Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Podoby – TO BE IN

  Úspěšní podnikatelé po zaparkování lux. auta vejdou do ulice a většinou v levé ruce drží lepšího mobila a cosi vyřvávají. Někdy i v cizím jazyce. Pravou rukou mávají – sem a tam –, jako by pádlovali.

  To konečně dělají i špatní herci, i když jejich bezeslovná role spočívá jen v přejití zleva doprava. Tedy: zleva prej přichází padouch a zprava ten správnej. Tak tomu bylo u kovbojek už ve dvacátejch letech. Ale když to rejža prohodil, stejně pravidlo jen potvrdil.

  Nedávno, ale může to bejt i pár let, se zjistilo, tedy kriminalisti přišli na to, že i chůze má svůj chodopis. Ve vyloupenejch bankách mají kamery. Lupič má na hlavě dámskou punčošku, hrbí se a předstírá pokulhávání. Protože ho ale maj’ několikrát nakroucenýho na pásu, stejně ho i přes to pokulhávání poznaj’. To je, jako byste špatně předstírali cizí rukopis. Teď tedy nohopis…

  Herec, kterej pádluje, je buď bezradnej, nebo chce nějak prodat, co ho na DAMU vyučili. Normální herec se obejde i bez pádlování. Snaží se dobře vyslovovat i složitější věty, přestože jim – těm větám – moc nerozumí. Jen to prožívá.

  Protože je krásnej a má ho vycpanýho v levý nohavici, tak dámy v prvních dvou řadách při jeho skororecitaci slzí. Taky moc nevědí, vo co, kurva, de.

  Čeští emigranti rádi v cizině navštěvují shakespearovský slavnosti, kde se „to“ přednáší v originále. Tvrdí, že „tomu“ rozumí. Paul Wilson se přiznal, že sice studoval v Kanadě i starou angličtinu, ale že „tomu“, na rozdíl od čs. emigrantů, občas nerozumí.

  Jde asi vo to TO BE IN, ať de vo cokoli.

  Kanadští politici rádi říkali, že je to podle dohody Meach Lake. Po letech se ozval bejvalej premiér P. Trudeau, že vlastně neví, vo čem ta dohoda Meach Lake vlastně byla. Pak to přestali citovat.

  Jaltská dohoda je taky zvláštní. Dodnes se vypráví, že ti vlivní a mocní mluvili přímo se Stalinem. Ale Stalin měl v tý době asi šest dvojníků-dablérů, a tak u nás tradovaný ponížení Jana Masaryka může bejt i od dabléra.

  Viděl vůbec někdy někdo orígo Stalina? Možná, že zrádce Berija. Taky ho to stálo krk.

  Pohled na Boha je spalující. Je to neslušný… Bůh je EJN, tzn. NIC. A vidět NIC je jen pro Boha, proboha.

  Vo tom je napsána spousta knih. Dostupnejch.

  Nebojte se četby. Je to jako se sexem.


  Komentáře k článku: Podoby – TO BE IN

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,