Divadelní noviny Aktuální vydání 10/2019

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

10/2019

ročník 28
14. 5.–27. 5. 2019
  • Zprávy
  • Kritika
  • Blogy
  • Zahraničí
  • Rozhovory
  • Ostatní
  • Hledat
  • Facebook Divadelních novin

    Obsah ročníku 2004

    Obsah 13. ročníku 2004 – 22 čísel

    (Číslo DN lomeno stránkou)

    ANKETA

    HULEC Vladimír: Inscenace roku – Do poslední chvíle otevřená 1/15

    BURZA

    BULISOVÁ Lucie: Ze šaten a okolí 10/14

    CALTOVÁ Marie: Ze šaten a okolí 12/14

    CZECH Jan: Umění a hypotéka 16/15

    HANÁK Jiří: Nač herecké odbory? 3/15

    HERBERT Ian: Zázraky i slátaniny – Ostrovní pohled na Plzeň a Nitru 17/14

    HERMAN Josef: Emil Viklický v New Yorku 21/15

    HRDINOVÁ Radmila: Každý má mít svého Justa 12/14

    HULEC Vladimír: Emil Viklický v New Yorku 21/15

    – Ze šaten a okolí 14/18

    ICHOVÁ Eva: Vyjeli – viděli – využijí? 12/15

    JH: Chcete nás? 5/14

    – I herci kráčejí do EU 10/14

    – Jak se žije u divadla 4/14

    – Novinky v Thálii 6/14

    – Vědět, že nezůstanu sám 8/14

    – Z Herecké asociace 2/14

    – Z Herecké asociace 3/14

    – Zapomeňme na umění 1/14

    KERBR Jan: Ostravský útok na Radoky 7/15

    – Ozářeni poezií 22/14

    KUBÁNÍK Josef: Bystrouška je fantaskní tragédie 20/19

    – Hudba, která vás doběhne 8/14

    – Slovácká Svačinka generálů 21/14

    – Slovácké divadlo a prázdniny na hradě 12/15

    – Tom Stoppard na Slovácku 14/18

    MAREČEK Luboš: Ze šaten a okolí 2/14, 4/14, 6/14, 9/14, 15/14, 20/18

    MORÁVEK Vladimír: Ze šaten a okolí 10/14

    NEŠLEHA Luděk: K transformaci divadel 7/14

    PAVLOVSKÝ Petr: Falešné legendy 19/15

    – Jak rád zřel bych tvoji tvář 18/15

    PIVOVAR Marek: Ze šaten a okolí 7/14, 22/14

    PROCHÁZKA Vladimír: Stašek Slavický je rytířem 20/19

    ŘIHOUT František: Ze šaten a okolí 16/14

    SMETANA Radek: 100 000. divák v Pardubicích 21/14

    – Nejoblíbenější jsou Petra Janečková a Milan Němec 7/14

    – Pardubická Sugar na CD 9/14

    – Pohádka na CD

    – Tvář GRAND Festivalu smíchu se změní 20/19

    – Úspěch v Zittau 11/13

    – Ze šaten a okolí 19/14

    ŠULAJOVÁ Iva: Kdo koho chytí za slovo 13/15

    TICHÝ Zdeněk: Marta Kubišová na Vinohradech 5/14

    – Ze šaten a okolí 1/14, 3/14, 5/14, 8/14, 11/13, 13/14, 18/14, 21/14

    VAŠUT Vladimír: Kdo to ví? 20/18

    VYSKOČIL Ivan: Otevřený dopis 9/15

    DOKUMENT

    HERMAN Josef: Vyžeňte potápky z koncertních síní! aneb jak se v Čechách denuncovalo 16/10

