Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2024

ročník 33
25. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Burza

  Prázdninové spočinutí

  Je neuvěřitelné, kolik významných výročí dam a pánů z herecké rodiny jsme v závěru letošní sezony oslavovali. A nebyly to zdaleka -náctiny… Těch sedmdesátníků, pětasedmdesátníků, ale také pětaosmdesátníků… a mohli bychom pokračovat až ke 101letému výročí naší stálé členky HA – paní Žofie Trnkové. Věřím, že jsem všem udělal radost naší malou gratulací za HA. Naši senioři jsou po celé republice nejen aktivními důchodci, ale stále výkonnými umělci, kteří zvládají na jevišti velké úkoly. A pro ty ostatní připravujeme (spolu s Nadací Život Umělce) mnohou inspiraci, aby je divadlo stále těšilo. Bylo proto pro nás všechny milým povzbuzením, když jedna z oslavenkyň neváhala zaslat právě na činnost našeho senior klubu finanční příspěvek.

  Poděkoval jsem jí:

  Vážená členko Herecké asociace, milá paní Jiřinko…

  Jednou z priorit Herecké asociace je naslouchat svízelům generace hereckých seniorů a seniorek a pokoušet se jim pomáhat při jejich řešení.

  Členové sekce seniorů HA (pod vedením Danušky Batulkové) se pravidelně schází (každý třetí čtvrtek v měsíci v klubu Divadla ABC od 14.30 hod.), aby pobesedovali se svými pravidelnými hosty nebo jen tak poklábosili. Dále společně pořádají návštěvy veřejných generálek v divadlech nebo jezdí na oblíbené výlety. Těm, kteří se dostanou do nesnází, se snažíme vypomáhat buď bezúročnou půjčkou, nebo přímo nevratným sociálním příspěvkem. Dlouhodobým cílem je (společně s nadací Charty 77 a Svazem bojovníků za svobodu) vybudovat Dům čtyř múz (pro ty z herecké rodiny, kteří chtějí strávit podzim života pospolitě pod jednou střechou s muzikanty, výtvarníky a literáty).

  Proto je Vaše rozhodnutí přispět na tyto aktivity seniorů HA významnou částkou opravdu vítaným příspěvkem.

  Dovolte mi, milá paní Jiřinko Bohdalová, abych Vám za celé naše prezidium opravdu od srdce – upřímně za tento příspěvek poděkoval.

  Něžné jaro a romantické léto…

  A vám všem – členům i nečlenům HA, studentům i seniorům, nezávislým i závislým divadelníkům přejeme prázdniny naplněné láskou, odpočinkem (i při letních slavnostech) a samozřejmě i nekonečným humorem… (samozřejmě s myšlenkou na HA)…

  Jiří Hromada

  www.hereckaasociace.cz


  Komentáře k článku: Prázdninové spočinutí

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,