Divadelní noviny Aktuální vydání 12/2019

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

12/2019

ročník 28
11. 6.–24. 6. 2019
  • Zprávy
  • Kritika
  • Blogy
  • Zahraničí
  • Rozhovory
  • Ostatní
  • Hledat
  • Facebook Divadelních novin

    Obsah ročníku 2011

    PDF verze: DN-22-2011-obsah-rocniku-MINUSKY

    Anketa

    Hulec Vladimír: Inscenace roku 2010 – Muž bez minulosti 1/3

    Burza

    (Red): Vinohradská dvanáctka aneb
    Klub rozhlasové hry 3/15

    Herman Josef: Jak se v divadelních Čechách očerňujeme 12/15

    Hulec Vladimír: Prokop Voskovec
    9/15

    Jelínek Jiří: Fagi a divadlo 1–22/16

    Kolář Jan: Rodinný portrét 18/15

    Ptáčková Věra: Miroslavu Melenovi v nebi 13/15

    Šimerda Tomáš: Několik poznámek k diskusi o pražských operních divadlech 8/15

    Čtěte na webu DN… 1/15, 2–19, 21/14

    Premiéry od 26. ledna do 8. února
    2, 4, 5, 6, 7, 9, 10, 11, 12, 15/15

    Výročí 1, 3, 4, 6, 8, 10, 12, 13, 14, 16, 18, 20, 21/15

    Ceny

    Ceny Alfréda Radoka 2010

    Kerbr Jan: Opravené pojistky v Komedii 6/10

    Ceny Divadelních novin 2010/11

    Erml Richard: Ceny avantgardní 17/15

    • 16/14

    Ceny Divadelních novin za
    tvůrčí počiny sezony 2010–2011

    • 17/15

    Ceny Thálie 2010

    Dombrovská Lenka: Plnoletá, avšak nesvéprávná Thálie 7/15

    • Laureáti Cen Thálie 2010 7/15

    Dopisy bez hranic

    Rychlík Břetislav 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21/15

    Vaculík Ludvík 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22/15

    Dva skladatelé, dva Magoři

    Franz Vladimír: Den na vsi aneb Österreich 19/15

    • Duše – Člověk – Hovna – Soudobost v umění aneb Kdo nemá uvnitř, ať jinde nehledá 21/15
    • Tajná kniha 17/15
    • Zamyšlení brucknerovské 15/15

    Kofroň Petr: Dopis učil naslouchat, Facebook učí neposlouchat 16/15

    • O mrtvé se nikdo nestará 14/15
    • Víte, kde je Ufa? 18/15
    • O relativitě 20/15

    Festivaly

    Avignon 2011

    Feyfar Petr: Dost bylo postdramatismu! 15/13

    Divadelní Flora Olomouc

    Hulec Vladimír: Krok zpět, anebo kupředu? 12/10

    Divadelní svět Brno

    Erml Richard: Neskromný benjamínek 13/7

    Herman Josef: Hra na Kouzelnou flétnu 13/7

    Mlejnek Josef: Na opravný pokus dojde jen zřídka 13/7

    Divadlo evropských regionů Hradec Králové

    Kerbr Jan: Moskevský Brecht i francouzsko -americký Cervantes 14/7

    Uhde Milan: Zrazený Ljubimov? 14/7

    Divadlo Plzeň 2011

    Herman Josef: Brand – Oheň 16/5

    Herman Josef: Korespondence V+W 16/6–7

    Herman Josef: Strýček Váňa 16/4

    Hulec Vladimír: Amberville aneb Drsné město hebkých plyšáků 16/4–5

    Hulec Vladimír: Jen zem, nebe, já a čára obzoru 16/7

    Hulec Vladimír: Racek 16/5–6

    Kolář Jan: Dealer’s choice 16/7

    Kolář Jan: Divadlo 2011: nahota, symboly, osobnosti, ornamenty 16/4

    Mlejnek Josef: Led 16/6

    Mlejnek Josef: Ženský chór 16/6

    Moskwin Andriej: Brut 16/7

    Paterová Jana: M. H. L. 16/6

    Paterová Jana: Romeo a Julie 16/5

    Porubjak Martin: Historický monolog 16/6

    Šaldová Lenka: Naši furianti 16/5

    Uhde Milan: Orestek 16/4

    Varyš Vojtěch: Orestek 16/4

    Žáček Ivan: Hollyroth 16/5

    Žáček Ivan: Naši furianti 16/5

    Žáček Ivan: Rigoletto 16/7

    Žáček Ivan: Stůl 16/7

    Festival Miloše Movnara Šumperk

    Erml Richard: Klasika po šumpersku 9/4–5

    GRAND Festivalu smíchu Pardubice

    Kolář Jan: Klasika, soudobá komedie, muzikál i béčkový horor 8/10

    Mateřinka Liberec

    Vojtíšková Zuzana: Sloni nad Libercem 14/3

    Opera 2011

    Žáček Ivan: Česká opera v podmínkách krize 7/7

    • Čestné ceny Libušky 7/7

    Ost-ra-var

    Kerbr Jan: Životní prostor pro pochmurné příběhy 22/7

    Pražský divadelní festival německého jazyka

    Císař Jan: Moderní,,měšťanská“ činohra 21/4

    Hulec Vladimír: Bolestí ryté otisky vztahů 21/5

    Kerbr Jan: Ibsenovští hrdinové jako hračky na klíček 21/4

    Šaldová Lenka: Co je zvířecího v lidech, co lidského ve zvířatech 21/5

    Uhde Milan: Mlýn na falešné naděje 21/6

    Salzburger Festspiele 2011

    Dehner Jan: Mnohotvárný Eros podle Clause Gutha 16/13

    Šaldová Lenka: Marthaler má s Janáčkem problém 16/13

    Tanec Praha

    Vangeli Nina: Dobyvatelé nebezpečných území 15/10

    Fragmenty rozhlasu

    Švejda Martin J.: And Now for Something… II 12/11

    • Dvakrát novoroční rozhovor 2/11
    • Interview jako vata 21/11
    • Karla aneb Jak nepsat hru 6/11
    • Koule u nohy Heleny Fibingerové 4/11
    • Pozoruhodná to žena 19/11
    • Rozhovor s vedoucím katedry 10/11
    • Takový mainstreamový produkt 17/11
    • Zkrat, ne Krátká spojení 8/11
    • Zlatá léta devadesátá 14/11

    Historie

    Herman Josef: Smrt pražského německého divadla 10/14

    • Do Stavovského na bulvár 16/10

    Král Petr: Poznámky k inscenaci – Král Ubu před 50 lety 1/10

    Voskovec Prokop: O zákazu inscenace 1/10

    Inspirace divadlem

    Brycz Pavel: Blues naplaveniny 5/2

    • Co tě zabije, tě i posílí 17/2
    • Jak se dělá světlo 11/2
    • Jen si tak trochu zahrát 21/2
    • Na Orestkovi nikdo nechrní 9/2
    • Pacifická historka, která přerostla prst boží 7/2
    • Sto roků od samoty 19/2
    • Tak nic 15/2
    • Těšínská jablíčka 3/2
    • Wanted Welzl 13/2
    • Ztracená nevinnost 1/2

    Dousková Irena: Nietzsche, Handke, Polívke 16/2

    Hůlová Petra: Bambušení do publika 6/2

    • Biodivadlo pro děti 14/2
    • Blázinec 10/2
    • Dvě podoby lásky 18/2
    • Pít, nebo nepít? 8/2
    • Přihodilo se na Nové scéně 4/2
    • Rebelie z prášku 2/2
    • Sebezpyt nad NoDem Quijotem 12/2
    • Šminky civilizace 20/2
    • Učený z nebe nespadl 22/2

    Jak já to vidím

    Bor Hanuš 11/2

    Březina Aleš 13/2

    Burian Václav 7/2

    Dadák Matěj 18/2

    Dousková Irena 12/2

    Drábek David 14/2

    Fröhlich František 3/2

    Hein Milan 6/2

    Herajtová Věra 10/2

    Hrůza Margareta 4/2

    Klimáček Viliam 2/2

    Krob Andrej ½

    Málková Lucie 20/2

    Mejzlík Miloslav 8/2

    Němec Marek 21/2

    Polívková Kamila 9/2

    Procházka Aleš 5/2

    Prostějovský Michael 15/2

    Salzmannová Eva: 22/2

    Stryková Jana 16/2

    Štréblová Alena 19/2

    Tarant Michael 17/2

    Kauza Komedie

    Bergerová Eva a Štepánek Vojtěch: Komedie je výzva, Strašnice byly šílenství 20/14

    Pácl Štěpán: Kurz konkurzů? 20/13

    Vedral Jan: Komedie odpovědnosti 20/13

    Komentář

    Boháč Petr: Vlna osamělých třicátníků 19/2

    Erml Richard: Divadelní svět Brno 8/2

    • Škoda facky 6/2

    Herman Josef: Hlavně zdravit u vrbiček 17/2

    • Holky z naší školky 9/2
    • Jak ukrást Stavovské divadlo! 4/2
    • Muzikály naší doby 21/2
    • Opera v parlamentu 7/2
    • Zachovejte operní fabriku! 13/2

