Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2019

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2019

ročník 28
25. 6.–2. 9. 2019
  • Zprávy
  • Kritika
  • Blogy
  • Zahraničí
  • Rozhovory
  • Ostatní
  • Hledat
  • Facebook Divadelních novin

    Premiéry 2. 4. – 15. 4.

    4. 4.

    Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – Činohra (Divadlo Antonína Dvořáka) – JACK TREVOR STORY: TRABLE S HARRYM. Překlad: Klára Špičková, Úprava: Klára Špičková, Jakub Nvota, Režie: Jakub Nvota, Scéna: Juraj Poliak, Kostýmy: Hana Knotková, Dramaturgie: Klára Špičková. (Česká premiéra)

    Alfred ve dvoře v produkci Motus – Rybařvoucí o.s. (Velký sál a holešovické byty) – KOUPELNY PART II: KRÁSA. Koncepce: Tereza Benešová, Aňa Šebelková, Sofia Adamová, Anežka Kalivodová, Barbora Šimková, Lucie Wildtová, Tereza Koníčková, Michael Cáb, Výprava: Tereza Benešová, Světelný design: Matěj Beneš, Hudba: Michael Cáb, Jan Popelář, Technická podpora: Matěj Beneš, Julien Magnan.  (První provedení)

    Divadlo Antonína Dvořáka Příbram NEIL SIMON: RANDE S DUCHEM. Překlad: Blanka Křivánková, Režie: Milan Schejbal, Výprava: Kateřina Baranowska, Dramaturgie: Pavlína Schejbalová, Kateřina Fixová. (Česká premiéra)

    5. 4.

    Národní divadlo Brno – Divadlo Reduta – DORA VICENÍKOVÁ – JAN MIKULÁŠEK – PAVEL JURÁČEK: ZLATÁ ŠEDESÁTÁ. Režie: Jan Mikulášek, Výprava: Marek Cpin, Dramaturgie: Dora Viceníková. (První provedení)

    Horácké divadlo Jihlava (Malá scéna) – ULRICH HUB: TUČŇÁCI NA ARŠE. Překlad: Michal Kotrouš, Režie: Kateřina Dušková, Scéna: Pavel Kocych jh., Kostýmy: Kristina Matre Křížová jh., Loutky: Pavel Kocych jh., Kristina Matre Křížová jh., Hudba: Darek Král.

    Společnost Dr. Krásy Praha (Divadlo v Celetné) – TOMÁŠ Z CELENA – SV. BONAVENTURA – FR. Z ASSISI – N. KAZANTZAKIS – H. HESSE – S. BECKET – P. LANTA: SVATÁ INSCENACE (OBRAZY ZE ŽIVOTA FRANTIŠKA Z ASSISI). Režie: Petr Lanta, Scéna: Martin Wedell, Kostýmy: Klára Schuck, Hudba: Sweet Papers aj., Hudební spolupráce: Sofie Lamoš, Dramaturgie: Barbora Ortová, Jindřich Veselý.  (První provedení)

    DISK Praha – Katedra činoherního divadla DAMU LUKAS BÄRFUSS: DVACET TISÍC STRÁNEK. Překlad: Magdalena Štulcová, Úprava: Helena Kebrtová, Zuzana Burianová, Režie: Zuzana Burianová, Scéna: Ján Tereba, Kostýmy: Jovana Gospavic, Hudba: Jan Burian ml. (Česká premiéra) První absolventská inscenace 3. ročníku herectví KČD a 4. ročníku režie a dramaturgie KČD DAMU.

    6. 4.

    BURANTEATR Brno ŠIMON CABAN: PÁN S KAMÉLIEMI. Režie: Šimon Caban, Scéna: Šimon Caban, Kostýmy: Simona Rybáková a Šimon Caban, Hudba: Vojtěch Dlask, Dramaturgie: Simona Petrů. (První provedení)

    Komorní scéna Aréna Ostrava ARNOŠT GOLDFLAM: ŽENY A PANENKY. Režie: Viktorie Čermáková, Výprava: Jana Preková, Hudba: Jan Kučera, Dramaturgie: Tomáš Vůjtek.

    Východočeské divadlo Pardubice (Malá scéna ve dvoře) – NEIL SIMON: APARTMÁ HOTELU PLAZA. Překlad: Ivo T. Havlů, Inscenační úprava: Petr Abraham, Režie: Petr Novotný, Scéna: Ivo Žídek jh., Kostýmy: Roman Šolc jh., Dramaturgie: Jana Uherová.

    Divadlo J. K. Tyla Plzeň – Opera (Velké divadlo) – Giacomo Puccini: TOSCA. Libreto: Giuseppe Giacosa, Luigi Illica, Režie: Jan Burian, Dirigent: Petr Kofroň, Scéna: Karel Glogr, Kostýmy: Dana Svobodová, Dramaturgie: Zbyněk Brabec. Nastudováno v italském originále.

    Divadlo Šumperk  – VLADISLAV VANČURA – RUDOLF FELZMANN: ROZMARNÉ LÉTO. Režie: Jan Novák, Scéna: Ivo Žídek, Kostýmy: Josef Jelínek, Hudba: Zdeněk Dočekal, Dramaturgie: Ondřej Elbel.

