Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Otáčivé hlediště tuto sezonu neodehraje

  Jihočeské divadlo ruší letošní sezonu otáčivého hlediště v Českém Krumlově. Důvodem je nejasná situace kolem koronaviru. Sezona měla začít 3. června a nabídnout 86 představení. O zrušení sezony rozhodla na dnešním jednání českobudějovická rada, Jihočeské divadlo je příspěvkovou organizací města.

  Otáčivé hlediště v Českém Krumlově. Foto: otacivehlediste.cz

  S ohledem na obtížnost predikce vývoje coronavirové pandemie a s přihlédnutím k vyhlášeným opatřením Vlády ČR, která s touto pandemií souvisí, přistoupilo Jihočeské divadlo k následujícímu opatření. Všechna představení plánovaná pro sezónu 2020 před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově se ruší, uvedlo Jihočeské divadlo v tiskové zprávě.

  Podle vedení města není jasné, jak se vývoj nákazy koronaviru bude vyvíjet a jak dlouho potrvají související nařízení. Kvůli nim jsou také od 11. března zavřená divadla. České Budějovice využijí zrušení sezony k letní opravě otáčivého hlediště. Této situace bude využito k bezodkladnému zahájení nutných oprav Otáčivého hlediště tak, aby nebyl ohrožen divadelní provoz v roce 2021.

  Točna přináší Jihočeskému divadlu čtyři pětiny všech tržeb, které byly loni dohromady 55 milionů Kč. V roce 2019 přijelo na otáčivé hlediště 58.863 diváků, tržby z prodeje vstupenek byly 43,3 milionu Kč. Od roku 1958 navštívilo točnu 2,4 milionu diváků. Zatím netušíme, čím zisky z točny nahradíme. Na takovou otázku je ještě příliš brzy, uvedla vedoucí útvaru marketingu a komunikace Jihočeského divadla Jana Mazurová.

  Vracení vstupného bude zahájeno po ukončení mimořádných opatření a zahájení provozu pokladny Jihočeského divadla. Podrobnosti ohledně vstupného lze sledovat na webu divadla. Vzniklé situace Jihočeské divadlo lituje a věří, že všem divákům bude moci zprostředkovat silné divadelní zážitky na některé ze scén v Českých Budějovicích nebo v roce 2021 před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově.

  • Autor:
  • Publikováno: 6. dubna 2020

  Komentáře k článku: Otáčivé hlediště tuto sezonu neodehraje

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,