    – Židovský pejsek usvědčil herce z Národního 11/10

    FESTIVALY A PŘEHLÍDKY

    4 + 4 dny v pohybu

    HULEC Vladimír: Blízká setkání třetího druhu 13/7

    Bez hranic

    MIKULKA Vladimír: Svoboda sem, Přátelství tam 13/7

    Česká taneční platforma

    KLÍVAROVÁ Daniela: Promluvy těla 13/7

    Divadelná Nitra

    KERBR Jan: Příliš málo jednoznačných zásahů 17/13

    MIKULKA Vladimír: Když se doma neurodilo… 17/13

    Divadlo 2004

    HAVLÍKOVÁ Helena: Plzeňská imitace Holanďana 16/5

    HERMAN Josef: Incest, sláma, sekera, kurva 16/6

    – Kroniky – lamentace 16/7

    HOŘÍNEK Zdeněk: Nora 16/7

    HULEC Vladimír: Grimm 16/5

    – Herec se třepotal… 16/7

    – Kocourkov sobě 16/4

    – Revizor 16/5

    JUST Vladimír: Kníže Myškin je idiot 16/4

    – Romeo a Julie 16/7

    KOLÁŘ Jan: Gazdina roba 16/6

    – Prodlevy, proluky, pauzy 16/5

    – Stěží k uvěření 16/4

    MAZÁČOVÁ Barbara: Incest, sláma, sekera, kurva 16/6

    MLEJNEK Josef: Jaro 16/6

    – Revizor 16/5

    PAVLOVSKÝ Petr: Rocky IX 16/5

    – Vyslovení nedůvěry Molièrovi 16/4

    PORUBJAK Martin: Lakomec 16/4

    ŠALDOVÁ Lenka: Kozlí naříkání 16/7

    ŠTĚDROŇ Petr: Arabská noc 16/7

    – Gazdina roba 16/6

    TICHÝ Zdeněk: Nachové plachty 16/5

    UHDE Milan: Sedět v Hamburku 16/4

    ŽÁČEK Ivan: Bludný Holanďan 16/5

    – Nestyda 16/6

    – Rolnická opera 16/6

    Divadlo evropských regionů

    KERBR Jan: Setkávání s klasikou (možná i budoucí) 14/11

    MIKULKA Vladimír: Alexandr Gregar: Jsme jeden festival 14/11

    – Ladislav Zeman: Všichni všechno, celoročně 14/10

    TICHÝ Zdeněk: Hrajeme si na malý Avignon 14/10

    UHDE Milan: Dva kamínky do hradecké mozaiky 14/11

    Grand festival smíchu

    KOLÁŘ Jan: Grand festival smíchu počtvrté – a nejlíp 6/7

    MFF Karlovy

    HULEC Vladimír: Pravd je tolik, kolik je kamer 14/17

    …next wave…

    RATHOUSKÁ Kateřina: Jak se vlní příští vlna… 19/10

    Ostravar

    HOŘÍNEK Zdeněk: Pokus o filozofickou moralitu 7/12

    KERBR Jan: Herci na velkých jevištích 7/12

    Poezie bez hranic

    PROCHÁZKA Michal: Poezie utržená ze řetězu 19/10

    Pražský divadelní festival německého jazyka

    ERML Richard: Průsvitná Arabská noc 20/8

    HOŘÍNEK Zdeněk: Lekce brechtovského herectví 20/12

    MIKULKA Vladimír: Nekonečný kaleidoskop 20/12

    PRAŽAN Bronislav: Zrada obrazů 20/9

    RESLOVÁ Marie: Když letí proti horám, přijde dokonce i letadlo zkrátka 20/8

    ŠALDOVÁ Lenka: Fascinující hudební divadlo 20/12

    ŠVEJDA Martin: Agitační pásmo vídeňského Burgtheatru 20/9

    UHDE Milan: Čechov po mnichovsku 20/8

    Prix Bohemia Radio 

    PAVLOVSKÝ Petr: Na srdce jsou Poděbrady, na duši je Český rozhlas 18/7

    Slovenské divadlo v Praze

    HULEC Vladimír: Turbulence slovenského herectví 5/7

    KERBR Jan: Turbulence slovenského herectví 5/7

    Tanec Praha

    VANGELI Nina: Jaký smysl, jaký cíl? 14/7

    Wiener Festwochen

    GRUSKOVÁ Anna: Napadlo by vás udělat inscenaci o ropovodech? 14/16

    KOMENTÁŘ

    ČERNÝ Ondřej: Musí německý festival být? 17/3

    ELIÁŠKOVÁ Věra: Tělocvik v Čechách 13/2

    ERML Richard: Nedůvěřivý Furianti 14/2

    – Neplašit! 4/2

    – Praha – akropole bulváru 21/2

    FLORY Lenka: Kam se řítí český tanec? 8/2

    FRÖHLICH František: Dramatička Churchill a premiérka Thatcher 7/2

    HERMAN Josef: Nemusíte být vůl, když se vám líbí něco jiného 20/2

    – Platová vyhláška kontra navýšení DPH? 5/2

    HRDINOVÁ Radmila: Odešli, jdi také 11/2

    JIRÁSEK Pavel: Koloseum…? 19/2

    KOLÁŘ Jan: Vážené čtenářky, vážení čtenáři 1/2

    KREUZMANNOVÁ Yvona: Zkouška demokracie 22/2

    NEKOLNÝ Bohumil: Dvacet sedm tisíc míst 18/2

    PAVLOVSKÝ Petr: Je nás hodně, nebo málo 3/2

    PROCHÁZKA Michal: Ach, ta pozitivní manipulace 12/2

    – Jak (ne)chodit do multikin 9/2

    REIDNGER Jiří: Jak to chodí v agenturách 10/2

    SKOPEČEK Jan: Othello na bílo atd. 16/2

    ŠVEJDA Martin: Divadelní literatura ve světě knih 6/2

    VANGELI Nina: Rukavička z Vídně 15/2

    VAŠEK Roman: Nekrolog za Taneční listy 2/2

    KONTEXT

    BEČKA Marek: Krowiakův duch radosti 13/11

    BJAČKOVÁ Alena: V současnosti v oslabení 13/11

    BLAŽEJOVSKÝ Jaromír: Příběh kamery aneb Bolero 7/11

    CZUMALO Vladimír: O umění a CowParade Prague 2004 14/12

    ČERNÝ Jiří: Zlaté vlásky, tóny a éra Marie Tauberové 8/10

    DORŮŽKA Lubomír: Světla promenád Jiřího Šlitra 4/11

    DVOŘÁK Jan: Co dělá Pražská pětka? 13/10

    – Ztělěsnil jsem Oidipa a kávu Douwe Egberts 20/14

    ERML Jiří: Divadlo v kulisách budoucnosti 7/10

    ERML Richard: Talent jako smlouva s ďáblem 1/10

    HERMAN Josef: Co se píše o Opeře 16/11

    – Divadlo jako produkt 20/15

    – Když opera, tak animovaná 11/11

    – Tvrdé palice poprvé 8/11

    – Umění může být tak samozřejmé aneb Příběh Jarmily Novotné 3/11

    HULEC Vladimír: Já mám doma gramofon… 1/11

    – O hudbě, která je jiná 2/11

    – Odsouzena v sobě 11/11

    – Pohádka o Mlejnečkovi z Hrusic 9/11

    – Pohádkové Eldorádo Mariana Pally 5/11

    – Svět, který se smál 22/11

    – Vy bídný Hobite! 3/11

    JANÁČEK Pavel: Usměj se, Lízo, i když není čemu 14/13

    JUST Vladimír: Kritika jako příběh aneb Výjimečná kniha výjimečné osobnosti 5/10

    – Nemocnice na kraji kýče – po dvaceti letech 2/10

    – V Nuslích žádný hněv aneb Fidlovačka 15/10

    KABÁT Marcel: Místo nahoře aneb Byl jednou jeden satelit 12/11

    – Návrat k jistotám mohl dopadnout i hůř 8/11

    KERBR Jan: Dvě kila bilancování 15/11

    – S Pavisem k reflexi divadla 10/11

    KOLÁŘ Jan: Letem světem – od antiky po dnešek 10/11

    – Miroslav Šimek, jeden z posledních… 6/10

    KREJČÍK Jiří: Múza krásná i ztrapněná 12/10

    LUKEŠ Jan: České konce farářů (Rok Josefa Škvoreckého) 22/10

    – Vzdor i soucit Věry Chytilové 3/10

    MIKULKA Vladimír: David Byrne: ironik mezi kabaretem a operou 10/11

    – Do pekla s písní na rtech 1/11

    – Harampádí na operačním stole 14/13

    – S kým spí Vrchlický? 7/11

    – Tom Waits vz.2004: Drsný jako nikdy předtím 22/11

    PAVLOVSKÝ Petr: Exotika skutečná i zdánlivá 7/11

    – Jak se slavilo? 19/11

    – Klíč, ptáci a čeština 21/11

    – Kritik jako literární postava 12/11

    – Legendy a antilegendy 1/11

    – Odstraněný E. F. Burian 13/11

    – Poslouchejte Šestku! 15/11

    – Při sobotě na Praze 5/11

    – Rozhlasový pel-mel 17/11

    – V rozhlase o divadle 9/11

    – Všichni jsou pitomí a zlí aneb hodní a obětaví 3/11

    – Vůně, reproduktor, herci 11/11

    PEŇÁS Jiří: Barbaři čekají na barbary 18/11

    – Fascinace ledovými bůžky 9/11

    PROCHÁZKA Michal: Co všechno zhltne velryba Febiofest 2004 4/11

    – Z pařížského předměstí až do bazénu 2/11

    RATHOUSKÁ Kateřina: Tento měsíc menstruují 6/11

    – Za kolik je tukožroutská polévka 20/15

    SEIDL Tomáš: Jak básníci přicházejí o humor 5/11

    – Kečupová recese pro kamarády 11/11

    – Zplozenec pekla ve službách FBI 16/11

    ŠKODA Stanislav: Nárazy na neprůstřelné sklo dějin 8/11

    ŠOFAR Jakub: Kurzorem za oponu aneb Divadlo na internetu 4/10

    UHDE Milan: Po stopách exilových múz 6/11

    VANGELI Nina: Máš tu snad čtyřspřeží a nádherný vůz? 21/11

    VELEMANOVÁ Věra: Scénografie v časech snů a nadějí 2/11

    ŽÁČEK Ivan: Lucerna pro krále rock`n`rollu 19/11

    KRITIKA

    AUGUSTOVÁ Zuzana: Pařízkovo vršení efektů (Pražské komorní divadlo – Divadlo Komedie Praha, Kvartet) 10/4

    BJAČKOVÁ Alena: Furianti ve sportovním duchu (Městské divadlo Zlín, Naši furianti) 19/4

    – Nevstoupíš dvakrát do stejného textu (Divadlo Semafor Praha, Sex + sex = 12 (dvanáct dnů upřímnosti v Chlebodarech) 12/7

    – Průměrně elegantní večer (Divadlo Rokoko Praha, After Dinner) 10/7

    – Příjemný Bergman (Dejvické divadlo Praha, Scény z manželského života) 3/5

    – Tři velké herečky (Klicperovo divadlo Hradec Králové, Tři velké ženy) 22/6

    BOHUTÍNSKÁ Jana: Do starých kolejí (Západočeské divadlo Cheb, Hamlet) 15/6

    – Láska je noční můra (Multiprostor Louny, Blasted) 10/4

    – Marná (lásky) snaha (Slezské divadlo Opava, Marná lásky snaha) 5/6

    – Nepropadám se, žiju (Divadlo Petra Bezruče Ostrava, Cinzano) 6/5

    – Plzeňské baletní řádění (Divadlo J. K. Tyla – Velké – Plzeň, Někdo to horké rád) 1/5

    – Raut s celebritami (Divadlov Dlouhé Praha, Mikrodramata Velikáni) 4/7

    – Sázka na koně (Západočeské divadlo Cheb, Simpatico) 11/5

    – Sebevražda na záchranu knih (Divadlo Komedie Praha, Rekonstrukce (Oheň v hlavě) 13/4

    – Týrání v kladenské kuchyni (Středočeské divadlo Kladno, Kráska z Leenane) 8/4

    – Ženy tančí za oknem (Divadlo Alfred ve dvoře, It`s So Lovely, že?) 21/6

    CEBALLOSOVÁ Sylva: Hra na Artauda (Divadlo v 7 a půl Brno, Hra na Artauda) 15/7

    ČERNÁ Martina: UBU útočí (Divadlo Minor Praha, Ubu Králem) 8/7

    – UBU útočí (Divadlo v Řeznické Praha, Král Ubu) 8/7

    ČERNÝ Milan: Šoubyznys a umírání (Jackson, Činoherní studio Ústí nad Labem, 12/7

    ELIÁŠKOVÁ Věra: Záchytné lano v moři nejistoty (Divadlo Příbram, Radúz a Mahulena) 6/6

    ERML Richard: Kdy procitne liberecká činohra? (Divadlo F. X. Šaldy – Malé – Liberec, Ztížená možnost soustředění) 9/5

    – Kdy procitne liberecká činohra? (Divadlo F. X. Šaldy – Malé – Liberec, Když my mrtví procitneme) 9/5

    – Malý velký ďábel, vsjo ravno (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Malý ďábel) 4/6

    – Malý velký ďábel, vsjo ravno (Činoherní klub Praha, Ďáblova houpačka) 4/6

    – Šípáci do třetice (Divadlo Rokoko Praha, Rychlé šípy v zimě) 2/5

    – Západ? (Divadlo pod Palmovkou – Malá scéna – Praha, Pravý Západ) 19/5

    HERMAN Josef: A zurčí tam potůček (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Vtáčnik) 19/7

    – Jak na to jít jinak? (Jihočeské divadlo České Budějovice, Hubička) 11/7

    – Je mrtvá! (Národní divadlo – Stavovské – Praha, MrTVÁ?) 20/6

    – Jenůfa se vrátila z velkého pekla (Národní divadlo Brno, Její pastorkyňa) 4/7

    – Jesus Christ Superstar z Brna přes Broadway do Evropy (Městské divadlo Brno, Jesus Christ Superstar) 8/4

    – Kam až sahá parodie (Moravské divadlo Olomouc, Skandál v opeře) 13/6

    – Kam až sahá parodie (Národní divadlo Brno, Perníková chaloupka) 13/6

    – Kladivem? (Divadlo Archa Praha, Kladivo na divadlo) 17/6

    – Máj ve vaně (Městské divadlo Brno, Máj) 12/6

    – Miss Butterfly ze Saigonu (GoJa music hall Praha, Miss Saigon) 22/5

    – Muzikál je, když… (Divadlo J. K. Tyla Plzeň, Kabaret) 9/6

    – Muzikál je, když… (Palác Blaník Praha, Starci na chmelu) 9/6

    – Muzikál je, když… (Divadlo Na Fidlovačce Praha, Balada pro banditu) 9/6

    – Muzikál je, když… (Divadlo Bez zábradlí Praha, Cikáni jdou do nebe) 9/6

    – Nechal znít kůry andělské (Národní divadlo Praha, Requiem) 7/5

    – No to snad ne, tohleto! (První symfonie)15/7

    – Noc na ministerstvu kultury (Hudební divadlo Karlín – Nostický palác – Praha, Noc na Karlštejně) 15/6

    – Opera jako učební pomůcka (Moravské divadlo Olomouc, Rigoletto) 3/6

    – Opera pro celou rodinu (Divadlo J. K. Tyla Plzeň, Příhody lišky Bystroušky) 20/6

    – Opereta není muzikál (Městské divadlo Brno, Veselá vdova) 6/6

    – Pěkné, trochu mechanické (Národní divadlo Praha, Adriana Lecouvreur) 18/6

    – Proč? (Národní divadlo Praha, Man and Boy: Dada) 22/7

    – Proč to nehrajeme? (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Opera z pouti) 15/5

    – Přítulný muzikál (Divadlo Milénium Praha, Cats) 20/7

    – Rigoletto a Vlado Chmelo (Loketské kulturní léto, Rigoletto) 15/7

    – S Faustem do minulosti i budoucnosti (Národní divadlo – Janáčkovo – Brno, Mefistofele) 2/6

    – Spaste duši, Prodanka se utrhla! (Národní divadlo Praha, Prodaná nevěsta) 21/4

    – Tam za tou duhou (Divadlo Na Fidlovačce Praha, Divotvorný hrnec) 22/4

    – Vlasy pěkně nakrátko 18/3

    – Zdravice Antonínu Dvořákovi (Státní opera Praha, Dimitrij) 12/7

    – Zdravice Antonínu Dvořákovi (Národní divadlo Praha, Vanda) 12/7

    – Znáte vy mě osobně? (Klicperovo divadlo Hradec Králové, Prodaná nevěsta) 13/4

      (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Sněguročka) 8/6

    HOŘÍNEK Zdeněk: Goldbergovské rozpaky (Divadlo v Dlouhé Praha, Goldbergovské variace) 12/4

    – Hrdina nejen západu (Divadlo v Dlouhé, Hrdina západu) 17/4

    – Komunikace mezi lidmi a hvězdami (Divadlo na Zábradlí Praha, Kosmonautův poslední vzkaz ženě, kterou kdysi, v bývalém Sovětském svazu, miloval) 2/7

    – Lakomec 2004 (Národní divadlo – Stavovské – Praha, Lakomec) 3/5

    – Legendární historie muže a uniformy (Divadlo J. K. Tyla Plzeň, Hejtman z Kopníku) 11/4

    – Naše furiantství (Národní divadlo Praha, Naši furianti) 14/4

    – Přirozená náklonnost aneb Návrat do pekla (Divadlo pod Palmovkou Praha, Návrat do pekla) 5/5

    – Sexus v hlavě (Činoherní klub Praha, Sexuální perverze v Chicagu) 8/5

    – Umění gagu (Činoherní klub Praha, Impresário ze Smyrny) 20/4

    HRDINOVÁ Radmila: Ostravští cizinci svému Janáčkovi rozumějí (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Její pastorkyňa) 15/4

