Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  Palmovka předčítá a podcastuje

  Divadlo pod Palmovkou připravilo nový projekt Palmovka předčítá. Na facebookovém profilu divadla mohou diváci každý den sledovat on-line přenos čtení pro děti i dospělé.  Příští týden spustí divadlo další projekt, kterým budou divadelní audiopodcasty.

  Ve vybraných dnech v  dopoledních hodinách čtou herci divadla pohádky či příběhy pro děti, v odpoledních hodinách je živé vysílání zaměřeno na dospělé. Projekt Palmovka předčítá spustilo divadlo minulý čtvrtek. Prvního čtení se ujala Barbora Kubátová, která své čtení oživila také loutkovým divadlem.  Staré pověsti české se u diváků osvědčily a na další z pověstí se diváci mohou těšit již zítra nebo v neděli. Dopolední štafetu potom převezmou další z členů hereckého souboru Martin Hruška a Jan Hušek s oblíbenou knihou Broučci. Odpolední vysílání povedou například Honza Teplý s povídkou O kouzelné šunce nebo Tomáš Dianiška a Tereza Dočkalová. Vysílat budou s knihou Karla Čapka Jak se dělá divadlo. Následovat je poté bude čerstvý držitel Ceny divadelní kritiky Jakub Albrecht s paměťmi českého polárního lovce a zlatokopa s názvem Eskymo Welzl. Dopolední vysílání startuje vždy v 09:30, odpolední v 16:30. Divadlo pod Palmovkou informuje o aktuálním vysílání na svém instagramovém a faceboovém profilu.

  Další novinkou divadla bude vysílání divadelních podcastů s prozatímním názvem Tropico palm beach –  Palmovka plká. Podcasty koncipované jako rozhovory se zajímavými osobnostmi povedou Jakub Albrecht a Barbora Kubátová v režii Tomáše Dianišky. Vysílání nebude zaměřeno jen na divadelní život, ale moderátoři zabrousí také do osobního života hostů.  Můžeme prozradit, že jedním z prvních hostů bude například Jiří Panzner, který v Divadle pod Palmovkou účinkuje ve velmi oblíbené inscenaci Pusťte Donnu k maturitě. Podcasty budou k poslechu na Spotify. Nápad začít vysílat divadelní podcasty se mi moc líbil a bude to pro mě něco nového. Domluvili jsme se, že rozhovory povedeme pohodově  tak, jako bychom se s hosty bavili u kafe nebo piva a budeme se snažit přenést atmosféru také divákům, říká moderátor Jakub Albrecht.

  Nalaďte se každý den na živé vysílání divadla a těšte se příští týden na první díly divadelních podcastů. Divadlo pod Palmovkou je s vámi!

  • Autor:
  • Publikováno: 23. března 2020

  Komentáře k článku: Palmovka předčítá a podcastuje

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,