köhler, vedoucí redakce dokumentu v německém rozhlase MDR.

  Každý festivalový den se v 9 hodin otevřou poslechové místnosti a studia Českého rozhlasu na Vinohradech také veřejnosti.

  prix-bohemia-radio-2013-logo

  Většina soutěžních pořadů, které postoupily do finálového kola ve čtyřech veřejných kategoriích, bude zavěšena na webových stránkách Prix Bohemia Radio. Tam je také možné od pátku tohoto týdne, tedy 1. listopadu 2013, vyjádřit svůj názor prostřednictvím příslušného internetového fóra. Tyto názory se pak v kategoriích drama a dokument stanou součástí moderované debaty, kterou povedou režiséři Aleš Vrzák a Michal Bureš, a to i v online videopřenosu na webu ČRo.

  V úterý 5. listopadu mohou příznivci Rádia Wave přijít do největšího rozhlasového studia S1, kde od 20 hodin vystoupí Floex, britská skladatelka Poppy Ackroyd a John Lemke. Tentýž večer se ve Veletržním paláci bude konat i koncert Ars Acustica v rámci EBU Euroradio Concert Season.

  V rámci festivalu Prix Bohemia Radio se ve středu 6. listopadu na Žofíně uskuteční také koncert vítězů rozhlasové soutěže studentských a žákovských hudebních souborů Concerto Bohemia, a to opět za asistence televizních kamer a v přímém přenosu ČRo Vltava.

  Slavnostním finálovým večerem 7. listopadu, na kterém kromě ocenění vítězů dojde i k předání Ceny Thálie za herecký výkon v rozhlasové hře od Herecké asociace, provede diváky divadlo VOSTO5 a Epoque quartet, a to ve formě fiktivní rozhlasové hry v přímém přenosu ČRo Dvojky.

  Zora Karmazín Blümlová, ČRo

  Více informací na: Prix Bohemia Radio


  • Autor:
  • Publikováno: 3. listopadu 2013

  Komentáře k článku: Tip na tento týden: Prix Bohemia Radio

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,