    Honzírek Jiří: Brněnské kapesné 5/2

    Hulec Vladimír: Proměny divadla 1/2

    • Smrt v přímém přenosu 14/2

    Just Vladimír: Jde o každý milimetr svobody 3/2

    Kolář Jan: Ceny už jen chudobné 16/2

    • Komedie konkurzů 20/2
    • Psát, či nepsat, to je, oč tu běží 2/2

    Kovalčuk Josef: Divadlo, nebo kanalizace? 18/2

    Seydler Jiří: Nakopněte nás 15/2

    Srstka Jiří: Kapříci, Kočí a Diskuse o DN z pohledu práva 12/2

    Šesták Jiří: Most přes řeku Kultura 10/2

    Vůjtek Tomáš: O Dionýsovi 22/2

    Kontext

    Adamczyk Vladimír: Kostým v historickém vývoji i deltě řeky 20/11

    Cejpek Václav: Spisy v jemném proužku 12/14

    Dorůžka Lubomír: Jazz jako zpráva o stavu světa 15/11

    • Mlýnské kolo v srdci Hany Hegerové 1/11

    Dvořák Jan: Vizuál divadla a jeho mistr – Jan Schmid vystavuje soubor svých plakátů v Museu Kampa 2/11

    Herman Josef: Má vlast live 1939 21/10

    • O čem píší teatrologové 12/11

    Hostovská Olga: Utrpení staré Wertherové 6/11

    Hulec Vladimír: Dávám vám sám sebe 4/14

    • Z toho se nedostaneš ani za život 22/11

    Just Vladimír: Glosy k jazyku Posledních chvil lidstva 10/11

    Kerbr Jan: Shakespearovská zrcadlení 4/11

    Kohout Pavel: Ne na Cyrana!! 21/10

    Kolář Jan: Třikrát z jednoho světa 11/10

    Mikulka Vladimír: Úplný Pitínský 2/14

    Morávek Vladimír: Bůh existuje… jsem si jistá… absolutně jistá… 4/14

    Pavlovský Petr: Nebyla ho pro politiku škoda? 14/10

    Procházka Michal: Alois Nebel a čeští hračičkové 17/11

    • Bolestná cesta útěku z morálního marasmu 19/11
    • Guláš z vepřového, hovězího i buřtů 3/11
    • Křečovitý svět průměrnosti 21/11
    • Mezi pravdou a dojetím 13/11
    • Skautská bojovka na Slovensku 14/11
    • Voyeurská hra na nevinnost 5/11

    Prostějovský Michael: Muzikál nového milénia 18/14

    Reslová Marie: Komedie o třech dějstvích 22/10

    Turba Ctibor: Je skutečně těžké nepsat satiru 14/10

    Uhde Milan: Neproklamovaná samozřejmost analýzy 13/10

    Vojíková Silvie: Zestárla jsem na osudu cizích žen 22/14

    Zdeňková Marie: Divadlo, nebo smrt 9/11

    • Spojení smyslnosti s transcendentnem 18/11

    Zemančíková Alena: Jak pojmenovat nic, kterým blbneme 16/11

    Kritický žebříček

    Činohra 3, 4, 6, 9, 10, 12, 13, 15, 17, 19, 20/3

    Divadlo evropských regionů Hradec Králové 14/3

    Festival Divadlo Plzeň 2011 16/3

    Grand festival smíchu Pardubice / činohra 8/3

    Muzikál 2/3

    Opera 1, 11, 18/3

    Opera 2011 7/3

    Přehlídka ostravských divadel Ost-ra-var 22/3

    Tanec 5/3

    Kritika

    Augustová Zuzana: Dekadentní show i estetika trapnosti (Pražské komorní divadlo, Poslední chvíle lidstva)
    10/4

    • Umění – životu nebezpečné! (Pražské komorní divadlo, Agnes) 19/5
    • Vzývání, spílání, či smíření? (Pražské komorní divadlo, Podzemní blues) 17/5

    Bergmannová Pavla: Nic neprovedl, no právě (Komorní scéna Aréna Ostrava, Proces) 18/5

    • Ostravská perlička na dně (Divadlo Petra Bezruče Ostrava, Pestré vrstvy) 13/5
    • Pastorkyně v hávu antické tragédie (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Její pastorkyně) 10/6
    • Proti své vůli zapleteni do dějin (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Gottland) 4/10

    Císař Jan: Ustálená moderna (Činoherní klub Praha, Tramvaj do stanice Touha) 19/4

    Dehner Jan: Monumentální a dusný thriller (Divadlo J. K. Tyla Plzeň, Kníže Igor) 20/7

    Dombrovská Lenka: Buchty Reloaded – nonsens i nahodilost (Buchty a loutky Praha, Psycho Reloaded) 5/6

    • Divadelní debata o debatě (Švandovo divadlo Praha, Máme smysl! (Pravda, nic než pravda)) 12/10
    • Globální oteplování v Chebu (Západočeské divadlo Cheb, Kacířka) 20/6
    • Hříchy jedné dědiny (Jihočeské divadlo České Budějovice, Rok na vsi) 21/7
    • Kdo uteče, vyhraje (Dejvické divadlo Praha, Dealer’s Choice) 2/4
    • Neber úplatky, nebo… (Činoherní studio Ústí nad Labem, Revizor) 7/6
    • Práce a láska jako dennodenní trápení (Západočeské divadlo Cheb, Práce nádenní, lásky trápení) 14/6
    • Před mikrofonem nic neutajíš (A studio Rubín Praha, Kristýnka aneb Blonďatá bestie) 9/10
    • Tajemství víry zůstane vždy tajemstvím (Švandovo divadlo Praha, JEBU.H?) 6/6

    Doubrava Ondřej: Hit-muzikál pro adventní čas (Divadlo Broadway Praha, Vánoční zázrak) 22/6

    Dvořák Petr: Shakespeare ostře (Moravské divadlo Olomouc, Něco za něco) 4/10

    Erml Richard: Co zbývá: hrát komedii (Divadlo Husa na provázku Brno, Hraj komedii) 11/6

    • Europeana – smích z pekla (kdyby existovalo) (Národní divadlo Brno, Europeana) 13/6
    • Kukurův žalozpěv (Činoherní klub Praha, Kukura (doktoranská práce o stavu kultury)) 21/7

    Erml Jiří: Poněkud vratký večer (Studio Ypsilon Praha, Vratká prkna) 10/6

    • Poslední domov pro pěvce (Divadlo 90 U Valšů Praha, Kvartet) 12/5
    • Snění v apartním designu (Pražské komorní divadlo, Touhy a výčitky) 1/6
    • Z tance smrti valčík smíření (Divadlo na Vinohradech Praha, Tanec smrti) 3/6

    Faustová Markéta: Film v divadelních kulisách (Ultima Vez – Divadlo Archa, Monkey Sandwich) 1/6

    Herman Josef: Balada pro turisty (Divadlo F. X. Šaldy Liberec, Balada pro banditu) 10/7

    • Benny, jeho život a dílo (Východočeské divadlo Pardubice, Benny Rock’n’Roll Star) 5/7
    • Bohémové z bulváru (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Bohéma) 20/7
    • Čekání na Spasitele (Národní divadlo Praha, Parsifal) 7/4
    • Démon celý v černém (Divadlo F. X. Šaldy Liberec, Démon) 11/7
    • Do čtvrtice všeho dobrého (Městské divadlo Brno, Sugar!) 5/7
    • Havelka v barokních kulisách (Sdružení barokního souboru Hofmusici, Festival barokních umění Český Krumlov / BVA International, L’Unione della Pace, e di Marte / Dove è amore è gelosia) 18/7
    • Já píšu vám na okvětním plátku (Komorní opera, Hudební fakulta JAMU Brno, Oněgin) 9/7
    • Jak nehrát operu (Národní divadlo Brno, Figarova svatba) 6/7
    • Jakobín před tabulí (Národní divadlo Praha, Jakobín) 18/4
    • Je to ale blázinec (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Pardon My English aneb To je blázinec) 9/7
    • Janáček byl babjak (Divadlo Husa na provázku Brno, Leoš aneb Tvá nejvěrnější) 22/4
    • Jedno malé zapadlé květinářství (Městské divadlo Brno, Kvítek z horrroru.) 12/7
    • Jonáš, dejme tomu dnes (Divadlo Semafor Praha, Hodiny jdou pozpátku) 15/4
    • Mordýřská story (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Cardillac) 15/7
    • Muzikál trochu přebarvený (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Divotvorný hrnec) 19/7
    • Muzikálové vraždění (Hudební divadlo Karlín Praha, Vražda za oponou) 17/7
    • Načervenalá knihovna (Divadlo Kalich Praha, Hamlet Production Praha, Osmý světadíl) 18/7
    • Normálně nenormální (Národní divadlo Praha, Pražské quadriennale, Les enfans terribles (Příšerné děti)) 15/7
    • Novozélandská operní revoluce (Dětská opera Praha, Školní dívčí revoluce) 5/7
    • Opera z historické příručky (Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem, Lakmé) 4/7
    • Operou k radosti (Národní divadlo Brno, La Dafné) 15/7
    • Potlach v rytmu první republiky (Městské divadlo Mladá Boleslav, Hamlet Production, a. s., Zločin v Posázavském Pacifiku) 13/6
    • Rockový Juan z Mozarta, Molièra a Nohavici (Městské divadlo Zlín, Juan) 17/7
    • Ryby nelze chovat v ptačí kleci (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Marguerite) 3/7
    • Senilní stařec místo idealisty? (Východočeské divadlo Pardubice, Muž z kraje La Mancha) 1/7
    • Smáli se, až do rybníka spadli (Moravské divadlo Olomouc, Prodaná nevěsta) 2/7
    • Únos ze serailu jako barevná omalovánka (Národní divadlo Praha, Únos ze serailu) 11/7
    • V nápoji všechno prostřední (Národní divadlo Praha, Nápoj lásky) 1/7
    • Zlaté sny fasádníků (Klicperovo divadlo Hradec Králové, Světáci) 5/4

    Hořínek Zdeněk: Jana historická, nebo aktuální? (Divadlo pod Palmovkou Praha, Svatá Jana) 3/10

