Divadelní noviny Aktuální vydání 7/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

7/2020

ročník 28
31. 3.–13. 4. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Pepperl + Fuchs pokračuje ve sponzorství Uffa

  Německý výrobce senzorů pro průmyslovou automatizaci, firma Pepperl + Fuchs Manufacturing s.r.o., která působí od roku 2010 v Trutnově, se stává již potřetí partnerem trutnovského společenského centra Uffo. Tentokrát plnění dokonce částečně navyšuje. Pro Uffo je to podstatné, protože letos se předpokládá, že všem příspěvkovým organizacím sníží zastupitelstvo rozpočet o 2 až 5 procent.

  Výrobní ředitel firmy Pepperl + Fuchs Roman Demuth a ředitel společenského centra Uffo Libor Kasík. Foto Uffo

  Firma Pepperl + Fuchs je pro Trutnov a region zajímavá z více hledisek. Například proto, že součástí továrny, kterou letos v dubnu začne budovat v průmyslové zóně Krkonošská, bude i oddělení vývoje a výzkumu, které bude dále přebírat kompetence v rámci koncernu. Takovýto přístup firem je pro Českou republiku důležitý, protože s každým podobným projektem bude méně a méně montovnou. Jsme firma a je pro nás logickým cílem i nutností vydělávat. Zároveň je ale pro nás podstatné podporovat vývoj měst a regionů, v nichž působíme. Proto podporujeme Uffo, které dle našeho názoru výrazně obohacuje místním lidem kulturní život a obecně má pozitivní společenský dopad, řekl výrobní ředitel Roman Demuth s doplněním, že očekávané zahájení nové stavby je plánováno na toto jaro a stěhování do ní na začátku roku 2020.

  Město Trutnov plánuje pro tento rok z důvodů předpokládané krize snížit výši finančních prostředků pro příspěvkové organizace o 2 až 5 %. To se bude týkat i Uffa, jehož příspěvek od města však nepokrývá, na rozdíl od dalších příspěvkových organizací, jež zřizovatel (tedy město) dotuje většinově, ani polovinu jeho rozpočtu. Příspěvek města nám nekryje ani mandatorní výdaje, tedy mzdy, energie a revize nutné pro možnost pouhého otevření, takže pro nás je životní nutností posílení již tak výjimečně úspěšného vícezdrojového financování. Jsem velmi rád, že Pepperl + Fuchs je nakloněn další spolupráci a že dokonce částku navyšuje na 250.000 Kč, vysvětlil ředitel Uffa Libor Kasík.

  • Autor:
  • Publikováno: 8. února 2019

  Komentáře k článku: Pepperl + Fuchs pokračuje ve sponzorství Uffa

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,