Divadelní noviny Aktuální vydání 10/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

10/2024

ročník 33
14. 5. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Kontext Zprávy

  Peníze do kultury!

  Filantropie, fundraising, finance – a kultura. To jsou témata, která otevře jednodenní konference Jak na filantropii v kultuře, pořádaná MFDF Ji.hlava v pražské galerii SmetanaQ ve středu 10. května. Vstup na akci je zdarma.

  Foto: archiv projektu

  Jak naplánovat fundraisingovou kampaň, aby fungovala? Jak vytvořit ty správné vztahy s nadacemi a dárci*kyněmi? A jaké mýty o fundraisingu u nás panují? Nejen tyhle otázky zodpoví první ročník celodenní konference, kterou organizuje Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava. Cílem akce je sdílení zkušeností a pomoc kulturním institucím se získáváním nových finančních zdrojů. Takových konferencí proběhlo mnoho, žádná z nich se ale nesoustředila výhradně na kulturní sektor, říká výkonná ředitelka Ji.hlavy Martina Pospíšilová. Chceme sdílet nejnovější know-how týkající se získávání negrantových finančních zdrojů.

  Helena Štohanzlová z neziskové organizace Cesta domů promluví o tom, jak je důležité správně naplánovat kampaň. Jan Gregor z organizace Svět neziskovek poradí, jak budovat vztahy s dárci*kyněmi. Martin Hudeček z investiční společnosti RSJ Investments promluví o mýtech kolem fundraisingu. Martina Ptáčková a Wanda Toaderová ze společnosti Targeta poradí, jak založit dárcovský klub. Chybět nebudou ani příklady z praxe: o své fundraisingové úspěchy a neúspěchy se podělí Národní divadlo, Divadlo pod Palmovkou, Jatka78 nebo Institut pro památky a kulturu.

  Celodenní program završí talk show o stavu fundraisingu u nás. Hosté*ky z kulturních institucí si v neformální diskusi vymění zkušenosti s fundraisingem. Moderovat bude novinářka Linda Bartošová.

  Konference je určena kulturním organizacím a projektům, které chtějí s fundraisingem začít nebo prohloubit své dosavadní znalosti. Přínosná ale může být i pro studenty*ky kulturního managementu, pro současné i budoucí kulturní fundraisery*ky, pro management firem a nadací. A samozřejmě i pro veřejnost, kterou téma filantropie v kultuře zajímá.

  ///

  Jak na filantropii v kultuře (vzdělávací platforma pro neziskové organizace) proběhne 10. května v pražské galerii SmetanaQ, vstup je zdarma. Více o programu se dozvíte zde.

  • Autor:
  • Publikováno: 24. dubna 2023

  Komentáře k článku: Peníze do kultury!

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,