Divadelní noviny Aktuální vydání 7/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

7/2024

ročník 33
2. 4. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Burza Zprávy

  Oslavy DesetiLETÍ pokračují

  Pražské nezávislé divadlo LETÍ vstupuje do druhé fáze oslav desátého výročí svého založení. Po mezinárodním interaktivním projektu  Proti pokroku. Proti lásce. Proti demokracii, který byl minulý týden úspěšně uveden v rámci Mezinárodního festivalu Divadlo a programu Plzeň – evropské hlavní město kultury 2015, se oslavy přesouvají do nového působiště divadla, VILY na pražské Štvanici.

  Rozhovory s astronauty FOTO ARCHIV DIVADLA

  Rozhovory s astronauty FOTO ARCHIV DIVADLA

  Zde bude od 20. do 25. září uvedena přehlídka tvorby z poslední doby, konkrétně čtyři inscenace, které již vznikly pro prostor VILY, nebo do ní budou přeneseny v obnovené premiéře. Sezonu zahájí 20. září inscenace hry F. Zeller Rozhovory s astronauty v režii Natálie Deákové, uvedení proběhne v rámci festivalu …příští vlna/next wave… 21. září následuje slavnostní derniéra nejdéle hrané inscenace LETÍ, monodramatu švédského autora M. Brunna Po Fredrikovi v režii Petra Haška a v podání Ivana Luptáka, která dosáhla šedesáti repríz. Přehlídku uzavřou dvě jarní novinky, 24. září inscenace hry vycházející hvězdy australské dramatiky D. Greena 8GB tvrdýho porna v režii Petra Haška a 25. září nejnovější hra Falka Richtera Small Town Boy, v režii Mariána Amslera. 25. září je kromě reprízy inscenace Small Town Boy, která bude výjimečně v přímém přenosu promítána na fasádu VILY, připraven i další slavnostní program. Oslavy budou po skončení inscenace pokračovat vzpomínkovým proudem, ve kterém zazní písně ze starších inscenací LETÍ, bude možnost vidět archivní obrazové dokumenty (plakáty, fotografie i videozáznamy z inscenací) a kterého se zúčastní celá řada bývalých i současných spolupracovníků divadla. Třetí fáze oslav DesetiLETÍ pak proběhne v listopadu a prosinci, kde budou formou maratonu scénických skic 8@8 uvedeny hry, jež pro LETÍ k narozeninám napsali čeští i zahraniční autoři.

  Ve druhé části sezony pak LETÍ čekají dvě nové inscenace. Obě v režii umělecké vedoucí Martiny Schlegelové. Vbřeznu bude mít  premiéru hra Anny Saavedry o Olze Havlové (v hlavní roli s Pavlínou Štorkovou), v květnu pak novinka enfent terrible britského divadla Phillipa Ridleyho Tajemná záře nad Vilou.
  Více informací na www.divadlo-leti.cz

  • Autor:
  • Publikováno: 17. září 2015

  Komentáře k článku: Oslavy DesetiLETÍ pokračují

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,