    – Othello ve vojenském kampusu (Městské divadlo Mladá Boleslav, Othello) 12/6

    – Růžičkova parta trumfne i Mozarta? (Národní divadlo – Stavovské – Praha, Nagano) 9/4

    – Výlety páně Broučkovy do postříbřené nudy (Národní divadlo Praha, Výlety páně Broučkovy) 2/4

    HULEC Vladimír: Jen pro tu dnešní show (DV8 Physical Theatre, Just for Show) 20/6

    – O čtyřech zmatených osudech (Východočeské divadlo Pardubice – komorní scéna Anežky České, Vlci) 5/6

    – Reflexe dřevní zkušenosti (Tanya Khabarova – Divadlo Akropolis Praha, Reflection) 20/7

    – Sviňa zlatá, už jsem zase tady (Dejvické divadlo Praha, Sekec mazec) 6/7

    – Taková malá mámie (Klicperovo divadlo – Podkroví – Hradec Králové, Paris) 19/7

    CHOVANCOVÁ Nina: A je to! (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Elling a Kjell aneb Chvála bláznovství) 7/7

    – Gauneři a jejich funny games (Divadelní společnost Petra Bezruče Ostrava, Popcorn) 20/4

    – Nuda ve dvou (Studio Dva Praha, Madame Melville) 14/6

    – Nuda ve dvou (Studio Dva Praha, Návštěva pana Sloana) 14/6

    – V zajetí ujetosti (Divadelní společnost Petra Bezruče Ostrava, Embryo čili silicon baby) 8/5

    CHRISTOV Petr: O kopačkách, Jindřichovi a utrpení (Městské divadlo Brno, Jindřich VIII.) 7/6

    – Ten pravý Stoppard (z Uherského Hradiště) (Slovácké divadlo Uherské Hradiště, To pravé) 17/5

    JANOUŠEK Pavel: KFT/Proklatě dobré sendviče (Dejvické divadlo Praha, KFT/Sendviče reality) 18/5

    JIŘÍK Jan: Na palandě (A-Studio Rubín Praha, Na posteli) 21/7

    KERBR Jan: Autodestrukce tancem (Divadlo Ponec Praha, Poslední 2 cigarety) 10/7

    – Báli jsme se natřikrát (Klicperovo divadlo Hradec Králové, Tichá hrůza I) 3/4

    – Černá liška řádí na Slovácku (Slovácké divadlo Uherské Hradiště, Liška Bystrouška) 20/6

    – Hradecká injekce v Plzni (Divadlo Alfa Plzeň, Kocourkov sobě) 12/4

    – Intelektuální komplikace v Řeznické (Divadlo v Řeznické Praha, Důkaz) 15/4

    – Italští furianti (Divadlo na Fidlovačce Praha, Poprask na laguně) 17/4

    – Jak se vyrovnat s ptydepe (Vyrozumění, Klicperovo divadlo Hradec Králové) 22/4

    – Jihomoravští střelci (Slovácké divadlo Uherské Hradiště, Výstřely na Broadway) 1/7

    – Mrazivá taškařice s upsanou duší (Divadlo v Dlouhé Praha, Komedie s čertem aneb Doktora Fausta do pekla vzetí) 4/6

    – Nestydatosti kolem obrazu (Divadlo J. K. Tyla Plzeň, Urvi to!) 19/6

    – Podvody a pomluvy, nic nového pod sluncem (Národní divadlo Praha, Škola pomluv) 20/4

    – Potřetí na pobřeží (Divadlo na Vinohradech Praha, Pobřeží) 13/4

    – Rösnerova nepromarněná příležitost (Divadlo ABC Praha, Frederik) 8/5

    – Sny a skutečnosti alkoholičky Blanche (Dejvické divadlo Praha, Tramvaj do stanice touha) 2/5

    – Šest mužů na vodě (Divadlo ABC Praha, Tři muži ve člunu a pes) 19/7

    – Trojúhelník pro mladé (Divadlo Ungelt Praha, Láska a porozumění) 6/4

    – Tři muži v samotě (Činoherní klub Praha, Správce) 17/5

    – Zase s Faustem (A studio Rubín Praha, Faust) 11/4

    – Zkoumání smyslu životní cesty (Pražské komorní divadlo, U cíle) 18/6

    KOLÁŘ Jan: Anonym o anonymu (Národní divadlo Praha, Pronásledování a umučení Dr. Šaldy) 18/6

    – Drama, detektivka, nebo jen show? (Národní divadlo Praha, Pokoušení) 12/5

    – Rej podle Pavla Kohouta (Divadlo J. K. Tyla Plzeň, Arthurovo Bolero) 17/6

    – Skromná revue ze smetiště (Divadlo Radka Brzobohatého Praha, Na smetišti) 22/6

    KOLÁŘOVÁ Kateřina: Vinohradská bagančata (Divadlo na Vinohradech Praha, Lo Stupendo aneb Tenor na roztrhání) 11/6

    KOLOUCHOVÁ Lucie: Koza aneb Promarněná šance (Divadlo Na zábradlí Praha, Koza aneb Kdo je Sylvie?) 4/4

    – Krejčovský salon Svět: Dávno, dávno tomu? (Divadlo na Vinohradech Praha, Krejčovský salon) 1/7

    – O Bombě, co nevybuchla (DNO Hradec Králové, Bomba) 7/4

    – O krvi a lhostejnosti (Činoherní studio Ústí nad Labem, Krev) 11/6

    – Písně mrtvých tygrů (Divadlo Nablízko Praha, V melounovém cukru) 10/6

    LAZORČÁKOVÁ Taťána: Fraška s rytmickými etudami (Moravské divadlo Olomouc, Skapinova šibalství) 9/4

    – Takový konvenční Pirandello (Moravské divadlo Olomouc, Nahé odívati) 6/5

    MAREČEK Luboš: Brněnská Arkádie nevede k blaženosti přímo (Městské divadlo Brno, Arkádie) 17/5

    – I ve Zlíně tančí na konci léta (Městské divadlo Zlín, Tanec na konci léta) 7/5

    – Kytice není divadelní herbář (Slovácké divadlo Uherské Hradiště, Kytice) 10/7

    – Pietní a krotký Williams (Městské divadlo Zlín, Sestup Orfeův) 22/7

    MAZÁČOVÁ Barbara: Coriolanus jako výzva (Národní divadlo Praha, Coriolanus) 4/4

    – Kdo komu bazén kopá aneb Sex ve vsi (Divadlo Na zábradlí Praha, Gazdina roba) 12/6

    MIKULKA Vladimír: Baal po letech (DAMU Praha, Baal) 6/5

    – Co si s tim kurva Irem počít? (Švandovo divadlo na Smíchově Praha, Poručík z Inishmoru) 1/4

    – Dost hustej Romeo, suprová Julie (Letní shakespearovské slavnosti Praha, Romeo a Julie) 14/6

    – Dostala ho! (Klicperovo divadlo Hradec Králové, Konec dobrý, všechno dobré) 11/7

    – O patro níž (Studio Ypsilon Praha, Pravý inspektor Hound) 3/7

    – Představení bylo strašlivé (Pražské komorní divadlo , Staří mistři) 15/5

    – V Ungeltu opět o manželství (Divadlo Ungelt Praha, Mathilda) 20/5

    – Veselo ve výtahu (Komorní činohra – Divadlo na Prádle – Praha, Návrat pana Leguena aneb Víkend ve výtahu) 12/5

    MLEJNEK Josef: Herci hrají, charaktery nekomunikují (Městské divadlo Brno, Racek) 5/5

    – Moralita s převráceným svícením (Divadlo Na Fidlovačce Praha, Černá komedie) 8/6

    – Náročnější cesta se Džbánem (Městské divadlo – malá scéna – Most, Rozbitý džbán) 1/6

    – Odvázaný Hamlet ve stísněné Setuze (Činoherní studio Ústí nad Labem, Hamlet, kralevic dánský) 3/5

    – Společenské katastrofy v Mostě (Městské divadlo Most, Námluvy, Svatba a jiné katastrofy) 22/5

    NÁHLOVSKÁ Michaela: Všeho moc škodí (Divadlo Na Prádle Praha, Bajka o lásce, pekle a márnici) 17/4

    PATEROVÁ Jana: Bravo, Soňa Červená (Klicperovo divadlo Hradec Králové, Návštěva staré dámy) 7/4

    – Hledání ztraceného života (Divadlo J. K. Tyla Plzeň, Cesta dlouhým dnem do noci) 2/5

    – Málo rozpálená střecha (Divadlo F. X. Šaldy Liberec, Kočka na rozpálené plechové střeše) 20/5

    – Revizor přijel na Kladno (Středočeské divadlo Kladno, Revizor) 20/7

    – Souboj s Bohem, světem, textem (Horácké divadlo Jihlava, Equus) 12/4

    – Tom Jones pro školáky (Divadlo F. X. Šaldy Liberec, Tom Jones) 14/5

    – Tragikomické taboriovské variace (Divadlo F. X. Šaldy Liberec, Goldbergovské variace) 22/7

    – Život jako sen (Divadlo na Vinohradech Praha, Lásky paní Katy) 7/5

    – Život je krásný, i když se umírá (Jihočeské divadlo České Budějovice, Harlekýnovy miliony) 21/5

    PATKOVÁ Kamila: Příznačně příznačný Hypermarket (Národní divadlo Praha, Hypermarket) 14/4

    PILECKÝ Zdeněk: Wings jsou křídla (Kino Blaník Praha, Hudebně stopařská show) 2/7

    PŠENIČKA Martin: Příliš malí bojovníci (Divadelní studio Marta – JAMU Brno, Večer malých bojovníků aneb dvě původní dramata) 3/7

    – Vinen, tedy jsem aneb Není dovolená jako dovolená (Činoherní studio Ústí nad Labem, Písek – konec tragédie) 8/6

    RATHOUSKÁ Kateřina: (Staré dobré) východoněmecké časy (Divadlo Na zábradlí Praha, Včas milovat včas umírat) 21/7

    – Dvojtečka, pomlčka, konec závorky (Divadlo Archa Praha, Nickname) 19/5

    – Mějte radši vlastní kecy (Spolek Kašpar – Divadlo v Celetné Praha, Speedrun) 3/6

    – Pohádka jménem Blasted (A-Studio Rubín Praha, Blasted) 13/5

    RESLOVÁ Marie: Povídky odnikud (Klicperovo divadlo Hradec Králové, Povídky z Vídeňského lesa) 9/5

    – Stvořeni (i zajati) slovem (Divadlo Na zábradlí Praha, Z cizoty) 19/4

    – Tý druhý smrti se musíš bát (Národní divadlo – Kolowrat – Praha, Černé mléko) 21/6

    SLADKOWSKI Marcel: Apokalypsa lidí a vlků (Moravské divadlo Olomouc, Čas vlků) 2/6

    – Hrdina naší doby aneb Sestup Herkulův (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Herkules a Augiášův chlév) 7/7