    • Jak se vysvobodit z moci konzumu? (Divadlo v Dlouhé Praha, Láska a peníze) 22/5
    • Masopust 2011 (Národní divadlo Praha, Konec masopustu) 12/6
    • Merlin kluše do finiše (Švandovo divadlo Praha, Merlin: Grál) 1/5
    • Obyčejný život (Divadlo Husa na provázku Brno, Trapná muka) 9/5
    • Poledne našeho života (Divadlo v Dlouhé Praha, Polední úděl) 9/6
    • Smích nad ruinami (Národní divadlo Praha, Být či nebýt) 6/4
    • Tartuffe jako fraška (Divadlo na Vinohradech Praha, Tartuffe) 19/6

    Hrdinová Radmila: Chytrá horákyně“ – mezi velkolepostí a shozením (Divadlo Hybernia, Quasimodo… kdysi se pro lásku umíralo) 22/6

    • Řečtí hrdinové i souhvězdí na pohotovosti (Naivní divadlo Liberec, Souhvězdí aneb Řecké báje mimo výseč) 11/7
    • Staré pohádky v námořnickém tričku (Naivní divadlo Liberec, Velbloud, ryba, slepice aneb Námořnická historie) 21/7

    Hulec Vladimír: Hra o okrajované jablko (Divadlo Šumperk, Hrdina západu) 2/6

    • Máte padáka (Činoherní klub Praha, Glengarry Glen Ross) 15/6
    • Nahoru a dolů. Bez konce… (Cirk La Putyka, Up End Down) 5/7
    • Obejmi mě (Nanohach Praha, Brut) 7/6
    • S hrůzou pozoruji, že ten náš lid… (Švandovo divadlo Praha, Gottland) 8/5
    • Šup do vody a věnujme se hrám (A Studio Rubín Praha, Úl, Kauza Médeia) 4/4
    • V koutku vaší hospody… (Divadlo DNO / Šavgoč Hradec Králové / Brno, Kdopak by se Boha bar) 8/7
    • Zaklepali jsme na brány nejtemnější komory pekla (MeetFactory Praha, Silní) 6/5

    Christov Petr: O naturalismu na divadle (Dejvické divadlo Praha, Dealer’s Choice) 2/4

    Just Vladimír: Přecyranováno? (Národní divadlo Brno / Divadlo na Vinohradech Praha, Cyrano z Bergeracu / Cyrano!! Cyrano!! Cyrano!!) 13/4

    Kerbr Jan: Až přijde bratr (Švandovo divadlo Praha, Byla jsem doma a čekala, až přijde déšť) 17/6

    • Bavič napůl ochrnutý (Divadlo Ungelt Praha, Fígl) 1/4
    • Když Hrma ještě žil (Městské divadlo Mladá Boleslav, Ostře sledované vlaky) 5/6
    • Kontrabas versus harfa (Divadlo v Řeznické Praha, Po zkoušce) 15/6
    • Krásný večer v říčních lázních (Spolek Kašpar Praha, Rozmarný bonus) 14/6
    • Mámivé kouzlo oceánu (Divadlo Viola Praha, Stařec a moře) 22/5
    • Materializované šílení (Východočeské divadlo Pardubice, Bláznovy zápisky) 4/5
    • Mobilní radiátor pro Ninu (Národní divadlo Praha, Racek) 13/6
    • Natřený načerno (Divadlo Na Jezerce Praha, Othello) 10/10
    • Odvrácená strana zrcadla (Divadlo Bez zábradlí Praha, Ksicht) 6/10
    • Pod dohledem Božího oka (Divadlo Viola Praha, Biblické příběhy – pokračování) 2/5
    • Pod ryšavými parukami (Klicperovo divadlo Hradec Králové, Mrzák inishmaanský) 11/6
    • Pražský divadelní mainstream neskoná (Městská divadlo pražská – ABC / Rokoko, Holky z kalendáře / Viktor K. aneb Český národ neskoná) 8/4
    • Propíjené peníze pro světici (Pražské komorní divadlo, Legenda o svatém pijanovi) 6/6
    • Před odtučňovací kúrou (Klicperovo divadlo Hradec Králové, Jedlíci čokolády) 12/5
    • S karimatkou přes rameno (Krytové divadlo Orfeus, Čechy krásné, Čechy mé, duše má by se ráda pnula, ale nepne se…) 9/10
    • S Learem na plovárně i v galerii (Národní divadlo Praha, Král Lear) 20/4
    • Sociálně pečovatelské ambice (Národní divadlo Praha / Divadlo Letí Praha, Můj soused, můj nepřítel / Po Fredrikovi) 18/6
    • Souboj upachtěných lokálních politiků (Divadlo v Dlouhé Praha, Naši furianti) 3/4
    • Vyšponovaný patos „středověké detektivky“ (Východočeské divadlo Pardubice, Zvoník Matky Boží) 19/5
    • Za vysněným vztahem na Azurové pobřeží (Divadlo Alfa Plzeň a Teatro o bando Palmela, Pirát 07 a Queen of Love) 7/5
    • Zvířátka na kuchyňské lince (Divadlo Alfa Plzeň, Amberville) 13/10

    Kočičková Kateřina: Cirkus bude, ale nic víc (Divadlo Minor, A cirkus bude!?) 17/4

    Kolář Jan: Bez výkladu, bez nápadu, beze smyslu (Národní divadlo Praha, Špinavé ruce) 2/6

    • Jen plakát, nic víc (Švandovo divadlo Praha, Zpověď masochisty) 4/6
    • Když ucítím tvou teplou kůži… (Divadlo Viola Praha, Můj život s Hitlerem, Stalinem a Havlem) 12/6
    • Na hřbitově domov můj (Divadlo Na zábradlí Praha, Domov můj) 20/6
    • Soucítíme nakonec se všemi (Divadlo J. K. Tyla Plzeň, Fyzikové) 15/6

    Lazorčáková Tatjana: Nadčasové téma viny (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Konec masopustu) 2/5

    Mareček Luboš: Měna a divadelní inflace (HaDivadlo Brno, Česká měna) 19/6

    • Přistání poetického kosmonauta (HaDivadlo Brno, Gagarin) 5/10
    • Růže na jevišti povadla (Městské divadlo Brno, Jméno růže) 6/6

    Mikulka Vladimír: Bez útěchy a bez polehčujících okolností (Jihočeské divadlo České Budějovice, Utěšitel) 4/7

    • Sto minut prázdnoty (Divadlo Na zábradlí Praha, Ambrózie) 2/7

    Milanovič Marko: Malátný nemocný, nebo zdravý? (Městské divadlo Kladno, Misantrop) 10/10

    Mlejnek Josef: Čest zachráněná úskokem (Národní divadlo Brno, Konec dobrý, všechno dobré) 8/6

    • Divadlo pro stáda bez pastýře (Městské divadlo Brno, Mojžíš) 18/7
    • Kontaktní zvířátka do Noemovy archy (Městské divadlo Kladno, Bible: Kompletní slovo Boží (výcuc) ve 120 minutách) 5/10
    • Nečisté ctižádosti (Národní divadlo Brno – Reduta, Hvězda stříbrného plátna) 6/7
    • Položit hlavy dobrovolně na špalek? (Divadlo Na zábradlí Praha, Česká válka) 12/4
    • Touha letět předaleko aneb Pičung (Švandovo divadlo Praha, Nakrm hada na své hrudi) 9/10
    • Vždyť jsem magistr umění! (Buranteatr Brno, Amazonie) 22/5
    • Zapálená svíce na kanystru s benzínem (Činoherní klub Praha, Ujetá ruka) 4/6

    Páluš Peter: Crazykomedie v Tramtarii? – Tak napůl… (Tramatarie Olomouc, Kdo chce zabít Beatles?) 3/6

    Paterová Jana: Dialog na opuštěném ostrově (Divadlo J. K. Tyla Plzeň, Enigmatické variace) 18/6

    • Morální právo na vraždu? (Divadlo na Vinohradech Praha, Caesar) 7/5
    • Osud, život, sen (Divadlo J. K. Tyla Plzeň, Život je sen) 11/6
    • Po třetí do stejné řeky (Divadlo A. Dvořáka Příbram, D’Artagnan) 3/6
    • Pokus žít jinak (Divadlo v Dlouhé Praha, Tři sestry) 17/5
    • Rozpačitý návrat (Švandovo divadlo Praha, Křišťálová noc) 14/5
    • Shakespeare se krotí těžko (Národní divadlo Praha, Zkrocení zlé ženy) 5/6
    • Šéfem kabaretu je ďábel (Klicperovo divadlo Hradec Králové, Don Juan a Faust) 21/6
    • Vztahy ve světě bez lásky (Městské divadlo Mladá Boleslav, Nebezpečné vztahy) 12/5

    Pavlovský Petr: Antikontaktní režie (Švandovo divadlo Praha, KAIN / ABEL 2011) 20/6

    Sladkowski Marcel: Heda rozbíjí notebook (Buranteatr Brno, Heda Gablerová) 17/6

    • Je možné inscenovat Sekala? (Městské divadlo Zlín, Je třeba zabít Sekala) 9/6
    • Komické poťouchlosti v decentním balení (Národní divadlo Brno – Reduta, Kouzelná noc. Letní den) 19/7
    • Méně mohlo být více (Národní divadlo Brno, Oldřich a Božena) 3/5
    • Muž a žena U stolu (Divadlo U stolu Brno, Něžná) 10/10
    • Radúz s Mahulenou na houbách (Národní divadlo Brno, Radúz a Mahulena) 20/5
    • Skalpelem nebo hřebíkem? (Divadlo Petra Bezruče Ostrava, Rodinná slavnost) 4/6
    • Stárnoucí půvaby maďarské hry (Městské divadlo Zlín, Kočičí hra) 6/10

