Divadelní noviny Aktuální vydání 10/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

10/2024

ročník 33
14. 5. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  Praštěné pohádky jako poděkování divákům

  I v současné neklidné době, kdy jsou divadla pro diváky zavřená, to za oponou Východočeského divadla žije. Na přelomu listopadu a prosince po zkouškách nové dramatizace veleúspěšného románu Žítkovské bohyně, jejíž premiéra je naplánována na 16. ledna, se na jevišti natáčela série minikomedií pro celou rodinu s názvem Praštěné pohádky, jež se pokusí alespoň částečně nahradit chybějící živý kontakt mezi herci a publikem. Pohádky vznikaly pod režijní taktovkou autora scénáře a člena pardubického ansámblu Jana Musila Přejmenovaného.

  Foto z natáčení. Foto: Petr Šedivý.

  Jedná se o tři zhruba desetiminutové příběhy, které by měly pobavit hlavně dospělého diváka. Vždycky jsem si chtěl zkusit režírovat sitcom, takže si tak trochu plním sen. Ústřední postavou je Český Honza, který řeší různé situace, takzvané pohádkové konflikty. Když jsem psal scénář, rovnou jsem si do konkrétních rolí dosazoval naše herce. Když si to pak přečetli, byli dost nadšení. Tak uvidíme, říká autor, režisér a herec v jedné osobě Jan Musil Přejmenovaný.

  Ve všech třech epizodách diváci uvidí Petra Borovce, který ztvárňuje ústřední postavu Honzy, a Jindru Janouškovou coby Kouzelnou babičku, dále se do projektu zapojili například Romana Chvalová, nová členka souboru Karolína Šafránková, čerstvý držitel Ceny Thálie Josef Láska, Zdeněk Rumpík, Martin Mejzlík nebo Tomáš Lněnička.

  Foto z natáčení. Foto: Petr Šedivý.

  První díl je již ke zhlédnutí na sociálních sítích Východočeského divadla a na YouTube, další jsou v přípravě. Navazujeme spolupráci i s firmou Dramox, která by se následně měla na distribuci našich minipohádek také podílet. V každém případě diváci uvidí své oblíbené herce alespoň touto formou, dokud za nimi nebudou moci přijít do divadla na představení, uvádí ředitel Východočeského divadla Petr Dohnal.

  K uveřejnění se chystají i zákulisními záběry z natáčení. Diváci se mají na co těšit, bonusový materiál bude skutečně bohatý, slibuje Jan Musil Přejmenovaný a na závěr dodává: Praštěnými pohádkami jsem se chtěl hlavně odvděčit našim divákům za obrovskou podporu, kterou nám prokazují. A obecně mám pocit, že v téhle době je humor asi nejlepší lék.

  • Autor:
  • Publikováno: 27. prosince 2020

  Komentáře k článku: Praštěné pohádky jako poděkování divákům

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,