    – Jen jednou za sto let zázrak se koná aneb Raz na sto lat cud sie zdarza (Těšínské divadlo Český Těšín, Těšínské niebo/Cieszynskie nebe) 13/5

    – Marná to touha v zašlý svět? (Městské divadlo Zlín – Divadélko v klubu, Na tváří lehký smích) 6/6

    – O fantazii a kloboucích (Divadlo loutek Ostrava, Gulliver) 18/5

    – Zločin a trest dle Arthura Millera (Městské divadlo Zlín, Všichni moji synové) 11/4

    SLOUPOVÁ Jitka: Jednoduše složitý Othello (Cheek by Jowl – Národní divadlo – Stavovské – Praha, Othello) 17/7

    – Odjezdy našich vlaků (Divadlo Astorka Bratislava, Odjezdy vlaků) 13/5

    SOPROVÁ Jana: Co asi bylo potom? (Divadlo Na zábradlí Praha, Afterplay) 17/6

    – O lidech a jiných zvířatech (Činoherní klub Praha, Koza aneb Kdo je Sylvie) 22/6

    STEHLÍKOVÁ Eva: Advent na Kladně (Středočeské divadlo Kladno, Vánoční hra) 2/7

    – Divadlo v chrámu (Divadelní společnost Petrklíč, Pilátova žena) 5/7

    – Neuhýbat před poznáním (Městské divadlo Zlín, Oidipús) 13/6

    SUCHÁ Lenka: Příroda regeneruje (Studio Studia Ypsilon, Nic nás nezastaví) 21/5

    ŠALDOVÁ Lenka: Jak rozumět Janáčkovi aneb Janáčkovo Brno 2004 5/4

    – Osamělá Lucia (Státní opera Praha, Lucia di Lammermoor) 19/5

    – Ostře sledovaná premiéra (Státní opera Praha, Carmen) 7/7

    – Vzpoura publika (Státní opera Praha, Béatrice et Bénédict) 1/7

    – Wagnerovská divadelní poezie (Divadlo J. K. Tyla Plzeň, Bludný Holanďan) 4/5

    ŠTĚDROŇ Petr: Pokojíček pro loutku (Divadlo v 7 a půl Brno, Nora) 7/6

    – Vlk spoutaný jevištěm (Divadlo v 7 a půl Brno, Stepní vlk) 11/6

    ŠVEJDA Martin: Hraje Josef Dvořák (a jeho společnost) (Divadelní společnost Josefa Dvořáka – Branické divadlo Praha, Hadrián z Římsů) 2/4

    – Konec dobrý, více dobrého (Švandovo divadlo na Smíchově Praha, Oko za oko) 10/5

    – NIKDY (východiska Lenky Lagronové) (Činoherní studio Ústí nad Labem, Nikdy) 1/6

    – Thriller téměř detektivní a ženy téměř bezradné (Divadlo na Vinohradech Praha, Řada) 6/4

    – Thriller téměř detektivní a ženy téměř bezradné (Národní divadlo – Stavovské – Praha, Prvotřídní ženy) 6/4

    – Třetí Řím z podzemí Komedie (Pražské komorní divadlo – Divadlo Komedie Praha, Třetí Řím) 5/5

    TICHÝ Zdeněk: Česko-kanadské puzzle (Studio Studia Ypsilon Praha, Mýty, které nás spojují) 12/7

    – Je lépe být živý, nebo v guláši? (Divadlo Na zábradlí Praha, Veřejný nepřítel) 8/4

    – Trocha duchařiny nikoho nezabije (Divadlo ABC Praha, Taxi na věčnost) 3/6

    TOBOLKOVÁ Markéta: Jako dvě strany jedné mince (Divadlo na Fidlovačce Praha, Jak se vám líbí) 2/6

    – Hudbou očkovaný Shakespeare stejně ochořel (Městské divadlo Mladá Boleslav, Večer tříkrálový) 22/5

    – Solidní nejistota (ne)záměrného (Bohnická divadelní společnost – Multiprostor NoD Praha, Ubu!!!) 22/7

    – Trojrozměrný vesmírný komiks (Divadlo Minor Praha, Kosmo aneb Velký boj) 7/6

    – Vesmírný loutkový muzikál (Divadlo Aha! Studio Zvon Praha, Lajka, Čchin a Gagarin) 4/7

    UHDE Milan: HaDivadlo na staré téma (HaDivadlo Brno, Smlouva) 17/7

    – Hra na lásku a skutečná láska (Národní divadlo – Mahenovo – Brno, Nebezpečné vztahy) 11/5

    – Kdo je Stavrogin (Divadlo Husa na provázku Brno, Stavrogin je ďábel) 19/7

    – Koany u stolu (Divadlo u stolu Brno, Mrtvá kočka, hříčka z textů zenových koanů) 9/4

    – Krokodýl, aneb Krok k Odile (Národní divadlo – Mahenovo – Malá scéna – Brno, Odile) 11/7

    – Lyrická groteska o Yvonně (HaDivadlo Brno, Yvona, princezna burgundánská) 8/7

    – Morávkův Dostojevskij (Divadlo Husa na Provázku Brno, Raskolnikov – jeho zločin a jeho trest) 3/4

    – Morávkův Dostojevskij (Divadlo Husa na Provázku Brno, Kníže Myškin je idiot) 3/4

    – Na dně (Národní divadlo Brno, Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert) 22/4

    – Nejen anatomie násilí (HaDivadlo Brno, Incident) 5/6

    – Platonov bez Platonova (Národní divadlo – Mahenovo – Brno, Výjimečný darebák Platonov) 20/5

    – Proč se Emilia Galotti sama odsoudila (Národní divadlo Brno, Emilia Galotti) 10/6

    – Taškařice kolem mrtvoly (Národní divadlo Praha, Past na myši) 19/4

    – V Mahenově činohře o životě, smrti, lásce (Národní divadlo – Mahenovo – Brno, Naše městečko) 4/5

    – V Mahenově činohře o životě, smrti, lásce (Národní divadlo – Mahenovo – Malá scéna – Brno, Noci letmé lásky) 4/5

    – Vlasta Burian Na provázku (Divadlo Husa na provázku Brno, Hvězdy nad Baltimore) 10/5

    – Zábavná předehra k Poslednímu soudu (Národní divadlo – Malá scéna – Brno, Účtování v domě božím) 15/5

    VAŠEK Roman: Balet české hudbě (Národní divadlo Brno, Symfonické fantazie) 21/6

    – Když Albert štěkne DOST! (Divadlo Archa Praha, Lola & Mr. Talk) 8/7

    – Temperamentní Ústí, v Ostravě nadále mrzne (Městské divadlo Ústí nad Labem, Čarodějná láska) 12/5

    – Temperamentní Ústí, v Ostravě nadále mrzne (Městské divadlo Ústí nad Labem, Carmen) 12/5

    – Temperamentní Ústí, v Ostravě nadále mrzne (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Maškaráda) 12/5

    – Temperamentní Ústí, v Ostravě nadále mrzne (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Carmen) 12/5

    – Vzaždy a sex, to přece musí táhnout (Národní divadlo Praha, Lucrezia Borgia) 1/5

    VELEMANOVÁ Věra: Honosná pustina (Divadlo na Vinohradech Praha, Tomáš Becket aneb Čest boží) 3/7

    VOJÍKOVÁ Silvie: Pokorné přijetí událostí minulých (Jihočeské divadlo České Budějovice, Maja) 10/5

    – Poprask v prádelně (Jihočeské divadlo České Budějovice, Poprask) 6/7

    ZAJÍC Vladimír: Herecký osud v komediální nadsázce (Východočeské divadlo Pardubice, Cyrano v Buffalu) 21/7

    – Pitou, hádej, kdo jsem? (Východočeské divadlo Pardubice, Poslední léto) 18/5

    – Rodinné zvyky a obyčeje (Východočeské divadlo Pardubice, Oddací list) 11/5

    – Tři mušketýři dobyli Kunětickou horu (Východočeské divadlo Pardubice, Tři mušketýři) 15/6

    ZDEŇKOVÁ Marie: Hamlet značky Solingen (Divadlo Komedie Praha, Solingen (Rána z milosti) 10/4

    – Manželé Macbethovi jako štvanci (Divadlo na Vinohradech Praha, Macbeth) 21/5

    – Past na ledovou královnu (Švandovo divadlo na Smíchově, Vášeň jako led aneb Myšlenka pana Doma) 19/6

    ŽÁČEK Ivan: R. U. R., hra na Čapka, hra na divadlo, hra na operu (Národní divadlo – Mahenovo – Brno, R. U. R.) 17/7