    Šaldová Lenka: Dvakrát Verdi aneb Když dva dělají totéž… (Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem / Divadlo J. K. Tyla Plzeň, Il Trovatore / Rigoletto) 8/7

    • Intriky a zápletky v pozapomenuté opeře (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Fedora) 10/7
    • Italská vesnička středisková? (Moravské divadlo Olomouc, Nápoj lásky) 17/7
    • Nová kouzla v krumlovské zahradě (Jihočeské divadlo České Budějovice, otáčivé hlediště Český Krumlov, Jak se vám líbí / Komedianti) 15/5
    • Orfeovy bolestné vize (Divadlo F. X. Šaldy Liberec, Orfeus a Eurydika) 20/7
    • Parádní mordýřská show v Brně (Městské divadlo Brno, Chicago) 9/7
    • Touha být první? (Národní divadlo Brno, Turandot) 10/7

    Štefanová Veronika: Britský humor v českých trenýrkách (Dejvické divadlo Praha, Dealer’s Choice) 2/4

    • Co dělá z člověka klauna? (Divadlo Archa, Joke Killers) 2/10
    • Zažít aspoň trochu divadelní iluze (Divadlo Na Fidlovačce Praha, Hotel mezi dvěma světy) 3/7

    Švejda Martin J.: Havelka v cizích službách (Dejvické divadlo Praha, Wanted Welzl) 10/5

    • Neuvěřitelné! (Divadlo na Vinohradech Praha, Na flámu) 2/6
    • O dětech a kartách (Dejvické divadlo Praha, Dealer’s Choice) 2/4

    Uhde Milan: Holubi zdomácněli v HaDivadle (HaDivadlo Brno, Holubi) 7/6

    Vangeli Nina: PQ – postmortem (,) 14/4

    Vrchovský Ladislav: Umění konverzace a aktuální narážky (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Velkolepost vyvolených) 5/5

    Zahálka Michal: Cesty do minulých životů (Klicperovo divadlo Hradec Králové, Tulák po hvězdách) 19/7

    • Nebo třeba pásovec… (Městská divadla pražská (Divadlo ABC), Sto roků samoty) 18/6

    Zdeňková Marie: Dětská hra na dospělé (Divadlo Na zábradlí Praha, Orestek) 8/6

    • Krvavá pohádka pro vnímavého chlapce (Divadlo v Dlouhé Praha, Macbeth) 1/4

    Žáček Ivan: Spíš tanec k hudbě než hudba k tanci (Komorní orchestr BERG, Balet Národního divadla Praha, DekkaDancers, timINg) 11/4

    • Velikášské gesto aneb Kýč (Národní divadlo Brno, Zaslíbení) 4/5

    Žantovská Ester: Co se nedá dokázat (MDP Praha – Divadlo Rokoko, Důkaz) 17/6

    Kronika

    (JD): 30 let Kolotoče 11/3

    AKO: S tatrankou do historie 13/3

    BÁR: Příběhy o lidech, pro lidi!!! 20/3

    Beníšková Edita: Za Háro k soudu 13/3

    Brych: Perly v Bechyni 4/3

    Brychtová Zdeňka: Filmaři v Národním 5/3

    ČCP: Výpravy bratří Formanů 12/3

    DBT/ HUL: Hospodin na baru 8/3

    Erml Richard: Podívejme se pravdě do očí 20/3

    • Sex s Husou 9/3
    • Sladkých pětaosmdesát 21/3
    • Švanďák sobě 17/3

    Dombrovská Lenka: Cirkusově, vulgárně i s překvapením 14/3

    • Městská knihovna slaví v galerii 18/3
    • O lidech žijících ve větvích stromů 14/3
    • V Komedii o Komedii 20/3

    Gavendová Kristýna: Mezi divadlem a filmem 6/3

    Hájek Tomáš: Větrná Odyssea a loseři na pláži 5/3

    Herman Josef: CD Andrey Kalivodové 22/3

    • Činohra v divadle pro slony 11/2
    • Pocta Angelu Neumannovi 1/3

    HOD: Královská ocenění 10/3

    HUL/DOM: Poslední slova Magora… 20/3

    Hulec Vladimír: 4 + 4 = 8 ½ 18/3

    • Abeceda Lucerny? 16/3
    • Balík 420People 15/3
    • Beránku… 2/3
    • Bez otce… 12/3
    • Bylo jich přes padesát 21/3
    • Cirkus bardo 8/3
    • Čí js ou to krabičky? 15/3
    • Čtyři hodiny normalizace 3/3
    • Desperádi 13/3
    • Divadlo Cejl 5/3
    • Divadlo je vaše… 18/3
    • Divadlo v pasáži 11/3
    • Dívčí emo bez dud 1/3
    • Do Stínadel s Ty-já-trem 16/3
    • Dobří kámoši 9/3
    • Doly plné snů 13/3
    • Doteky tance 5/3
    • Erik mladým 20/3
    • Etikety divadla 1/3
    • Generační ikony 19/3
    • Gorilí romance 21/3
    • Hořké písně 12/3
    • Chtěla být baletkou… 19/3
    • Jak Marlene Dietrich 10/3
    • Jako Grossmann si příst 12/3
    • Jako šafránu 22/3
    • Jedovatý had na syrovo 5/3
    • Jsem Pražák 21/3
    • Jsem zajíc 11/3
    • Kde Shakespeare můj? 16/3
    • Když svatí pochodují 12/3
    • Klaunovy padesátiny 1/3
    • Krásné ženy v Moravském muzeu 14/3
    • Kryl obrazem 17/3
    • Kydni nebo nekydni 8/3
    • Lesní hřbi tovy v Pardubicích 3/3
    • Levhartky 8/3
    • Líbej mé hrdlo 3/3
    • MET v kinech a na iDN 18/3
    • Mladí podruhé a navždy 8/3
    • Mlýnské kolo se točí dál 9/3
    • Motomorfózy Václava Havla 19/3
    • Mušketýři po pěti letech 11/3
    • Mužům vyrvali srdce z těla 9/3
    • Namísto panenky… 10/3
    • Nenormalizovaná sranda 14/3
    • Nesu tělo i duši 4/3
    • Neuchopitelná Španělka 18/3
    • Nová královna 7/3
    • Nové tváře 12/3
    • Ó svatá dobo vánoční 21/3
    • O bolesti 20/3
    • O tajemství a údivu 5/3
    • Obrazem znehybnělí 6/3
    • Osobnosti na vlnách alternativy 18/3
    • Ovary českého divadla 13/3
    • Paraple nad Havlem 11/3
    • Pětka lidu Čanki 16/3
    • Po otřesech 10/3
    • Pod víčka usedá 16/3
    • Popelčiny piruety 17/3
    • Priamy prenos zo Syrakus 4/3
    • Před zapomněním 14/3
    • Represe včera, dnes a zítra 13/3
    • Revoluce v přímém přenosu 3/3
    • Romské taneční 4/3
    • Skřípek opět ředitelem 21/3
    • Smrtonosné zbraně 15/3
    • Státní ceny 2011 19/3
    • Suchařípa se vrací 7/3
    • Svobodo! Svoboděnko! 15/3
    • Svými těly neseme svět 10/3
    • Tiché lásky hlučného rockera 6/3
    • U Národního divadla 1/3
    • Unavená hlava 2/3
    • Ve starém domě v mezaninu 20/3
    • Velké putování Františka Skály 12/3
    • Viditelná Koule a dva Neviditelní herci 19/3
    • Vrhla se do života 18/3
    • Za Brno Kulturní 22/3
    • Zaostřeno na kritiku 15/3
    • Zážitky bez drog 16/3
    • Znovu… 21/3
    • Zuřivý vzdor P. P. Pasoliniho 18/3
    • Živě bez mejly 21/3

    IB: A my Češi máme názor 17/3

    Kerbr Jan: Co nového v SADu 19/3

    • Englich fotil, Suchý vzpomíná 6/3
    • Holomíčkovo město 17/3
    • Hrůza s Edgarem Allanem 20/3
    • Jak lépe do světa 8/3
    • Játra v Londýně, opera v Praze 2/3
    • Ještě více Bernharda 3/3
    • Kašpar je mladý 4/3
    • Krev toulavá 7/3
    • Labardan na cédéčku 6/3
    • Mladoboleslavští v Senátu 3/3
    • Národní na prahu nové sezony 15/3
    • Nejistoty v porotě 13/3
    • Novotný podruhé letcem RAF 12/3
    • O divadle na léto 13/3
    • Poprázdninový SAD 15/3
    • Posmutnělá terapie 18/3
    • První mezi rovnými 8/3
    • Přemýšlení o Shakespearovi 3/3
    • Radoci dominují SADu 7/3
    • S Divadelní revuí do Francie 22/3
    • Shylockovy proměny 10/3
    • Skotská noční můra 10/3
    • Spolehlivá Agatha 14/3
    • Světlo v Berlíně 17/3
    • Šestistá publikace 5/3
    • V mnohostranné reflexi 11/3
    • Vzpomínání v Kolowratu 19/3

