Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Narozeniny Hany Hegerové budou velkolepé

  Oslavy osmaosmdesátin významné české zpěvačky budou velkolepé. Supraphon vydá cennou archivní nahrávku, Rokoko uvede výjimečné divadelní představení a ve Fóru Karlín se uskuteční speciální koncerty.

  Zpěvačka Hana Hegerová při koncertě v Národním divadle v Praze při příležitosti svých 77. narozenin. Foto archiv

  V opeře Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra Dobře placená procházka (1966). Foto Česká televize

  Fanoušci zpěvačky Hany Hegerové si možná vzpomenou, s jakým šarmem slavila své sedmasedmdesátiny, kterým říkala hranaté narozeniny – a tak zcela v jejím duchu, i když bez její osobní přítomnosti, se letošní podzim ponese v oslavách jejích osmaosmdesátin – chtělo by se podle těch osmiček i s úsměvem říct, že tentokrát jde o symbol nekonečna. A to, že se pro její věrné příznivce připravuje hned několik zajímavých překvapení, sleduje zpěvačka s velkým zájmem zpovzdálí svého soukromí. Hana Hegerová totiž oficiálně ukončila svoji pěveckou kariéru v roce 2011.

  V pátek 6. září vydá Supraphon poprvé v kompletní nesestříhané podobě na 2CD záznam představení z divadla Semafor s názvem Recital Hegerová + Horníček 1966. Šansony Hany Hegerové doprovodil Miroslav Horníček monology, které s obsahy písní korespondovaly a zároveň je rovnocenně, s humorem, inteligencí umocňovaly.  O emocionální síle této originální dvojice, jež své mistrovství prokázala v nápadité režii Jána Roháče, se teď posluchači budou moct přesvědčit díky dvojalbu, které nahrávku přinese v remasterované podobě a s výpravným bookletem, jenž obsahuje zajímavé dobové fotografie a dokumenty.

  Herec Miroslav Horníček v objetí se zpěvačkou Hanou Hegerovou (v pozadí Július Satinský). Foto archiv

  Městská divadla pražská 7. září uvedou autorskou inscenaci režiséra Jakuba Nvoty nazvanou Bez Hany (Hommage à Hana Hegerová). Inscenace divadla Rokoko je poctou písním Hany Hegerové, která svou pěveckou kariéru začínala právě v tomto divadle. Spolu s herci Městských divadel pražských Ninou Horákovou, Tomášem Havlínkem, Petrem Konášem účinkuje Dana Marková a slovenská herecká hvězda Zuzana Mauréry.

  Velký zájem rovněž vzbuzují dva velkolepé narozeninové koncerty Hana Hegerová 88 ve Fóru Karlín 20. a 21. října, kde hvězdy české a slovenské hudební a divadelní scény vzdají hold legendární šansoniérce a zazpívají z jejího repertoáru nejslavnější a nejoblíbenější písně. O živý doprovod se postará kapela klavíristy Petra Maláska ve stejném složení, v jakém dlouhá léta doprovázela samotnou Hanu Hegerovou.

  Prezident Václav Havel předal 28. října 2002 na Pražském hradě Medaili Za zásluhy zpěvačce a herečce Haně Hegerové. Foto archiv

  • Autor:
  • Publikováno: 4. září 2019

  Komentáře k článku: Narozeniny Hany Hegerové budou velkolepé

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,