    KRONIKA

    BARTOŠOVÁ Kateřina: Divadlo i hudba v Dělňáku 18/2

    BOHUTÍNSKÁ Jana: Break dance po značkou Levis 6/2

    ERML Richard: Koza v dvojdomku 21/2

    – Libero Kňažko 20/2

    – Moc řečí 11/2

    – Utajený gay Jago 12/2

    – Zvláštní pár: Wilde a Timrava 7/2

    HERMAN Josef: Český národ neskoná… 14/3

    – Divadlo Na Fidlovačce už vyšlo ze školky 19/2

    – Hudební scéna otevřena 17/3

    – Ještě nebučí 15/3

    – Kácení model 1/2

    – Lišce Bystroušce je osmdesát 20/2

    – Mrazík znovu na ledě 17/3

    HULEC Vladimír: 8 let… 20/2

    – Act On Vítkov 9/3

    – Bezúčelné procházky 20/3

    – Cirkusová pouť 15/2

    – Co takhle v úterý? 5/2

    – Danse scratching 9/5

    – Duševní hrob opět v Praze 2/2

    – Dvořák je jiný 11/2

    – Edinburgh v Praze 13/2

    – Febiofest po jedenácté 4/2

    – Formani v Trabandu 21/2

    – Franz Kafka z Pobřeží slonoviny 8/2

    – Hrabalova devadesátka 8/2

    – Hrabalovský revival 14/2

    – Hurá do Evropy 11/2

    – JÁ – planoucí pochodeň 15/2

    – Jazz Club Železná skončil 3/3

    – Kaiser s Lábusem romsky, čínsky a vietnamsky 3/2

    – Knížka o Regině 11/2

    – Kopírování zachraňuje hudbu 8/2

    – Kresby z Bible moderního tance 4/2

    – Kulisácký almanach Stavovského divadla 5/2

    – Magické odrazy vodní hladiny 14/2

    – Modrá divadelní stopa 17/2

    – Namlouvání 17/2

    – Návrat Josefa Hlinomaze 2/2

    – Nebojím se smrtihlava 22/2

    – Nová gymnastika 8/2

    – Psí písně Jana Machonina 5/3

    – Ratatata 13/2

    – Rozbitá trojka 15/3

    – RR zpovídala Bohdana Honlomíčka 3/3

    – S divadlem do EU 3/2

    – Salute Zappa! 3/3

    – Sny a skutečnosti Martina Stejskala 7/2

    – Svaté divadlo 10/3

    – Svoboda v řetězech nevězí 18/2

    – Šprýmaři z Kanady 11/2

    – V Hronově vítězí OFF 14/2

    – Všichni jsme Afričani 7/2

    – Why the pool? 6/2

    – Xofferus 2/2

    – Zase jsou tady 19/2

    – Živoucí poklad 18/2

    CHOVANCOVÁ Nina: Ljudmila Petruševskaja a její Cinzano 12/2

    JANDA Jiří: Archiv Národního divadla digitální 3/2

    KERBR Jan: Další Ostrostřelci 16/2

    – Doporučená četba k tématu Tolerance 2/2

    – Faustovské reflexe 14/2

    – Havel, Kafka i Mozart 18/2

    – Holomíček přiblížil Národní 16/2

    – Josef Balvín vzpomínal 4/2

    – Kobra číhá na Dostojevského 1/2

    – Líbánky s Franzem 11/3

    – Ministerské ceny 20/2

    – Nový vítr v Rokoku 15/3

    – O Havlovi, Smočkovi i Frejkovi 16/2

    – Pocta orientalistce 5/2

    – První krok k invazi 6/2

    – Radoci do všech podrobností 8/2

    – Revuální dámská jízda 7/2

    – Rösnerův víkend 17/3

    – Shakespearovské stopy v Mostě 11/2

    – Sonety na Maltě 14/2

    – Šťastná třináctka 22/2

    – Švédský výsadek na Zábradlí 20/2

    – Tím třetím je Williams 1/2

    – Veselé skoky v Sarajevu 17/2

    – Vozit Kafku do Prahy 7/3

    – Výběrový Prokop 22/2

    – Východ na Smíchově 19/2

    – Woody Allen kráčí SADem 5/3

    – Z Léblovy pozůstalosti 15/2

    – Živo na Zábradlí 11/3

    MIKULKA Vladimír: Morávek a Vpřed 14/3

    – Tiger Lillies zase bez divadla 14/2

    – Vzpomíná Peter Brook 17/2

    NĚMEČKOVÁ Lucie: Dechem dokážete všechno 17/2

    VAŠEK ROMAN: Fotografie Darii Klimentové 22/2

    OHLASY

    BUDÍNSKÝ Jiří: Kdo jsi bez viny… 2/14

    DOSTÁL Pavel: Je obdivuhodné, jak Lenka Flory 11/14

    FLANDERKOVÁ Hana: Vážení přátelé 21/14

    HRDINOVÁ Radmila: Vážená redakce Divadelních novin 11/14

    JUST Vladimír: Nemá vojenskou míru? 11/15

    KERBR Jan: Milý Vladimíre 18/15

    KOHOUT Pavel: Vážení kolegové 15/15

    KOLIHOVÁ-HAVLÍKOVÁ Lenka: Reakce na sloupek Františka Fröhlicha 11/15

    MATUCHOVÁ-SVĚRÁKOVÁ Milada: Vážení 6/15

    MOŠA Stanislav: Vážený pane šéfredaktore 11/14

    NAAROVÁ Lída: Dopis všem důvěřivým 22/15

    NEKOLNÝ Bohumil: Jak jsem přečetl „přečetli jsme“ 4/15

    NOVÁK Karel: O koho jde… 4/15

    SMOLÁKOVÁ Vlasta: Milí kolegové 18/15

    SMOLÍKOVÁ Marta: Proč končí festival Konfrontace aneb Čí je to vina? 11/14

    STUDENKOVÁ Lenka: Kdopak to překrucuje 5/15

    ŠMOK Pavel: Milý Petře Zusko 20/19

    TOMEŠ Vladimír: Ve svém otevřeném dopise 11/14

    VOLHEJNOVÁ Veronika: Vážený pane Hermane 21/15

    OPOŽDĚNÉ DOPISY

    BALVÍN Josef: Schwab Werner 5/15

    DOUSKOVÁ Irena: Dousková Bohumila 11/15

    DRÁBEK David: Allen Woody 18/15

    FIALA Pavel: Císler Jiří 10/15

    HERMAN Josef: Smetana Bedřich 13/15

    HERRMANNOVÁ Eva: Berman Karel 14/19

    KOENIGSMARK Alex: Podskalský Zdenek 4/15

    MACHÁČKOVÁ Kateřina: Macháček Miroslav 8/15

    NEKOLNÝ Bohumil: Hedbávný Zdeněk 2/15

    NEKOVAR Anton: Donizetti Gaetano 16/15

    POKORNÁ Jaroslava: Adamíra Jiří 17/15

    PRACHAŘ David: Beckett Samuel 1/15

    PREISS Viktor: Navarová Zuzana 22/15

    RAŠILOV Saša: Rašilov Saša 15/15

    RUT Přemysl: Klusák Jak 12/15

    SKOPEČEK Jan: Martínek Zdeněk 3/15

    – Strejček Jan 19/15

    SYNKOVÁ Jana: Nedbal Miloš 7/15

    ŠTĚDROŇ Miloš: Skácel Jan 6/15

    TÖPFER Tomáš: Divadlo Na Fidlovačce 20/19

    VEDRAL Jan: Dudek Jaroslav 9/15

    VRÁNOVÁ Gabriela: Rozsypalová Zora 21/15

    OSOBNOST MĚSÍCE

    Červená Soňa 7/3

    Dušek Jaroslav 9/3

    Fedotov Sergej 1/3

    Gulko Daniel 15/3

    Huba Martin 5/3

    Kačer Jan 21/3

    Marowitz Charles 11/3

    Rösner Boris 3/3

    Smoček Ladislav 19/3

    Štorek Pavel 13/3

    Táborský Miroslav 17/3

    PAMĚTI, ZÁZNAMY, DENÍKY

    ERML Richard, KERBR Jan: Václav Havel – Krásná doba mého života 1 – 2

    ERML Richard: Vzpomínky kulisákovy 10 – 15

    HERMAN Josef: Od osvobozeného divadla k Červenému esu 3 – 4

    LUKEŠ Jan: Věčný začátečník Vladimír Valenta 16 – 22

    VYSKOČILOVÁ Radka: Životní dychtivost Stanislava Zindulky 5 – 9

    PROPADÁK MĚSÍCE

    Blažena a Beneš – Státní opera Praha 2/3

    Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert – Národní divadlo Brno

    Kocourkov Sobě – Divadlo Alfa Plzeň 16/3

    Včas milovat včas umírat – Divadlo Na zábradlí Praha 20/3

    Madame Melville – Studio Dva Praha 14/3

    Máj – Městské divadlo Brno 12/3

    Malý ďábel – Národní divadlo moravskoslezské Ostrava 6/3

    Pokojíček – Loutkové divadlo Ostrava 8/3

    Pronásledování a umučení Dr. Šaldy – Národní divadlo Praha 18/3

    Tenor na roztrhání – Divadlo na Vinohradech Praha 10/3

    PŘEČETLI JSME

    MEDIUS : Boj dobra proti zlu 2/14

    – O humoru, nanynkách a rakousko-českém skóre 4/14

    – Obrana kladivem 1/15

    – Poněkud roztomile i hezky 3/14

    – Amerikanizace ve smyslu Stanislavského 6/14

    – Děláme pro peníze a natruc vlaštovkám 12/14

    – Kdo má to ušmudlané pero? Hádejte s námi! 16/14

    – Kouzlo nechtěného 22/14

    – Krátká paměť, ptydepe a názory všeuměla 13/14

    – Nahý život (nejen) na plátně 18/14

    – Největší herečka a globální zneuctění 8/14

    – Otázka hrdosti 17/15

    – Pnutí intimní, tržní i historická 19/14

    – Podle sebe soudím tebe 9/14

    – Poskvrněné Národní a sardonický řehot 10/14

    – Prosby a vzlyky, zkrátka nehoráznost 5/14

    – Příznivé klima pro manipulaci 15/14

    – S kýmpak jsme měli tu čest? 21/14

    – Salám ze sámošky a myšlenky ze salonu 11/13

    – Stigma prozaické skutečnosti 14/18

    – To by Mája čuměla… 20/18

    – Z Olympu do suterénu 7/14

    PŘESAHY

    DVOŘÁK Jan: Jaký byl „divadelní trh“ v meziválečné Praze 5/příloha str.4

    JUST Vladimír: Alternativa jako sebechvála a polotovar 21/10

    PŘÍLOHY

    Čtení na léto – rozhovor s Pavlem Kohoutem – DN 13

    Čtení na Vánoce – rozhovor s Jiřím Krejčíkem – DN 22

    Pražská divadla v novém tisíciletí – DN 5

    Thálie 2003 – DN 6

    REPORTÁŽ

    DRÁBEK David: Akvabely (2003) 10/10

    ERML Richard: Ceny Thálie 2003 aneb Karavana díkůvzdání 8/15

    LAZORČÁKOVÁ Taťána: Hořící žirafy – druh, který definitivně zanikl… 10/10

    TICHÝ Zdeněk: Jak se dělá chytrá a vtipná show 17/10

    ROZHOVOR

    APOLENÁŘOVÁ Klára: Žiju ze dne na den 12/8

    ČERNÁ Andrea: Musíme si pomáhat 18/8

