Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Přeřeky a pomluvy

  Určitě jich znáte víc. Vy od divadla.

  Při natáčení varnsdorfskýho velkofilmu (druhý díl) jsem popletl moravskýho herce a konferenciéra, jinak autora kabaretů a muzikálů v místě vyhlášených a pravidelně vyprodaných… Měl říct, že ta dáma, co hraje kurvu a my ji vykoupili ze šlapání, je těhotná. Měl to říct německy: Sie ist schwanger. Nemohl si to za boha zapamatovat. Zaměnil jsem to na schweiner, což by v mizerným převodu mohlo znamenat zprasená. Rejžu to skoro rozzuřilo, a tak nám slovíčkaření a prasení replik zakázal.

  Olga Havlová se kdysi na Hrádečku rozčílila, když nějakej neznaboh cosi žvanil o víře: A vy jste neměli ve škole tu pravdouku? Pokusil jsem se jí pak říct soukromě, že jde o věrouku. No a jakej je v tom rozdíl, durdila se Olga. Jindy ji rozzuřil Havel, když se u snídaně dost nevomaleně ptal: Olga, a od kterého nakladatele vy jste odebírali knížky? Olga: Já jsem ze Žižkova, my jsme neměli co žrát!

  Když umřel starej Havel, pustili Havla Václava z krímu na pohřeb. Dělal jsem Olze šoféra. Potřebovala pro Havla slušnej vohoz na funus. Otevřela jeho almaru – šatník – a zaštkala. Podívej se, co si ten Havel na sebe kupoval. Třeba to blbý tvídový sako si koupil, protože takový měl i Tříska. Chtěl bejt u holek stejně úspěšnej.

  Většina Havlovejch přátel neměla doma oblek. Zachránil nás pak Zdeněk Urbánek, kterej měl kvádra snad ve všech tóninách. Zkrátka předválečnej intelektoš a nenapravitelnej kurevník až do svejch devadesátin.


  Komentáře k článku: Přeřeky a pomluvy

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,