    KLZ: Sladké a dřevěné 21/3

    Kolář Jan: Swing z Hodin 18/3

    KOW: Německý večer ve zlínském divadle 21/3

    • Plno Tomášů 1/3

    KRE: Olomouc v gala 15/3

    Magdová Marcela: Alternativa a mladá scéna se zbarvila do modra 5/3

    MAIX: Čert kmotrem 22/3

    MDZ: Důvod? 19/3

    MEL: Sólo pro… Cheb 17/3

    Melichar Dominik – Symfoetus 22/3

    MER: Letošní Quadriennale 9/3

    Merková Hana: Tuneláři v ND 10/3

    • Z lesku salónů / z prachu antikvariátů 11/3

    NEL: V kolážích a obrazech 4/3

    ONDR/HUL: Jdeme za vámi! 15/3

    OSK: Kup si mě 20/3

    – Nejen pro punkery 22/3

    Pantáková Magdalena: Lidi toho vydrží příliš mnoho 1/3

    Pavelková Hana: Padesátá léta s černým humorem 3/3

    PLK: Hry k podkování 7/3

    Prestová Natálie: Kdy končí realita a začíná fantazie? 1/3

    SČ/HUL: Filharmonie Hradec Králové 17/3

    SI: Bylo by mu 70 16/3

    STA: ND poprvé v Soulu 17/3

    Stanulová Jana: Odrazy světa mezi snem a skutečností 14/3

    ŠMAR: Baťova dílna nově 16/3

    Štefanová Veronika: Skandál?! Kdepak, pouhé fiasko 4/3

    Šulc Ondřej: Králem Ubu 6/3

    Švejda Martin J.: Vyjádření bez potřeby vyjádřit se 4/3

    TAM: Na Kampě 22/3

    TES/LUN: Přerušovaný Lear 4/3

    VM: Mlýny a jejich kousky 2/3

    Vostárek Karel: Bylo jich osm a půl 6/3

    VŠ: Takový je život… 17/3

    ZAH: Hrazdy nad Trutnovem 13/3

    • Na cestě za barokem 15/3

    Zahálka Michal: Hronovské poznámky 14/3

    Kulatý stůl

    Dvakrát měř a jednou řež 7/10–11

    Na Oáze s Magorem

    Hulec Vladimír 6/15

    Jirous Ivan Magor 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 10, 11/15

    Ohlasy

    Kohout Pavel: Redakci Divadelních novin v Praze 3/14

    Kolář Richard: Zachovejte operní fabriku 14/15

    Herman Josef: K operní fabrice 15/15

    Just Vladimír: Komedie konkurzů a tragédie holenků 21/15

    Osobnost měsíce

    Adámek Jiří 11/2

    Bohadlo Stanislav 15/2

    Heřman Jiří 7/2

    Kronbauer Viktor 19/2

    Kříž Oldřich 17/2

    Lichý Norbert 3/2

    Mikulášek Jan 13/2

    Mikulášek Jan 21/2

    Nikl Petr 1/2

    Pechlát Martin 5/2

    Svoboda Tomáš 9/2

    Paměti, záznamy, deníky

    Císař Jan: Dědova mísa 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 22/16

    Erml Richard: Brněnské schizma 4, 5/16

    Holomíček Bohdan: Ohlížení s Bohdanem Holomíčkem 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21/14

    Hořínek Zdeněk: Absurdity normality 1, 2, 3/16

    Porubjak Martin: Život na korze 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22/16

    Uhde Milan: Dědova mísa 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20/16 a 22/15

    Vodňanský Jan: Prostě… jako chlap při práci 6, 7, 8, 9, 10, 11/16

    Propadák měsíce

    Propadák festivalu
    Divadlo 2011

    Divadlo Na zábradlí Praha, Orestek 16/3

    Propadák léta

    Divadlo Na zábradlí Praha, President vykuřpytel 14/2

    Propadák měsíce

    Divadlo pod Palmovkou Praha, Svatá Jana 2/2

    Národní divadlo / Nová scéna Praha, Ohrožené druhy 22/2

    Národní divadlo Brno, Zaslíbení 4/2

    Národní divadlo Brno, Figarova svatba 6/2

    Městské divadlo Zlín, Ruské loto 8/2

    Divadlo F. X. Šaldy Liberec, Balada pro banditu 10/2

    Národní divadlo Praha, Konec masopustu 12/3

    Divadlo Company.cz Praha, P.R.S.A. 20/2

    Přečetli jsme
    v Literárních novinách

    Bluma Aleš: Dopis z Makedonie 17/11

    Dvořáková Eva: Dopis z Londýna 2/15

    Johansson Petra: Dopis ze Stockholmu 21/11

    Just Jiří: Dopis z Prahy 15/11

    Knížák Milan: Máme spoustu světových umělců 1/15

    Kouřil Vladimír: Tak pravil Karel Velebný 5/11

    • Srdce ladies tepou jazzově 9/11
    • Dobře vrnící projekt 14/11
    • Podzimní blues hradeckého festivalu 18/11

    Kříž Jiří P.: Román jedné kariéry na jevišti 10/11

    Listopad František: Dopis ze Šumavy 4/11

    • Dopis z Lisabonu 20/11

    Moucha Josef: Začarovaný kruh? 6/11

    Mrázek Ondřej: Vánice jako metafora 11/10

    Novak Eva: Dopis z Frankfurtu 19/11

    Raduševič Mirko: Jak se smějí Češi 13/11

    Štědroň Miloš: Čas to spraví, doufám 22/11

    Zapletal Zdeněk: Dopis ze Zlína 3/13

    • Dopis ze Žižkova 7/11
    • Dopis ze Zlína 8/11
    • Dopis ze Zlína 12/11
    • Dopis z Itálie 16/11

    Přílohy

    Divadlo Letí Praha /17

    Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni /14

    Garanční prohlídka Činoherního klubu /11

    Klicperovo divadlo Hradec Králové /10

    Praha kulturní /17

    Příběhy Jihočeského divadla České Budějovice /19

    Velký rozhovor s Josefem Kroftou /22

    Velký rozhovor s Tomášem Töpferem /13

    Východočeské divadlo Pardubice – Grand Festival smíchu 2011 /8

    Reportáž

    Císař Jan: Průlom 8/14

    Dombrovská Lenka: Ostrava je fajna, všichni jsou v Praze 6/14

    • Štastný konec černé komedie? 19/10
    • Švandův maratón unavil, ale příjemně 2/10

    Erml Richard: Kdo přijde do divadla s andělíčky? 20/10

    Soukupová Jana: Brněnští konšelé a hlavy na tyčích 18/10

    Rozhovory

    Antalová Alena: Mary mi převrtala život 3/8–9

    Beretová Pavla: Někdy mám diváků dost, že bych křičela 12/8–9

    Čermák Hynek: Nejsem inventář 5/8–9

    Dadák Matěj: Herec má být tlustý, nebo štíhlý, nic mezi 2/8–9

    Dastlík Tomáš: Zatím jsem to vždy ubrzdil 16/8–9

    Dvořák Jiří: Herecká inteligence je podceňovaná 7/8–9

    Gazdík Petr: Nehrajte, vyprávějte příběh! 8/8–9

    Hanuš Miroslav: Jsem staromilec, mám rád operetu, poslouchám country 4/8–9

    Hřebejk Jan: Jako já může divadlo režírovat skoro každý 15/8–9

    Jeništa Petr: Před pádem mě zachránil duch skály 1/8–9

    Kubařová Veronika: Julie jako křehké holoubátko mi je cizí 22/8–9

    Malý Ondřej: Nepatřím mezi šťastlivce s posláním 10/8–9

    Mejzlík Martin: Nemám potřebu se odhalovat 19/8–9

    Navrátil Bořivoj: Podlehl jsem klamu, že jsem hodný člověk (opožděný rozhovor) 19/12

    Nellis Alice: Muži svým mužům rozumějí 20/8–9

    Pařízek Dušan: Malá mysl je nadnárodní jev 14/8–9

    Pavelka Ondřej: Ta věčná žvanírna mě nebaví 21/8

    Přeučil Jan: Herec má umřít v botách 9/8–9

    Sem Svatopluk: Vyšel jsem z vinného sklípku 11/8–9

    Stropnický Martin: Mám rád příběh 13/8–9

    Uhlířová Ivana: Kdyby mne v tu chvíli zabil blesk, přišel by v pravý čas 6/8–9

    Vyorálek Jiří: Ledovce tají, za chvíli tu máme moře 17/8–9

    Žáčková Lucie: Myslela jsem, že budu jíst kaviár a chobotnice 18/8–9

    Sedláček Robert: Z převtělování mají herci radost jako děti 17/10

    Autoři rozhovorů

    Dombrovská Lenka 12, 16/8–9

    Dombrovská Lenka a Erml Richard 20/14

    Erml Richard 2, 4, 17, 18, 19/8–9, 21/8

    Herman Josef 11/8–9

    Hulec Vladimír 1, 6, 13, 14/8–9

    Kerbr Jan 10, 19/8–9

    Kolář Jan 9/8–9

    Mareček Luboš 3, 8/8–9

    Parkanová Beata 5, 7, 15, 20/8–9, 17/10

    Paterová Jana 22/8–9

    Kurzívka k rozhovoru

    Burešová Hana: M. H. (jak ho divák nezná) 4/9

    Čičvák Martin: Kdo je Matěj 2/9

    Deáková Natálie: Věčný kluk 7/9

    Engelová Lída: Hráč fair play 19/9

    Finger Martin: Jako knížepán a Rumcajs 10/9

    Heřman Jiří: Nové dimenze 20/9

    Janík Josef: Ivana „UHLÍ“ 6/9

    Khek Pavel: Až do krve 22/9

    Menzel Jiří: Film jako vizitka 15/9

    Moša Stanislav: Nic než chvála 3/9

    Němec Milan: Viking s hlasem od Pánaboha 8/9

    Peková Simona: Apollón 1/9

    Pokorný Jiří: Drakova inspirující vášeň 5/9

    Preiss Viktor: Kočí na kozlíku nevděčné káry 13/9

    Schmid Jan: Osobnost, kterou rozpozná každý 9/9

    Smoček Ladislav: O ní 18/9

    Svoboda Tomáš: 6:3 a 6:1 16/9

    • Kouzlo povahy 21/9

    Štědroň Petr: Má to v tváři 17/9

    Štréblová Alena: Beretko, cos mi to provedla? 12/9

    Veselý Miloslav: Od Zareckého až po Oněgina 11/9

    Sukces měsíce

    Sukces festivalu Divadlo 2011

    Národní divadlo Budapešť, Led 16/2

    Sukces léta

    Jihočeské divadlo České Budějovice, otáčivé hlediště Český Krumlov,
    Jak se vám líbí 14/2