    ČERVENÁ Soňa: Jsem zavilý samotář 9/8

    DELIŠOVÁ Martina: Nebojím se žádné hádky 6/8

    DERFLER František: Autorské herectví je blud 2/8

    DUFKOVÁ Iveta: Subretám běží čas rychleji 7/8

    ELSNEROVÁ Andrea: Dneska se jen tak nerozbrečím 3/8

    FEDOTOV Sergej: Nikdy neudělám nic proti duši 8/8

    HAVELKA Ondřej: Jsem už prosím zralý muž 13/8

    CHUDÍK Ladislav: Pořád tančím, dokud mi to jde 21/8

    KORN Jiří: Nejsem žádnej rebel 15/8

    KOSTKA Petr: Kdybych se narodil znovu, chtěl bych být mecenášem 10/8

    LABUDA Marián: Ze všech kolektivů mám nejraději dvojici 1/8

    OSLZLÝ Petr: Chápal jsem divadlo jako nenásilnou gerilu 19/8

    POLÍVKA Bolek: Představuji si uprostřed žitného pole veslaře 11/8

    RAŠILOV Saša: Inspirace není bezedná 5/8

    RÖSNER Boris: Teprve po padesátce se začnete bát 17/8

    SLAVÍKOVÁ Zuzana: Tréma je má nejlepší přítelkyně 16/8

    TACLÍK MAREK: Moje kapela je Dejvické divadlo 22/8

    TESAŘOVÁ Johanna: Těžko budu předstírat křehkou vílu 20/10

    VYSKOČIL Ivan: Otevřme na sebe průvan 4/8

    ZUSKA Petr: Chtěl bych mít v hlavě počítač 14/8

    Autoři rozhovorů

    ERML Richard: 3/8, 17/8

    HORKÝ Luděk: 6/8

    HRDINOVÁ Radmila: 13/8

    HULEC Vladimír: 4/8, 8/8, 15/8

    KERBR Jan: 1/8, 5/8

    KOLÁŘ Jan: 11/8, 18/8

    KRÉNOVÁ Ľubica: 21/8

    MIKULKA Vladimír: 22/8

    MLEJNEK Josef: 2/8, 19/8

    PATEROVÁ Jana: 10/8, 20/10

    TICHÝ Zdeněk: 7/8, 9/8, 12/8

    VAŠEK Roman: 14/8

    VICENÍKOVÁ Dora: 16/8

    Kurzívka k rozhovorům

    BALAŠ Radek: Tak jako velký třesk 11/9

    DOČEKAL Michal: Tajemství zpocených oken odhaleno 17/9

    DOHNAL Martin 16/9

    DUŠEK Jaroslav: Vědět své 13/9

    ENGELOVÁ Lída: Ber – dej 18/9

    HAVEL Václav 19/9

    HRUŠKA Petr: Je sice svéhlavička 6/9

    CHRAMOSTOVÁ Vlasta: Osudová i prostá 20/11

    JEŽEK Jan: Karlínská hvězda 7/9

    KORČÁK Jakub 3/9

    MENZEL Jiří: Člověk s něžnou duší 1/9

    OSLZLÝ Petr: Člověk – herec 2/9

    PLESKOT Jaromír: Herec svéhlavých otázek 10/9

    POULLAIN Chantal 8/9

    PRACHAŘ David: Dobrý člověk z Komedie 5/9

    SMYCZEK Karel 12/9

    SOKOL ONDŘEJ: Ideální herec M. T. 22/9

    ŠMOK Pavel: Ohebný, šikovný, muzikální 14/9

    ROZHOVOR mimo rubriku

    HEŘMÁNEK Karel: Karlovarská gubernie: skandál, anebo precedens? 18/10

    KOHOUT Pavel: Všechno je poněkud jinak 13/příloha

    KREJČÍK JIŘÍ: Vidět zjitřeně. O to jde! 22/příloha

    OLŠOVSKÝ František: Karlovarská gubernie: skandál, anebo precedens? 18/10

    PEŘINOVÁ Iva: Někdy trochu ulítnu… 9/10

    TEPLÝ Jan: Jde o úctu k lidem 22/15

    Autoři rozhovorů mimo rubriku

    ERML Richard 13/příloha, 18/10, 22/15

    KOLÁŘ Jan 13/příloha, 22/příloha

    SCHARTOVÁ Markéta 9/10

    SLOUPEK

    OBERMANNOVÁ Irena: Albeeho lekce z přírodovědy 14/3

    – Blízké setkání s opatrným šovinistou 8/3

    – Chvála ponožek 2/3

    – Ideje v kalhotkách 4/3

    – Nejenom o tričku pana prezidenta 12/3

    – Pravda nemá vychování 20/3

    – Šňůry pupeční 6/3

    – Vášeň k mrtvole 18/3

    – Výlet 22/3

    – Záhada všednosti 16/3

    – Ženy jsou uvnitř a muži vně? 10/3

    UHDE Milan: Ach, ta šedesátá léta 19/3

    – Doslazované víno 15/3

    – Jak se prosazuje slušnost 9/3

    – Kdo zakáže kýč 5/3

    – Napište si své hry sami 21/3

    – Politizující intelektuál 3/3

    – Scéna jako ideogram, a ještě k tomu falešný 13/3

    – Spisovatel není národní majetek 11/3

    – Sprostota na postupu? 1/3

    – Tanec umělců s ďáblem 17/3

    – Velikost a la Pupendo aneb Trampoty živnostníkovy 7/3

    SUKCES MĚSÍCE

    Cikáni jdou do nebe – Divadlo Bez zábradlí Praha 10/3

    Gazdina Roba – Divadlo Na zábradlí Praha 12/3

    Hamlet – Divadlo DRAK Hradec Králové 14/3

    Jesus Christ Superstar – Městské divadlo Brno 8/3

    Nora – Divadlo v 7 a půl Brno 16/3

    Sekec Mazec – Dejvické divadlo Praha 6/3

    Liška Bystrouška – Slovácké divadlo Uherské Hradiště 20/3

    Tramvaj do stanice Touha – Dejvické divadlo Praha 2/3

    Vyrozumění – Klicperovo divadlo Hradec Králové 22/3

    Z cizoty – Divadlo Na Zábradlí Praha 18/3

    TV GLOSÁŘ

    ERML Richard: Božská Liv 22/2

    – Česká krása 16/2

    – Páter Toufar a filmařské svědomí 20/3

    – Po lvech přišly lvice 19/3

    – Rozjímání o smrti 18/3

    – Rozpaky nad dalajlamou 2/3

    – Ženská pomsta 4/2

    HERMAN Josef: Dvojí hledání Janáčka 4/2

    – Hitler a holocaust, člověk a dějiny 10/2

    – Koloseum… 18/2

    – O Karlu Ančerlovi pozdě, ale přece 3/2

    – Pocta Antonínu Dvořákovi 11/2

    – Radok s kaňkou 9/3

    – Smetana je prostě pomník 8/3

    – Třeba hudbu sportovci zachrání 1/2

    – Umění vzniká z bolesti 2/2

    HULEC Vladimír: Hroch s tygrama… 7/3

    – Intimně s Chaplinem 9/3

    – Mezi námi muži 1/2

    – Nemír vibrátor je nenormální 17/2

    – Plky podle Lébla 13/2

    – Praha erotická 15/2

    KABÁT Marcel: Jak Vladimír Menšík rozdával radost 18/2

    KERBR Jan: A tak pojď tam s námi 19/3

    – Body pro Filmový klub 12/2

    – Dobří herci v řídké osnově 6/3

    – Jan a Anděl 4/3

    – Kde domov můj 10/3

    – Ke kořenům domácí alternativy 15/2

    – Literaturu jistí Magnesia 9/2

    – Názorná výuka 11/3

    – Noblesní Emília 18/3

    – Opravdu je hledáme? 13/2

    – Osvěžující vzpomínání 7/3

    – Prima operní potlach 5/2

    – Šarmantní osmdesátník 21/2

    – Takoví jsme byli 9/2

    – Znepokojení v prime timu 2/2

    – Zvrácené harašení 3/2

    ŠALDOVÁ LENKA: Kopnutí 22/2

    VEDRAL Jan: Kečupová opera 2/3

    ZAHRANIČÍ

    AUGUSTOVÁ Zuzana: Elfriede Jelineková: Žádné pozitivní utopie, žádné kladné modely 18/13

    – Tělo dílu, rakev tělu 22/13

    BOHUTÍNSKÁ Jana: Tanec s kladivem, nahoře bez 21/13

    ČERVENÁ Soňa: Barbican Theatre, London 16/12

    HRDINOVÁ Radmila: Brno boří Amsterdam 1/13

    HULEC Vladimír: Německá invaze v Avignonu 15/12

    JÍCHOVÁ Eva: HLAS jako nápoj lásky 3/13

    – Londýn: V podkroví jedné generace 1/12

    – Nepoučitelný aneb Co zbylo ze socialistické klasiky? 13/13

    JŮZOVÁ Markéta: Mozaiky z dlaždic nejrůznějších barev – Operní bedekr – Španělsko 3/12

    KERBR Jan: Dva inspirativní večery 1/13

    – Starý Řím na Ovocném trhu 21/13

    LIEHM A.: Naivní vlaštovky se vracejí 13/13

    – Ono to totiž něco stojí 4/13

    MLEJNEK Josef: Rustikální omalovánky a propanbutanový vařič 12/13

    PORUBJAK Martin: O sovietskej brigadýrke doma a vo Varšave 16/12

    PRINSOVÁ Petra: Dobyl Moša opravdu celé Nizozemí? 9/13

    PROCHÁZKA Miro: Běda zemi, kde se komici a satirici schovávají 5/13

    – Nové hry z Evropy nepotřebují text 20/16

    – Richard III. byla žena! 8/13

    SCHMID Jan: Moskevská anabáze 14/14

    SOPROVÁ Jana: Nejsilnější dramatici jsou dnes ženy 19/12

    – Své kriminálnické představy jsem transformoval do fantazie 2/12

    STEIGER Štěpán: Krize na Broadwayi 5/13

    – Německá invaze v Avignonu 15/12

    – Švejk na americký způsob 22/13

    SUCHÁ Lenka: Konec den po premiéře! 20/16

    – Na břehu řeky Temže… 2/13

    – Volá Londýn: VYPRODÁNO! 6/13

    ŠALDOVÁ Lenka: Když z jeviště zavoní droga aneb Kam dnes za divadlem v Berlíně 12/12

    ŠTEPKA Stanislav: Vďaka za ten krásný návod… 9/13

    VANGELI Nina: Medusa Piercing a spol. 20/17

    VAŠEK Roman: Balet na ruský způsob – kvalitně, ale postaru 19/13

    VEDRAL Jan: Shořet pro divadlo? 16/13

    VOKÁČOVÁ Eva: Antropologické divadlo v praxi 8/13

    Překladatelé

    JÍCHOVÁ Eva 3/13

    MIKULKA Vladimír 17/14

    ZAHRANIČÍ – ROZHOVOR

    ALBERTAZZI Giorgio: Herec by měl být hetéra, a ne děvka 22/12

    BAER Richard: Až jednou umřu a budu povolán před poslední soud… 21/12

    BUDUO Pino: Dát peklu města novou tvář 8/13

    DONNELLAN Declan: Britské divadlo je mou manželkou a ruské mou milenkou 17/12

    DORST Tankred: Možná je ve mně někdo jiný 15/13

    FO Dario: Nádech, chechot, výkřik a pláč mohou dojmout i analfabeta 9/12

    JOSEPHSON Erland: Když jsem byl malý, jezdili po ulicích koně a chodil ledař 7/13

