Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Plnoletá Flora

  Ve čtvrtek 15. května opět ožije jedna z nejvýznamnějších tuzemských divadelních přehlídek – Divadelní Flora. Stane se tak již poosmnácté a festivaloví návštěvníci se mohou těšit na šest desítek produkcí v jedenácti dnech. Na deseti scénách se v polovině května představí divadelníci a hudebníci z osmi zemí. Festival se koná ve dnech 15. – 25. května 2014 v Olomouci.

  18df_a1Program Flory letos nabídne hned tři světové premiéry, pětidenní retrospektivu profilových inscenací ostravského Divadla Petra Bezruče či průřez aktuální tvorbou jedné z nejvýraznějších osobností současné české divadelní režie – Daniela Špinara, popisuje dramaturgickou koncepci festivalu jeho ředitel Petr Nerušil. Diváci tak mohou mj. ocenit herecké kvality čerstvé držitelky Ceny Thálie a Ceny Alfréda Radoka Terezy Vilišové v inscenaci Můj romantický příběh (Divadlo Petra Bezruče, r. Daniel Špinar). Letošní pětadvacáté výročí sametové revoluce pak připomeneme reprezentativní dramaturgickou linií věnovanou jejímu nejvýznamnějšímu protagonistovi – Václavu Havlovi, dodává Petr Nerušil. Na scéně Moravského divadla, v klubu S-Cube, v Divadle K3 Uměleckého centra UP i v divadelním šapitó na parkánu Konviktu se diváci setkají s nejnovějšími adaptacemi Havlových her – mj. v podání činohry pražského Národního divadla, Divadla Na zábradlí, souboru Spitfire Company a dalších tuzemských divadelníků. Festivalovým programem také výrazně ožije nová olomoucká scéna Divadla na cucky.

  Pavlína Štorková a Jan Sklenář v hradecké Žebrácké opeře FOTO ARCHIV DIVADLA

  Pavlína Štorková a Jan Sklenář v hradecké Žebrácké opeře FOTO ARCHIV DIVADLA

  Už tradičně nemůže na Floře chybět současné taneční a performativní umění. V této kategorii na sebe nejvíce poutá pozornost světová premiéra inscenace Sayat nova mexické performerky Cristiny Maldonado, na které se podílí i francouzská zpěvačka Laureline Koenig a německý hudebník Marcus Beuter. V rámci programové sekce Visegrad Performing Arts v Olomouci dále uvede svá díla řada divadelníků nejen z České republiky, ale i ze Slovenska, Polska a Maďarska. A kromě žánrově bohatého spektra divadelních představení nabídne osmnáctá Divadelní Flora také řadu koncertů, projekcí, workshopů či besed.

  Předprodej vstupenek bude zahájen na pokladně Moravského divadla Olomouc hned po Velikonocích – v úterý 22. dubna. Více informací a kompletní program přehlídky naleznete na webu www.divadelniflora.cz.

  • Autor:
  • Publikováno: 20. dubna 2014

  Komentáře k článku: Plnoletá Flora

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,