    Sukces měsíce

    Divadlo v Dlouhé Praha, Naši furianti 2/2

    Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Gottland 4/2

    Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Moskva-Petuški, 2/2

    Nanohach Praha, Brut 6/2

    Divadlo DNO/Šavgoč Hradec Králové/Brno, Kdopak by se Boha bar 8/2

    Pražské komorní divadlo, Poslední chvíle lidstva 10/2

    Divadlo Na zábradlí Praha, Česká válka 12/3

    Národní divadlo Praha, Jakobín 18/2

    Divadlo Husa na provázku Brno, Leoš aneb Tvá nejvěrnější 20/2

    TV glosář

    Erml Richard: Co tě nezabije… 1/3

    • Zemřít až po půlnoci 12/3

    Kerbr Jan: Čapkovské otazníky 15/3

    • Koně se vracejí 5/3
    • Na počátku noci 2/3
    • Přeslazeno, či nedoslazeno? 2/3
    • Vyšinuté namlouvání 17/3
    • Zlatá šedesátá černobíle 22/3

    Herman Josef: Babí Jar 17/3

    • Kultura s Dvojkou 3/3
    • Nadpísek!!! 7/3

    Hulec Vladimír: Noblesní drama 7/3

    • Old Star Havel 10/3
    • Prasečí muž bohem 9/3
    • Salome byl muž! 4/3

    Úvahy posttelevizní

    Just Vladimír: Ceny, křeč a televize 9/11

    • Da capo al fine… 20/11
    • Dobré kroky na špatné cestě 16/11
    • Jazykový kýč a x krát Frič 1/11
    • Piškanderdulá aneb Etiketní podvod 11/10
    • Přítelkyně (nejen) pana ministra 22/11
    • Slavme slavně slávu slavných… 5/11
    • Šíp versus Kraus? 13/11
    • Vše pro dobro světa? 18/11
    • Zmagazínovatělá veřejnoprávní… 3/11

    Zahraničí

    Albee Edward a Eno Will: Kašlu na svědomí, chci jen usnout 6/12

    Boyle Danny: Mezi Bytostí a Svořitelem 9/12–13

    Čechová Miřenka: Miřenka Čechová píše z USA 6/13

    Černík Zbyněk: Desetkrát a dost (Švédské divadelní bienále Gävle 2011) 12/13

    Erml Jiří: Analýza pádu 18/13

    Herman Josef: Rusalka nočňátko 3/13

    Herman Josef: Zvuky se ozývají z různých stran 12/7

    Hulec Vladimír: Stop lovu tuleňů 12/7

    Hulec Vladimír: S Dejvickým divadlem ve finské sauně 15/12

    Kerbr Jan: Poctivý Čechov z Bratislavy 9/13

    Liehm A. J.: Pařížské cocktaily 2/13

    Liehm A. J.: Když jste zavřeli oči, byly to krásné večery 14/14

    Miłosz Czesław: Myslivcův rok 13/12–13

    Mlejnek Josef: Náboženství a poezie 22/13

    Pavelková Hana: Árpád Schilling: Neposlouchejte diktátory 2/12

    Pospíšil Milan: Bartolomějská noc v bruselské opeře 17/13

    Procházka Michal: Juliette Binoche: Pocítila jsem na sobě tichý pohled kamery 1/12

    Senius Kari: Tak tklivá, tak univerzální, tak krásná… 15/12

    Slavický Stanislav: Divadlo za času Hugo Cháveze 3/12

    Soprová Jana: Cena akcií klesla, běda, běda, běda! 8/13

    Soprová Jana (připravila): Brookovi shakespearovští veteráni 1/13

    Soprová Jana (připravila): Je tam bordel, zavřete to! 4/13

    Soprová Jana (připravila): Snílci ze staré školy 2/13

    Šaldová Lenka: Plus minus nula aneb Tohle je Marthaler?! 14/13

    Švábová Šárka: Kdo je pán, kdo otrok, kdo člověk, kdo monstrum… 6/13

    Švábová Šárka: Edinburský diář (No. 1) 14/14

    Švábová Šárka: Londýn v spásu nevěří 21/13

    Tarant Michael: Amsterodam: město vodního světla a marihuanové vůně 10/13

    Trenský Pavel: Prodaná v kavárně 5/13

    Turba Ctibor: Starý klaun může být dobrý, ale starý mim je vzácnost aneb Pierre Byland bilancuje 19/13

    Zavadilová Hana: Před mýma očima minulost vstala z hrobu a šklebila se na mě smrt! 7/12–13

    Zahraniční rozhovory

    Adasinski Anton: Styl Děreva je Děrevo 21/12

    Berkoff Steven: Žil jsem na ulici 5/12–13

    Buysser Pieter de: Umění jako lidská tvář 12/12

    Enquist Per Olov: Od milenek zpátky do cely 8/12–13

    Frattaroli Enrico: Věřím v kriminální rozměr umění 16/12

    Fulghum Robert: Pořád je mi pětatřicet 20/12

    Niemi Mikael: Levice proti pravici,
    Marx proti Bohu 4/12

    Saalbachová Astrid: Ptám se, ale odpovědi nedávám 18/12

    Sobol Joshua: Neexistuje jediná pravda, ale množství událostí 14/12

    Szczygieł Mariusz: Pod smíchem smutek. 10/12

    Un Ko: Dění na zemi je odrazem dění na nebi 11/11

    Vyrypajev Ivan: Nejsem reinkarnace Čechova… 17/12

    Yu Allen: Jedno je jisté, jsem především tanečník 22/12

    Autoři
    zahraničních
    rozhovorů

    Bozděchová Ivana 11/11

    Černík Zbyněk 4/12, 8/12–13

    Heczková Jana 22/12

    Hulec Vladimír 14, 21/12

    Magdová Marcela 17/12

    Pavelka Zdenko 10/12

    Pavelková Hana 5/12–13, 12/12

    Soprová Jana 9/12–13, 20/12

    Součková Hana 16/12

    Theil Per 18/12

    Překladatelé

    Bernátek Martin 16/7

    Brychtová Zdeňka 6/12

    Kerbr Jan 2/2, 22/16

    Mlejnek Josef 13/12, 13

    Soprová Jana 1, 2, 4/13

    Zemřeli

    Ambrová Alena 2/15

    Brychtová Růžena 10/15

    Čtvrtlík Rostislav 9/15

    Dřízhalová Zuzana 19/15

    Dufek Jaroslav 22/15

    Dulíková Radka 19/15

    Fišer Jan 21/15

    Gruša Jiří 22/15

    Holišová Blažena 10/15

    Horáček Jaroslav 9/15

    Hubač Jiří 21/15

    Choc Jaroslav 22/15

    Janský Karel 11/15

    Jirous Ivan Magor 20/15

    Jílek Jan 22/15

    Joran Jiří 16/15

    Kárnet Jiří 5/15

    Lakomý Ladislav 11/15

    Maršálek Steva 16/15

    Maurer Viktor 3/15

    Paclová Elena 19/15

    Palec Rudolf 2/15

    Pardus Erik 11/15

    Prajzner Otakar 6/15

    Reif Oleg 22/15

    Stolbenko Stanislav 11/15

    Šavrdová Zuzana 9/15

    Štícha Stanislav 5/15

    Šubrtová Milada 16/15

    Švorc Antonín 9/15

    Švorcová Jiřina 17/15

    Tománek Alois 4/15

    Trnka Jan 11/15

    Vikusová Blanka 19/15

    Vondruška Pavel 8/15

    Zelenka Bedřich 22/15

    Autoři nekrologů

    BOR/JND 3/15

    Čepcová Lucie 5, 9, 10, 11, 16, 17, 19, 21, 22/15

    DEB/HUL 5/15

    Herman Josef 16/15

    Hulec Vladimír 2, 20/15

    JAV 2/15

    MAK/HUL 4/15

    Misař Ivan 6/15

    ND/HUL 8/15

    VV 19/15

    Rejstřík podle názvu inscenace

    A cirkus bude!? – Divadlo Minor – Kočičková Kateřina 17/4

    Agnes – Pražské komorní divadlo – Augustová Zuzana 19/5

    Amazonie – Buranteatr Brno – Mlejnek Josef 22/5

    Amberville – Divadlo Alfa Plzeň – Hulec Vladimír 16/4 až 5

    • Kerbr Jan 13/10

    Ambrózie – Divadlo Na zábradlí Praha – Mikulka Vladimír 2/7

    Balada pro banditu – Divadlo F. X. Šaldy Liberec – Herman Josef 10/7

    • Propadák měsíce 10/2

    Benny Rock’n’Roll Star – Východočeské divadlo Pardubice – Herman Josef 5/7

    Bible: Kompletní slovo Boží (výcuc) ve 120 minutách – Městské divadlo Kladno – Mlejnek Josef 5/10

    Biblické příběhy – pokračování – Divadlo Viola Praha – Kerbr Jan 2/5

    Bláznovy zápisky – Východočeské divadlo Pardubice – Kerbr Jan 4/5

    Bohéma – Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – Herman Josef 20/7

    Brand – Oheň – Transteatral Praha – Herman Josef 16/5

    Brut – Nanohach Praha – Hulec Vladimír 7/6

    • Moskwin Andriej 16/7
    • Sukces měsíce 6/2

    Byla jsem doma a čekala – až přijde déšť – Švandovo divadlo Praha – Kerbr Jan 17/6