    LISTOPAD František: Mám klikatý život 18/12

    LOHEROVÁ Dea: Za Kasandrou německého dramatu 8/12

    MADDOWOVÁ Ellen: Jsme umělci na okraji 19/12

    MAKHÉLÉ Caya: S Evropou jsme „navždy“ spojeni 4/12

    MAROWITZ Charles: Ďábel je v detailech 10/13

    MOSES Daniel: Svým divadlem chci uzdravovat 12/13

    PAVAROTTI Luciano: Zbožňuji tě, Alice 3/13

    SIERZ Aleks: Do ksichtu 11/12

    SIGAREV Vasilij: Černucha, to je maso 22/12

    SJÖMAN Vilgot: Bůh ztěžkl na 200 kilo 5/12

    SPREGELBURD Rafael: Postmoderna pro nás neznamená nic 6/12

    TABORI Georg: Řekla mi: „Najdi ho a zab ho!“ 20/13

    WÓJCIAKOVÁ Ewa: Divadlo nemám ráda… Ale věřím  mu 13/12

    Autoři a překladatelé zahraničních rozhovorů

    BEDNÁŘOVÁ Veronika 19/12

    ČERNÁ Martina 6/12

    HANČIL Jan 10/13

    HENDRICH Vladimír 5/12

    JÍCHOVÁ Eva 7/13, 20/13

    JŮZOVÁ Markéta 18/12

    KOLÍNSKÁ Klára 12/13

    KRČÁLOVÁ Tereza 22/12

    NĚMEČKOVÁ Lucie 4/12

    PAVELKOVÁ Hana 11/12

    PORUBJAK Martin 15/13

    PŠENIČKA Martin 13/12

    SOPROVÁ Jana 17/12, 21/12

    ŠTĚDROŇ Petr 8/12

    VALENTOVÁ Veronika 9/12

    VOKÁČOVÁ Eva 8/13

    VOLÁNKOVÁ Iva 22/12

    ZEMŘELI

    BAŽANTOVÁ Hana 10/15

    BLAŽEK Bohuslav 21/15

    CÍSLER Jiří 10/15

    ČESAL Miroslav 12/15

    DOUBRAVA František 3/15

    DOUBRAVSKÝ Petr 10/15

    DVOŘÁK Ladislav 6/15

    FRANC Leopold 13/15

    HANUŠ Jan 15/15

    HEDBÁVNÝ Zdeněk 2/15

    CHARVÁT Karel 3/15

    JIRÁSEK Ivo 5/15

    JUREČKA Ladislav 15/15

    KOPŘIVA Luděk 18/15

    KOTVA Václav 19/15

    KYNCL Ivan 19/15

    LINKERS Eduard 12/15

    MACH Vladimír 15/15

    MALÝ Milan 21/15

    MAREŠOVÁ Marie 2/15

    NESVADBA Jiří 13/15

    NOVOTNÝ Jiří 13/15

    ODL Jan 4/15

    PAPEŽ Jiří 10/15

    PAULOVÁ-ŠENKOVÁ Eva 22/15

    PAVLÍČEK František 17/15

    PETÁKOVÁ Věra 12/15

    PŘIKRYLOVÁ Miroslava 5/15

    PTÁČEK Jaromír 2/15

    RŮŽIČKOVÁ Helena 2/15

    RYBÁK Milan 5/15

    SEDLÁČKOVÁ Dagmar 14/19

    SEJK Soběslav 10/15

    SKÁLA Petr 10/15

    SLÁMA Tomáš 14/19

    STOKLASA Patrik 19/15

    STREJČEK Jan 17/15

    SULANOVÁ Zdenka 14/19

    ŠIMEK Miroslav 5/15

    ŠULC Milan 14/19

    VRTIŠKA Karel 6/15

    VYSKOČIL Stanislav 12/15

    Autoři nekrologů

    ČEPCOVÁ Lucie 2/15, 3/15, 5/15, 6/15, 10/15, 12/15, 13/15, 14/19, 15/15, 17/15, 18/15, 19/15, 22/15

    DVORSKÁ Jitka 5/15

    HERMAN Josef 15/15, 21/15

    HULEC Vladimír 2/15, 2/15, 5/15, 10/15

    KERBR Jan 14/19, 21/15

    KOLÁŘ Jan 2/15

    REJSTŘÍK podle NÁZVU INSCENACE

    Adriana Lecouvreur, Národní divadlo Praha, HERMAN Josef 18/6

    After Dinner, Divadlo Rokoko Praha, BJAČKOVÁ Alena 10/7

    Afterplay, Divadlo Na zábradlí Praha, SOPROVÁ Jana 17/6

    Arkádie, Městské divadlo Brno, MAREČEK Luboš 17/5

    Arthurovo Bolero, Divadlo J. K. Tyla Plzeň, KOLÁŘ Jan 17/6

    Baal, DAMU Praha, MIKULKA Vladimír 6/5

    Bajka o lásce, pekle a márnici, Divadlo Na Prádle Praha, NÁHLOVSKÁ Michaela 17/4

    Balada pro banditu, Divadlo Na Fidlovačce Praha, HERMAN Josef 9/6

    Béatrice et Bénédict, Státní opera Praha, ŠALDOVÁ Lenka 1/7

    Blasted, Multiprostor Louny, BOHUTÍNSKÁ Jana 10/4

    Blasted, A-Studio Rubín Praha, RATHOUSKÁ Kateřina 13/5

    Bludný Holanďan, Divadlo J. K. Tyla Plzeň, ŠALDOVÁ Lenka 4/5

    Bomba, DNO Hradec Králové, KOLOUCHOVÁ Lucie 7/4

    Carmen, Státní opera Praha, ŠALDOVÁ Lenka 7/7

    Carmen, Městské divadlo Ústí nad Labem, VAŠEK Roman 12/5

    Carmen, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, VAŠEK Roman 12/5

    Cats, Divadlo Milénium Praha, HERMAN Josef 20/7

    Cesta dlouhým dnem do noci, Divadlo J. K. Tyla Plzeň, PATEROVÁ Jana 2/5

    Cikáni jdou do nebe, Divadlo Bez zábradlí Praha, HERMAN Josef 9/6

    Cinzano, Divadlo Petra Bezruče Ostrava, BOHUTÍNSKÁ Jana 6/5

    Coriolanus, Národní divadlo Praha, MAZÁČOVÁ Barbara 4/4

    Cyrano v Buffalu, Východočeské divadlo Pardubice, ZAJÍC Vladimír 21/7

    Čarodějná láska, Městské divadlo Ústí nad Labem, VAŠEK Roman 12/5

    Čas vlků, Moravské divadlo Olomouc, SLADKOWSKI Marcel 2/6

    Černá komedie, Divadlo Na Fidlovačce Praha, MLEJNEK Josef 8/6

    Černé mléko, Národní divadlo – Kolowrat – Praha, RESLOVÁ Marie 21/6

    Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert, Národní divadlo Brno, UHDE Milan 22/4

    Divotvorný hrnec, Divadlo Na Fidlovačce Praha, HERMAN Josef 22/4

    Ďáblova houpačka, Činoherní klub Praha, ERML Richard 4/6

    Dimitrij, Státní opera Praha, HERMAN Josef 12/7

    Důkaz, Divadlo v Řeznické Praha, KERBR Jan 15/4

    Elling a Kjell aneb Chvála bláznovství, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, CHOVANCOVÁ Nina 7/7

    Embryo čili silicon baby, Divadelní společnost Petra Bezruče Ostrava, CHOVANCOVÁ Nina 8/5

    Emilia Galotti, Národní divadlo Brno, UHDE Milan 10/6

    Equus, Horácké divadlo Jihlava, PATEROVÁ Jana 12/4

    Faust, A studio Rubín Praha, KERBR Jan 11/4

    Frederik, Divadlo ABC Praha, KERBR Jan 8/5

    Gazdina roba, Divadlo Na zábradlí Praha, MAZÁČOVÁ Barbara 12/6

    Goldbergovské variace, Divadlo F. X. Šaldy Liberec, PATEROVÁ Jana 22/7

    Goldbergovské variace, Divadlo v Dlouhé Praha, HOŘÍNEK Zdeněk 12/4

    Gulliver, Divadlo loutek Ostrava, SLADKOWSKI Marcel 18/5

    Hadrián z Římsů, Divadelní společnost Josefa Dvořáka – Branické divadlo Praha, ŠVEJDA Martin 2/4

    Hamlet, Západočeské divadlo Cheb, BOHUTÍNSKÁ Jana 15/6

    Hamlet, kralevic dánský, Činoherní studio Ústí nad Labem, MLEJNEK Josef 3/5

    Harlekýnovy miliony, Jihočeské divadlo České Budějovice, PATEROVÁ Jana 21/5

    Hejtman z Kopníku, Divadlo J. K. Tyla Plzeň, HOŘÍNEK Zdeněk 11/4

    Herkules a Augiášův chlév, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, SLADKOWSKI Marcel 7/7

    Hra na Artauda, Divadlo v 7 a půl Brno, CEBALLOSOVÁ Sylva 15/7

    Hrdina západu, Divadlo v Dlouhé, HOŘÍNEK Zdeněk 17/4

    Hubička, Jihočeské divadlo České Budějovice, HERMAN Josef 11/7

    Hudebně stopařská show, Kino Blaník Praha, PILECKÝ Zdeněk 2/7

    Hvězdy nad Baltimore, Divadlo Husa na provázku Brno, UHDE Milan 10/5

    Hypermarket, Národní divadlo Praha, PATKOVÁ Kamila 14/4

    Impresário ze Smyrny, Činoherní klub Praha, HOŘÍNEK Zdeněk 20/4

    Incident, HaDivadlo Brno, UHDE Milan 5/6

    It`s So Lovely, že?, Divadlo Alfred ve dvoře, BOHUTÍNSKÁ Jana 21/6

    Jackson, Činoherní studio Ústí nad Labem, ČERNÝ Milan 12/7

    Jak se vám líbí, Divadlo na Fidlovačce Praha, TOBOLKOVÁ Markéta 2/6

    Její pastorkyňa, Národní divadlo Brno, HERMAN Josef 4/7

    Její pastorkyňa, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, HRDINOVÁ Radmila 15/4

    Jesus Christ Superstar, Městské divadlo Brno, HERMAN Josef 8/4

    Jindřich VIII., Městské divadlo Brno, CHRISTOV Petr 7/6

    Just for Show, DV8 Physical Theatre, HULEC Vladimír 20/6

    Kabaret, Divadlo J. K. Tyla Plzeň, HERMAN Josef 9/6

    Když my mrtví procitneme, Divadlo F. X. Šaldy – Malé – Liberec, ERML Richard 9/5

    KFT/Sendviče reality, Dejvické divadlo Praha, JANOUŠEK Pavel 18/5

    Kladivo na divadlo, Divadlo Archa Praha, HERMAN Josef 17/6

    Kníže Myškin je idiot, Divadlo Husa na Provázku Brno, UHDE Milan 3/4

    Kocourkov sobě, Divadlo Alfa Plzeň, KERBR Jan 12/4

    Kočka na rozpálené plechové střeše, Divadlo F. X. Šaldy Liberec, PATEROVÁ Jana 20/5

    Komedie s čertem aneb Doktora Fausta do pekla vzetí, Divadlo v Dlouhé Praha, KERBR Jan 4/6

    Konec dobrý, všechno dobré, Klicperovo divadlo Hradec Králové, MIKULKA Vladimír 11/7

    Kosmo aneb Velký boj, Divadlo Minor Praha, TOBOLKOVÁ Markéta 7/6

    Kosmonautův poslední vzkaz ženě, kterou kdysi, v bývalém Sovětském svazu, miloval, Divadlo na Zábradlí Praha, HOŘÍNEK Zdeněk 2/7