    8. 4.

    Centrum experimentálního divadla (CED) Brno – Divadlo U stolu (Sklepní scéna divadla) – EUGÈNE IONESCO: KRÁL UMÍRÁ. Překlad: Vladimír Mikeš, Úprava: František Derfler, Režie: František Derfler, Choreografie: Hana Halbestardt, Výprava: Jana Zbořilová, Hudba: výběr, Dramaturgie: Milan Uhde, Produkce: Ilona Šumná Hájková. Premiéra přesunuta z 28. února.

    11. 4.

    Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – Činohra (Divadlo Jiřího Myrona) – WILLIAM SHAKESPEARE: SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ. Překlad: Martin Hilský, Režie: Peter Gábor, Výprava: Katarína Holková, Dramaturgie: Klára Špičková.

    12. 4.

    Centrum experimentálního divadla (CED) Brno – Divadlo Husa na provázku – JOSEF A KAREL ČAPKOVI: ZE ŽIVOTA HMYZU – OH! JAKÁ PODÍVANÁ! Úprava: Vladimír Morávek, Režie: Vladimír Morávek, Scéna: Jan Štěpánek, Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková, Hudba: Jiří Hájek, Pohybová spolupráce: Rostislav Novák, Dramaturgie: Lucie Němečková.

    Městské divadlo Mladá Boleslav CHRISTOPHER HAMPTON: ÚPLNÉ ZATMĚNÍ. Překlad: František Fröhlich, Úprava: Pavel Khek a Petr Mikeska, Režie: Pavel Khek, Scéna: Michal Syrový, Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak, Pohybová spolupráce: Svatava Milková, Dramaturgie: Petr Mikeska.

    Moravské divadlo Olomouc – Opera – ZDENĚK POLOLÁNÍK: NOC PLNÁ SVĚTLA. Libreto: Mons. Josef Hrdlička, Režie: Michael Tarant, Dirigent: Petr Šumník, Výprava: Tomáš Moravec, Pohybová spolupráce: Klára Klepáčková. První provedení komorní opery podle hry Paula Claudela. Uvedena bude pod záštitou kardinála arcibiskupa pražského Dominika Duky.

    13. 4.

    Centrum experimentálního divadla (CED) Brno – HaDivadlo ONDŘEJ NOVOTNÝ: ROKY 90 A VŠECHNO V P*ČE. Režie: Martina Schlegelová, Scéna: Jana Špalová, Kostýmy: Vladimíra Fomínová, Hudba: Mario Buzzi, Pohybová spolupráce: David Baránek, Dramaturgie: Anna Saavedra. (První provedení)

    Městské divadlo v Mostě – Divadlo rozmanitostí – BOŽENA NĚMCOVÁ – KATEŘINA FIXOVÁ – ANTONÍN KLEPÁČ: BAJAJA. Režie: Antonín Klepáč, Choreografie: Antonín Klepáč, Výprava: Marie Stejskalová, Loutky: Marie Stejskalová, Hudba: Tomáš Alferi. (První provedení)

    Slovácké divadlo Uherské HradištěBengt Ahlfors: POPEL A PÁLENKA. Překlad: František Fröhlich, Režie: Igor Stránský, Výprava: Lukáš a Miroslav Malinovi jh., Hudební spolupráce: Karel Cón, Dramaturgie: Miroslav Potyka jh.

    Městské divadlo Zlín (Studio Z) – MICHAELA DOLEŽELOVÁ – JANKA RYŠÁNEK SCHMIEDTOVÁ: VZPOURA NEVĚST. Režie: Janka Ryšánek Schmiedtová jh., Výprava: Katarina Žgančíková jh., Hudba: výběr, Pohybová spolupráce: Hana Charvátová jh., Dramaturgie: Michaela Doleželová jh. (První provedení)

    14. 4.

    Divadelní studio Marta DIFA JAMU Brno – studenti 4. r. činoherního herectví HOROR!HOROR!!1) BARBARA HERZ – JITKA HERČÍKOVÁ:  DRÁKULA, 2) MARIKA SMREKOVÁ: STUDIE STRACHU. Režie: 1) Barbara Herz, 2) Marika Smreková, Výprava: 1) Kateřina Miholová, 2) Lenka Jabůrková, Hudba: 1) Michal Jindrák, 2) Jan Hajič a Hana Minaříková, Dramaturgie: 1) Martin Sládeček, 2) Matěj Mužik, Produkce: 1) Eva Kašpárková, 2) Marika Smreková. (První provedení)

    Divadlo F. X. Šaldy Liberec – Činohra (Malé divadlo) – BOŽENA ŠIMKOVÁ: KRKONOŠSKÁ POHÁDKA. Režie: Vít Prýmek, Výprava: Martin Otava, Asistent výpravy: Marin Vardolov, Hudba: Dalibor Tuž, Hudební příprava: Štěpánka Prýmková. (První provedení)

    Převzato z databáze Divadelního ústavu / Institutu umění v Praze

    • Autor:
    • Publikováno: 30. března 2013

    Komentáře k článku: Premiéry 2. 4. – 15. 4.

    Přidat komentář

    (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

    Přidání komentáře

    *

    *

    *



    Obsah,