    Být či nebýt – Národní divadlo Praha – Hořínek Zdeněk 6/4

    Caesar – Divadlo na Vinohradech Praha – Paterová Jana 7/5

    Cardillac – Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – Herman Josef 15/7

    Cesta dlouhým dnem do noci – Divadlo Astorka Korzo’90 Bratislava – Erml Jiří 18/13

    Così fan tutte – Salzburger Festspiele – Dehner Jan 16/13

    Cyrano z Bergeracu – Národní divadlo Brno – Just Vladimír 13/4

    Cyrano!! Cyrano!! Cyrano!! – Divadlo na Vinohradech Praha – Just Vladimír 13/4

    • Kohout Pavel 21/10

    Čechy krásné, Čechy mé, duše má by se ráda pnula, ale nepne se… – Krytové divadlo Orfeus – Kerbr Jan 9/10

    Česká měna – HaDivadlo Brno – Mareček Luboš 19/6

    Česká válka – Divadlo Na zábradlí Praha – Mlejnek Josef 12/4

    • Sukces měsíce 12/3

    D’Artagnan – Divadlo A. Dvořáka Příbram – Paterová Jana 3/6

    Dealer’s Choice – Dejvické divadlo Praha – Dombrovská Lenka 2/4

    • Christov Petr 2/4
    • Kolář Jan 16/7
    • Štefanová Veronika 2/4
    • Švejda Martin J. 2/4

    Démon – Divadlo F. X. Šaldy Liberec – Herman Josef 11/7

    Divotvorný hrnec – Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – Herman Josef 19/7

    Dobrý člověk ze Sečuanu – Divadlo na Tagance Moskva – Uhde Milan 14/7

    Domov můj – Divadlo Na zábradlí Praha – Kolář Jan 20/6

    Don Giovanni – Salzburger Festspiele – Dehner Jan 16/13

    Don Juan a Faust – Klicperovo divadlo Hradec Králové – Paterová Jana
    21/6

    Dove è amore è gelosia – BVA International – Herman Josef 18/7

    Důkaz – MDP Praha – Divadlo Rokoko – Žantovská Ester 17/6

    Enigmatické variace – Divadlo J. K. Tyla Plzeň – Paterová Jana 18/6

    Europeana – Národní divadlo Brno – Erml Richard 13/6

    Fedora – Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – Šaldová Lenka 10/7

    Figarova svatba – Národní divadlo Brno – Herman Josef 6/7

    • Propadák měsíce 6/2

    Fígl – Divadlo Ungelt Praha – Kerbr Jan 1/4

    Frankenstein – RNT Londýn – Švábová Šárka 6/13

    Fyzikové – Divadlo J. K. Tyla Plzeň – Kolář Jan 15/6

    Gagarin – HaDivadlo Brno – Mareček Luboš 5/10

    Glengarry Glen Ross – Činoherní klub Praha – Hulec Vladimír 15/6

    Gottland – Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – Bergmannová Pavla 4/10

    • Sukces měsíce 4/2

    Gottland – Švandovo divadlo Praha – Hulec Vladimír 8/5

    Heda Gablerová – Buranteatr Brno – Sladkowski Marcel 17/6

    Historický monolog – Národní divadlo Praha – Porubjak Martin 16/6

    Hodiny jdou pozpátku – Divadlo Semafor Praha – Herman Josef 15/4

    Holky z kalendáře – Městská divadlo pražská – ABC – Kerbr Jan 8/4

    Hollyroth – Slovenské národné divadlo – Žáček Ivan 16/5

    Holubi – HaDivadlo Brno – Uhde Milan 7/6

    Hotel mezi dvěma světy – Divadlo Na Fidlovačce Praha – Štefanová Veronika 3/7

    Hraj komedii – Divadlo Husa na provázku Brno – Erml Richard 11/6

    Hrdina západu – Divadlo Šumperk – Hulec Vladimír 2/6

    Hvězda stříbrného plátna – Národní divadlo Brno – Reduta – Mlejnek Josef 6/7

    Changemakers – Neuköllner Oper Berlin – Herman Josef 12/7

    • Hulec Vladimír 12/7

    Chicago – Městské divadlo Brno – Šaldová Lenka 9/7

    Chór žen – Divadelní institut Zbigniewa Raszewského Varšava – Mlejnek Josef 16/6

    Il Trovatore – Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem – Šaldová Lenka 8/7

    Jak se vám líbí – Jihočeské divadlo České Budějovice, otáčivé hlediště Český Krumlov – Sukces léta 14/2

    Jak se vám líbí / Komedianti – Jihočeské divadlo České Budějovice, otáčivé hlediště Český Krumlov – Šaldová Lenka 15/5

    Jakobín – Národní divadlo Praha – Herman Josef 18/4

    • Sukces měsíce 18/2

    Je třeba zabít Sekala – Městské divadlo Zlín – Sladkowski Marcel 9/6

    JEBU.H? – Švandovo divadlo Praha – Dombrovská Lenka 6/6

    Jedlíci čokolády – Klicperovo divadlo Hradec Králové – Kerbr Jan 12/5

    Její pastorkyně – Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – Bergmannová Pavla 10/6

    Jen zem, nebe, já a čára obzoru – Ondřej Lipovský – Hulec Vladimír 16/7

    Jméno růže – Městské divadlo Brno – MAREČEK Luboš 6/6

    Joke Killers – Divadlo Archa – ŠTEFANOVÁ Veronika 2/10

    Juan – Městské divadlo Zlín – Herman Josef 17/7

    Kacířka – Západočeské divadlo Cheb – Dombrovská Lenka 20/6

    KAIN/ABEL 2011 – Švandovo divadlo Praha – PAVLOVSKÝ Petr 20/6

    Kauza Médeia – A Studio Rubín Praha – Hulec Vladimír 4/4

    Kdo chce zabít Beatles? – Tramtarie Olomouc – PÁLUŠ Peter 3/6

    Kdopak by se Boha bar – Divadlo DNO/Šavgoč Hradec Králové/Brno – Hulec Vladimír 8/7

    • Sukces měsíce 8/2

    Kníže Igor – Divadlo J. K. Tyla Plzeň – Dehner Jan 20/7

    Kočičí hra – Městské divadlo Zlín – Sladkowski Marcel 6/10

    Konec dobrý, všechno dobré – Národní divadlo Brno – Mlejnek Josef 8/6

    Konec masopustu – Národní divadlo Praha – Hořínek Zdeněk 12/6

    • Propadák měsíce 12/3

    Konec masopustu – Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – Lazorčáková Tatjana 2/5

    Korespondence V+W – Národní divadlo Brno – Reduta – Herman Josef 16/6, 7

    Kouzelná flétna – Peter Brook – Herman Josef 13/7

    Kouzelná noc. Letní den – Národní divadlo Brno – Reduta – Sladkowski Marcel 19/7

    Král Lear – Národní divadlo Praha – Kerbr Jan 20/4

    Král Ubu – Divadélko Radar Praha – Král Petr 1/10

    • Voskovec Prokop 1/10

    Kristýnka aneb Blonďatá bestie – A studio Rubín Praha – Dombrovská Lenka 9/10

    Křišťálová noc – Švandovo divadlo Praha – Paterová Jana 14/5

    Ksicht – Divadlo Bez zábradlí Praha – Kerbr Jan 6/10

    Kukura (doktorandská práce o stavu kultury) – Činoherní klub Praha – Erml Richard 21/7

    Kvartet – Divadlo 90 U Valšů Praha – Erml Jiří 12/5

    Kvítek z horrroru. – Městské divadlo Brno – Herman Josef 12/7

    L’Unione della Pace, e di Marte – Sdružení barokního souboru Hofmusici, Festival barokních umění Český Krumlov – Herman Josef 18/7

    La Dafné – Národní divadlo Brno – Herman Josef 15/7

    Lakmé – Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem – Herman Josef 4/7

    Láska a peníze – Divadlo v Dlouhé Praha – Hořínek Zdeněk 22/5

    Láska je můj hřích (Love is My Sin) – Bouffes du Nord Paříž – (připravila Soprová Jana) 1/13

    Led – Národní divadlo Budapešť – Mlejnek Josef 16/6

    • Sukces festivalu Divadlo 2011 16/2

    Legenda o svatém pijanovi – Pražské komorní divadlo – Kerbr Jan 6/6

    Leoš aneb Tvá nejvěrnější – Divadlo Husa na provázku Brno – Herman Josef 22/4

    Les enfans terribles (Příšerné děti) – Národní divadlo Praha, Pražské quadriennale – Herman Josef 15/7

    Les Huguenots – Opera Brusel – Pospíšil Milan 17/13

    M. H. L. – Štúdio 12 Bratislava – Paterová Jana 16/6

    Macbeth – Divadlo v Dlouhé Praha – Zdeňková Marie 1/4

    Máme smysl! (Pravda, nic než pravda) – Švandovo divadlo Praha – Dombrovská Lenka 12/10

    Marguerite – Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – Herman Josef 3/7

    Mefisto – Východočeské divadlo Pardubice – Kříž Jiří P. 10/11

    Merlin: Grál – Švandovo divadlo Praha – Hořínek Zdeněk 1/5

    Misantrop – Městské divadlo Kladno – Milanovič Marko 10/10

    Mojžíš – Městské divadlo Brno – Mlejnek Josef 18/7

    Monkey Sandwich – Ultima Vez – Divadlo Archa – Faustová Markéta 1/6

    Mrzák inishmaanský – Klicperovo divadlo Hradec Králové – Kerbr Jan 11/6

    Můj soused, můj nepřítel/Po Fredrikovi – Národní divadlo Praha/Divadlo Letí Praha – Kerbr Jan 18/6

