Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny >

  Ohlížení s Bohdanem Holomíčkem

  Praha, 1975. Vlastičku už fotím 37 let. Na téhle fotce společně se Stanislavem Milotou, Olgou Havlovou a Liborem Fárou za rohem Bartolomějské v restauraci U Medvídků, kam jsme se všichni přesunuli po premiéře Havlovy Žebrácké opery z Horních Počernic. Byl to tenkrát velice vydařený večírek a dnes paní Vlastě Chramostové přeji všechno nejlepší.

  Praha. Alois Švehlík na podzim roku 1977 (to podle data z plakátu Karla Gotta). Nějak jsme se seznámili v Bibitě baru v Jámě, kde Landovský zapíjel svůj bol a my s ním drželi krok. Ráno jsem musel odjet do práce do Janských Lázní, a tak mě Lojzík pro jistotu doprovodil na Florenc. Sám pak odjel do Liberce za rodinou. Pořádně jsme se začali užívat, když ho Jan Nebeský přemluvil, aby u něho hrál. Ale to je jiné vyprávění a na celou knihu...

  Můj přítel Petr Kavan v roce 1988 vyrábí loutky pro hru Oberón. Bylo to tenkrát v té plzeňské Alfě pro všechny ale opravdu hodně náročné... Rád bych připomněl, že Petr udělal pro české divadlo na Malé Lhotě u Sobotky víc než tehdejší státní instituce dohromady.

  Praha Hrad, 1992. Vícekrát fotit pana Rudolfa Hrušínského jsem to štěstí neměl... Ale mám nesmírně rád filmy, ve kterých hraje. Nejvíce snad Jak ukrást milion.

  Národní divadlo Praha, 15. 9. 2003. Beckettova Poslední páska v režii Michala Dočekala. Moje první divadelní digitální foto. S Josefem Vinklářem jsem rád sedával v rekvizitárně Stavovského divadla a poslouchal a poslouchal... Tímto tam Pavlu srdečně zdravím!

  Švandovo divadlo Praha, 15. 10. 2003. Hru Studna světců Johna Milingtona Singe inscenoval ve „Švanďáku“ Michal Lang. Další můj raný digitální pokus... Zde jako vzpomínka na paní Věru Galatíkovou. V popředí spolu se Stanislavem Šárským.

  Krakovec, 9. 9. 2004. Na Krakovec k Topolovým jsem zajel s Karlem Hvížďalou, který chtěl udělat s Josefem Topolem knihu. Nakonec z toho ale nějak sešlo. Já byl však spokojený a rád, že mám tak vzácné fotky s Josefem...

  Kolowrat Praha, 18. 2. 2006. Benefice Honzy Kačera v režii Jana Nebeského pro mě byla moc hezká práce se vším všudy. I pátrat po Honzových stopách do Bechyně jsme společně zajeli. Zleva Blanka Bohdanová, Eva Salzmannová, jubilant, Nina Divíšková a Magdalena Borová.


  Komentáře k článku: Ohlížení s Bohdanem Holomíčkem

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,