Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2024

ročník 33
25. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  Plzeňské ulice ožijí

  Celodenní akce United Plzeň / Ochutnejte hudbu z Ostrovů! otevře 23. června 2012 na náměstí Republiky tříměsíční multižánrový festival Živá ulice – Plzeňská setkání. Tento nový projekt navazuje na osmnáctiletou tradici festivalu Na ulici a nabídne přes šedesát českých i zahraničních kapel, na dvacítku představení pouličního divadla, dětský a doprovodný program či dvoudenní přehlídku módy a designu Plzeň Fashion Days.

   

  United Plzeň přiváží na Náměstí Republiky výběr ze souběžně probíhající pražského festivalu United Islands. Během jednoho odpoledne se v centru města vystřídá pětice kapel, mezi jejichž headlinery patří jednoznačně čeští indie-rockový Please The Trees a švédští trip-hopový Baron Bane. Na pódiu je doplní The Prostitutes a dvě plzeňské skupiny – The Aprill a Epik Fajl.

  Bratři v tricku v projektu s názvem Malíři. FOTO PAVEL MATOUŠEK

  Připravovali jsme festival tak, aby byl pro všechny –  taťky, mamky i teenagery. V sobotu se můžou tedy návštěvníci těšit i na dětská divadelní představení v podání Studia Damúza a k večeru pak doplní program žonglérské duo Bratři v tricku, zve na festival jeho ředitel Jakub Vedral. Festival ale 23. června pouze začíná. 30. června nastupuje na Náměstí Republiky Vítání léta / chill it & grill it! – akce, která spojí hudbu, grilování, sport a freestyle U-rampa. Na Americké třídě se navíc chystá Den Meliny Mercoury, street party, kterou pořádá partner festivalu Živá ulice – Evropské hlavní město kultury Plzeň 2015.

  Divadlo dostane slovo v červenci, kdy v návaznosti na pražský Mezinárodní festival pouličního divadla Za dveřmi nabídne Živá ulice tři dny pouliční divadla. Na Za dveřmi je Plzeň! se od 20. do 22. července představí například Divadlo Continuo, Teatr Novogo Fronta či Amanitas Fire Theatre.

  Od 9. do 18. srpna poběží na čtyřech scénách každý den až šest koncertů, do toho pouliční divadla jako je například hudební představení Spitfire Company: Traffic Dance, nebudete vědět kam se dříve vrtnout,” říká hudební dramaturg festivalu David Gaydečka z United Islands České Spořitelny. A kdo je tedy hlavní hvězdou programu? Každý si vybere – pro někoho jsou to Toxique nebo Chancers na Republika Stage, pro jiného Vladimír Mišík nebo Michal Prokop, jiný si zase užije The Tap Tap a Čankišou, vysvětluje pestrost srpnového Pilsen City Festu Gaydečka.

   

   

  Harmonogram festivalu Živá ulice – Plzeňská setkání:

  23.6.: UNITED PLZEŇ / Ochutnejte hudbu z Ostrovů! /

  30.6.: VÍTÁNÍ LÉTA / Chill it & Grill it! /

  20.-22.7.: ZA DVEŘMI JE PLZEŇ! / Ulice plné divadla /

  9.-18.8.: PILSEN CITY FEST / Music & Theatre International Festival /

  9.9.: FESTIVAL POLÉVKY / Plné kotle na náměstí! /

  Více na: www.zivaulice.eu/program

  • Autor:
  • Publikováno: 22. června 2012

  Komentáře k článku: Plzeňské ulice ožijí

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,