    Můj život s Hitlerem, Stalinem a Havlem – Divadlo Viola Praha – Kolář Jan 12/6

    Muž bez minulosti – Dejvické divadlo Praha – Hulec Vladimír /3

    • SENIUS Kari 15/12

    Muž z kraje La Mancha – Východočeské divadlo Pardubice – Herman Josef 1/7

    Na flámu – Divadlo na Vinohradech Praha – Švejda Martin J. 2/6

    Nakrm hada na své hrudi – Švandovo divadlo Praha – Mlejnek Josef 9/10

    Nápoj lásky – Národní divadlo Praha – Herman Josef 1/7

    Nápoj lásky – Moravské divadlo Olomouc – Šaldová Lenka 17/7

    Naši furianti – Divadlo v Dlouhé Praha – Kerbr Jan 3/4

    • Šaldová Lenka 16/5
    • Žáček Ivan 16/5
    • Sukces měsíce 2/2

    Nebe nepřijímá – Divadlo Letí Praha – Soprová Jana 17/IV (příloha)

    Nebezpečné vztahy – Městské divadlo Mladá Boleslav – Paterová Jana 12/5

    Něco za něco – Moravské divadlo Olomouc – Dvořák Petr 4/10

    Něžná – Divadlo U stolu Brno – Sladkowski Marcel 10/10

    Nora – Theater Oberhausen – Kerbr Jan 21/4

    Oldřich a Božena – Národní divadlo Brno – Sladkowski Marcel 3/5

    Oněgin – Komorní opera, Hudební fakulta JAMU Brno – Herman Josef 9/7

    Orestek – Divadlo Na zábradlí Praha – Zdeňková Marie 8/6

    • Uhde Milan 16/4
    • Varyš Vojtěch 16/4
    • Propadák festivalu Divadlo 2011 16/3

    Orfeus a Eurydika – Divadlo F. X. Šaldy Liberec – Šaldová Lenka 20/7

    Osmý světadíl – Divadlo Kalich Praha, Hamlet Production Praha – Herman Josef 18/7

    Ostře sledované vlaky – Městské divadlo Mladá Boleslav – Kerbr Jan 5/6

    Othello – Divadlo Na Jezerce Praha – Kerbr Jan 10/10

    P.R.S.A. – Divadlo Company.cz Praha – Propadák měsíce 20/2

    Pardon My English aneb To je blázinec – Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – Herman Josef 9/7

    Parsifal – Národní divadlo Praha – Herman Josef 7/4

    Pestré vrstvy – Divadlo Petra Bezruče Ostrava – Bergmannová Pavla 13/5

    Pirát 07 a Queen of Love – Divadlo Alfa Plzeň a Teatro o bando Palmela – Kerbr Jan 7/5

    Platonov – Astorka Korzo ’90 Bratislava – Kerbr Jan 9/13

    Po zkoušce – Divadlo v Řeznické Praha – Kerbr Jan 15/6

    Podzemní blues – Pražské komorní divadlo – Augustová Zuzana 17/5

    Polední úděl – Divadlo v Dlouhé Praha – Hořínek Zdeněk 9/6

    Poslední chvíle lidstva – Pražské komorní divadlo – Augustová Zuzana 10/4

    • Sukces měsíce 10/2

    Práce nádenní, lásky trápení – Západočeské divadlo Cheb – Dombrovská Lenka 14/6

    President vykuřpytel – Divadlo Na zábradlí Praha – Propadák léta 14/2

    Proces – Komorní scéna Aréna Ostrava – Bergmannová Pavla 18/5

    Prodaná nevěsta – Moravské divadlo Olomouc – Herman Josef 2/7

    Prodaná nevěsta – New York – Trenský Pavel 5/13

    Psycho Reloaded – Buchty a loutky Praha – Dombrovská Lenka 5/6

    Quasimodo… kdysi se pro lásku umíralo – Divadlo Hybernia – Hrdinová Radmila 22/6

    Racek – Městské divadlo Kladno – Hulec Vladimír 16/5, 6

    Racek – Národní divadlo Praha – Kerbr Jan 13/6

    Radúz a Mahulena – Národní divadlo Brno – Sladkowski Marcel 20/5

    Revizor – Činoherní studio Ústí nad Labem – Dombrovská Lenka 7/6

    Rigoletto – Divadlo J. K. Tyla Plzeň – Šaldová Lenka 8/7

    • Žáček Ivan 16/7

    Rodinná slavnost – Divadlo Petra Bezruče Ostrava – Sladkowski Marcel 4/6

    Rok na vsi – Jihočeské divadlo České Budějovice – Dombrovská Lenka 21/7

    Romeo a Julie – Divadlo Petra Bezruče Ostrava – Paterová Jana 16/5

    Rozmarný bonus – Spolek Kašpar Praha – Kerbr Jan 14/6

    Rusalka – Drážďany – Herman Josef 3/13

    Ruské loto – Městské divadlo Zlín – Propadák měsíce 8/2

    Sen noci svatojanské – Teatr Polski Wrocław – Mlejnek Josef 13/7

    Silní – MeetFactory Praha – Hulec Vladimír 6/5

    Souhvězdí aneb Řecké báje mimo výseč – Naivní divadlo Liberec – Hrdinová Radmila 11/7

    Stařec a moře – Divadlo Viola Praha – Kerbr Jan 22/5

    Sto roků samoty – Městská divadla pražská (Divadlo ABC) – Zahálka Michal 18/6

    Strýček Váňa – Vachtangovovo divadlo Moskva – Herman Josef 16/4

    Stůl – Karbido Wroclaw – Žáček Ivan 16/7

    Sugar! – Městské divadlo Brno – Herman Josef 5/7

    Svatá Jana – Divadlo pod Palmovkou Praha – Hořínek Zdeněk 3/10

    • Propadák měsíce 2/2

    Světáci – Klicperovo divadlo Hradec Králové – Herman Josef 5/4

    Školní dívčí revoluce – Dětská opera Praha – Herman Josef 5/7

    Špinavé ruce – Národní divadlo Praha – Kolář Jan 2/6

    Tanec smrti – Divadlo na Vinohradech Praha – Erml Jiří 3/6

    Tartuffe – Divadlo na Vinohradech Praha – Hořínek Zdeněk 19/6

    Testament – She She Pop – Hulec Vladimír 21/5

    timINg – Komorní orchestr Berg, Balet Národního divadla Praha, DekkaDancers – Žáček Ivan 11/4

    Touhy a výčitky – Pražské komorní divadlo – Erml Jiří 1/6

    Tramvaj do stanice Touha – Činoherní klub Praha – Císař Jan 19/4

    Trapná muka – Divadlo Husa na provázku Brno – Hořínek Zdeněk 9/5

    Tři sestry – Divadlo v Dlouhé Praha – Paterová Jana 17/5

    Tulák po hvězdách – Klicperovo divadlo Hradec Králové – Zahálka Michal 19/7

    Turandot – Národní divadlo Brno – Šaldová Lenka 10/7

    Ujetá ruka – Činoherní klub Praha – Mlejnek Josef 4/6

    Úl – A Studio Rubín Praha – Hulec Vladimír 4/4

    Únos ze serailu – Národní divadlo Praha – Herman Josef 11/7

    Up End Down – Cirk La Putyka – Hulec Vladimír 5/7

    Utěšitel – Jihočeské divadlo České Budějovice – Mikulka Vladimír 4/7

    Vánoční zázrak – Divadlo Broadway Praha – DOUBRAVA Ondřej 22/6

    Věc Makropulos – Salzburger Festspiele – Šaldová Lenka 16/13

    Velbloud, ryba, slepice aneb Námořnická historie – Naivní divadlo Liberec – Hrdinová Radmila 21/7

    Velkolepost vyvolených – Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – Vrchovský Ladislav 5/5

    Viktor K. aneb Český národ neskoná – Městská divadlo pražská – Rokoko – Kerbr Jan 8/4

    Vojna a mír – Burgtheatr Vídeň – Císař Jan 21/4

    Volání divočiny – Münchner Kammerspiele – Šaldová Lenka 21/5

    Vratká prkna – Studio Ypsilon Praha – Erml Jiří 10/6

    Vražda za oponou – Hudební divadlo Karlín Praha – Herman Josef 17/7

    Wanted Welzl – Dejvické divadlo Praha – Švejda Martin J. 10/5

    Zaslíbení – Národní divadlo Brno – Žáček Ivan 4/5

    • Propadák měsíce 4/2

    Zkrocení zlé ženy – Národní divadlo Praha – Paterová Jana 5/6

    Zloději – Deutsches Theater Berlín – Uhde Milan 21/6

    Zločin v Posázavském Pacifiku – Městské divadlo Mladá Boleslav, Hamlet Production, a. s. – Herman Josef 13/6

    Zpověď masochisty – Divadlo Letí Praha – Kolář Jan 4/6

    • Císař Jan 17/V (příloha)
    • Pokorný Vít 17/V (příloha)

    Zvoník Matky Boží – Východočeské divadlo Pardubice – Kerbr Jan 19/5

    Život je sen – Divadlo J. K. Tyla Plzeň – Paterová Jana 11/6

    Zpracovala zj

    divadelní

    noviny

    2011

    Obsah 20. ročníku 2011
    22 čísel

    (Číslo DN / stránka)

    DN-09-2011.psd
    DN-14-2011.psd
    DN-20-2011.psd

    28. prosince 2011

    22

    • Autor:
    • Publikováno: 26. prosince 2011

    Komentáře k článku: Obsah ročníku 2011

    Přidat komentář

    (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

    Přidání komentáře

    *

    *

    *



    Obsah,