    Koza aneb Kdo je Sylvie , Činoherní klub Praha, SOPROVÁ Jana 22/6

    Koza aneb Kdo je Sylvie?, Divadlo Na zábradlí Praha, KOLOUCHOVÁ Lucie 4/4

    Král Ubu, Divadlo v Řeznické Praha, ČERNÁ Martina 8/7

    Kráska z Leenane, Středočeské divadlo Kladno, BOHUTÍNSKÁ Jana 8/4

    Krejčovský salon, Divadlo na Vinohradech Praha, KOLOUCHOVÁ Lucie 1/7

    Krev, Činoherní studio Ústí nad Labem, KOLOUCHOVÁ Lucie 11/6

    Kvartet, Pražské komorní divadlo – Divadlo Komedie Praha, AUGUSTOVÁ Zuzana 10/4

    Kytice, Slovácké divadlo Uherské Hradiště, MAREČEK Luboš 10/7

    Lajka, Čchin a Gagarin, Divadlo Aha! Studio Zvon Praha, TOBOLKOVÁ Markéta 4/7

    Lakomec, Národní divadlo – Stavovské – Praha, HOŘÍNEK Zdeněk 3/5

    Láska a porozumění, Divadlo Ungelt Praha, KERBR Jan 6/4

    Lásky paní Katy, Divadlo na Vinohradech Praha, PATEROVÁ Jana 7/5

    Liška Bystrouška, Slovácké divadlo Uherské Hradiště, KERBR Jan 20/6

    Lo Stupendo aneb Tenor na roztrhání, Divadlo na Vinohradech Praha, KOLÁŘOVÁ Kateřina 11/6

    Lola & Mr. Talk, Divadlo Archa Praha, VAŠEK Roman 8/7

    Lucia di Lammermoor, Státní opera Praha, ŠALDOVÁ Lenka 19/5

    Lucrezia Borgia, Národní divadlo Praha, VAŠEK Roman 1/5

    Macbeth, Divadlo na Vinohradech Praha, ZDEŇKOVÁ Marie 21/5

    Madame Melville, Studio Dva Praha, CHOVANCOVÁ Nina 14/6

    Máj, Městské divadlo Brno, HERMAN Josef 12/6

    Maja, Jihočeské divadlo České Budějovice, VOJÍKOVÁ Silvie 10/5

    Malý ďábel, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, ERML Richard 4/6

    Man and Boy: Dada, Národní divadlo Praha, HERMAN Josef 22/7

    Marná lásky snaha, Slezské divadlo Opava, BOHUTÍNSKÁ Jana 5/6

    Maškaráda, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, VAŠEK Roman 12/5

    Mathilda, Divadlo Ungelt Praha, MIKULKA Vladimír 20/5

    Mefistofele, Národní divadlo – Janáčkovo – Brno, HERMAN Josef 2/6

    Mikrodramata Velikáni, Divadlo v Dlouhé Praha, BOHUTÍNSKÁ Jana 4/7

    Miss Saigon, GoJa music hall Praha, HERMAN Josef 22/5

    Mrtvá kočka, hříčka z textů zenových koanů, Divadlo u stolu Brno, UHDE Milan 9/4

    MrTVÁ?, Národní divadlo – Stavovské – Praha, HERMAN Josef 20/6

    Mýty, které nás spojují, Studio Studia Ypsilon Praha, TICHÝ Zdeněk 12/7

    Na posteli, A-Studio Rubín Praha, JIŘÍK Jan 21/7

    Na tváří lehký smích, Městské divadlo Zlín – Divadélko v klubu, SLADKOWSKI Marcel 6/6

    Nagano, Národní divadlo – Stavovské – Praha, HRDINOVÁ Radmila 9/4

    Nahé odívati, Moravské divadlo Olomouc, LAZORČÁKOVÁ Taťána 6/5

    Námluvy, Svatba a jiné katastrofy ,  Městské divadlo Most, MLEJNEK Josef 22/5

    Na smetišti, Divadlo Radka Brzobohatého Praha, KOLÁŘ Jan 22/6

    Naše městečko, Národní divadlo – Mahenovo – Brno, UHDE Milan 4/5

    Naši furianti, Městské divadlo Zlín, BJAČKOVÁ Alena 19/4

    Naši furianti, Národní divadlo Praha, HOŘÍNEK Zdeněk 14/4

    Návrat do pekla, Divadlo pod Palmovkou Praha, HOŘÍNEK Zdeněk 5/5

    Návrat pana Leguena aneb Víkend ve výtahu, Komorní činohra – Divadlo na Prádle – Praha, MIKULKA Vladimír 12/5

    Návštěva pana Sloana, Studio Dva Praha, CHOVANCOVÁ Nina 14/6

    Návštěva staré dámy, Klicperovo divadlo Hradec Králové, PATEROVÁ Jana 7/4

    Nebezpečné vztahy, Národní divadlo – Mahenovo – Brno, UHDE Milan 11/5

    Někdo to horké rád, Divadlo J. K. Tyla – Velké – Plzeň, BOHUTÍNSKÁ Jana 1/5

    Nic nás nezastaví, Studio Studia Ypsilon, SUCHÁ Lenka 21/5

    Nickname, Divadlo Archa Praha, RATHOUSKÁ Kateřina 19/5

    Nikdy, Činoherní studio Ústí nad Labem, ŠVEJDA Martin 1/6

    Noc na Karlštejně, Hudební divadlo Karlín – Nostický palác – Praha, HERMAN Josef 15/6

    Noci letmé lásky, Národní divadlo – Mahenovo – Malá scéna – Brno, UHDE Milan 4/5

    Nora, Divadlo v 7 a půl Brno, ŠTĚDROŇ Petr 7/6

    Oddací list, Východočeské divadlo Pardubice, ZAJÍC Vladimír 11/5

    Odile, Národní divadlo – Mahenovo – Malá scéna – Brno, UHDE Milan 11/7

    Odjezdy vlaků, Divadlo Astorka Bratislava, SLOUPOVÁ Jitka 13/5

    Oidipús, Městské divadlo Zlín, STEHLÍKOVÁ Eva 13/6

    Oko za oko, Švandovo divadlo na Smíchově Praha, ŠVEJDA Martin 10/5

    Opera z pouti, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, HERMAN Josef 15/5

    Othello, Městské divadlo Mladá Boleslav, HRDINOVÁ Radmila 12/6

    Othello, Cheek by Jowl – Národní divadlo – Stavovské – Praha, SLOUPOVÁ Jitka 17/7

    Paris, Klicperovo divadlo – Podkroví – Hradec Králové, HULEC Vladimír 19/7

    Past na myši, Národní divadlo Praha, UHDE Milan 19/4

    Perníková chaloupka, Národní divadlo Brno, HERMAN Josef 13/6

    Pilátova žena, Divadelní společnost Petrklíč, STEHLÍKOVÁ Eva 5/7

    Písek – konec tragédie, Činoherní studio Ústí nad Labem, PŠENIČKA Martin 8/6

    Pobřeží, Divadlo na Vinohradech Praha, KERBR Jan 13/4

    Pokoušení, Národní divadlo Praha, KOLÁŘ Jan 12/5

    Popcorn, Divadelní společnost Petra Bezruče Ostrava, CHOVANCOVÁ Nina 20/4

    Poprask, Jihočeské divadlo České Budějovice, VOJÍKOVÁ Silvie 6/7

    Poprask na laguně, Divadlo na Fidlovačce Praha, KERBR Jan 17/4

    Poručík z Inishmoru, Švandovo divadlo na Smíchově Praha, MIKULKA Vladimír 1/4

    Poslední 2 cigarety, Divadlo Ponec Praha, KERBR Jan 10/7

    Poslední léto, Východočeské divadlo Pardubice, ZAJÍC Vladimír 18/5

    Povídky z Vídeňského lesa, Klicperovo divadlo Hradec Králové, RESLOVÁ Marie 9/5

    Pravý inspektor Hound, Studio Ypsilon Praha, MIKULKA Vladimír 3/7

    Pravý Západ, Divadlo pod Palmovkou – Malá scéna – Praha, ERML Richard 19/5

    Prodaná nevěsta, Národní divadlo Praha, HERMAN Josef 21/4

    Prodaná nevěsta, Klicperovo divadlo Hradec Králové, HERMAN Josef 13/4

    Pronásledování a umučení Dr. Šaldy, Národní divadlo Praha, KOLÁŘ Jan 18/6

    Prvotřídní ženy, Národní divadlo – Stavovské – Praha, ŠVEJDA Martin 6/4

    Příhody lišky Bystroušky, Divadlo J. K. Tyla Plzeň, HERMAN Josef 20/6

    R. U. R., Národní divadlo – Mahenovo – Brno, ŽÁČEK Ivan 17/7

    Racek, Městské divadlo Brno, MLEJNEK Josef 5/5

    Radúz a Mahulena, Divadlo Příbram, ELIÁŠKOVÁ Věra 6/6

    Raskolnikov – jeho zločin a jeho trest, Divadlo Husa na Provázku Brno, UHDE Milan 3/4

    Reflection, Tanya Khabarova – Divadlo Akropolis Praha, HULEC Vladimír 20/7

    Rekonstrukce (Oheň v hlavě), ???, BOHUTÍNSKÁ Jana 13/4

    Requiem, Národní divadlo Praha, HERMAN Josef 7/5

    Revizor, Středočeské divadlo Kladno, PATEROVÁ Jana 20/7

    Rigoletto, Moravské divadlo Olomouc, HERMAN Josef 3/6

    Rigoletto, Loketské kulturní léto, HERMAN Josef 15/7

    Romeo a Julie, Letní shakespearovské slavnosti Praha, MIKULKA Vladimír 14/6

    Rozbitý džbán, Městské divadlo – malá scéna – Most, MLEJNEK Josef 1/6

    Rychlé šípy v zimě, Divadlo Rokoko Praha, ERML Richard 2/5

    Řada, Divadlo na Vinohradech Praha, ŠVEJDA Martin 6/4

    Scény z manželského života, Dejvické divadlo Praha, BJAČKOVÁ Alena 3/5

    Sekec mazec, Dejvické divadlo Praha, HULEC Vladimír 6/7

    Sestup Orfeův, Městské divadlo Zlín, MAREČEK Luboš 22/7

    Sex + sex = 12 (dvanáct dnů upřímnosti v Chlebodarech), Divadlo Semafor Praha, BJAČKOVÁ Alena 12/7

    Sexuální perverze v Chicagu, Činoherní klub Praha, HOŘÍNEK Zdeněk 8/5

    Simpatico, Západočeské divadlo Cheb, BOHUTÍNSKÁ Jana 11/5

    Skandál v opeře, Moravské divadlo Olomouc, HERMAN Josef 13/6

    Skapinova šibalství, Moravské divadlo Olomouc, LAZORČÁKOVÁ Taťána 9/4

    Smlouva, HaDivadlo Brno, UHDE Milan 17/7

    Sněguročka, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, HERMAN Josef 8/6

    Solingen (Rána z milosti), Divadlo Komedie Praha, ZDEŇKOVÁ Marie 10/4

    Speedrun, Spolek Kašpar – Divadlo v Celetné Praha, RATHOUSKÁ Kateřina 3/6

    Správce, Činoherní klub Praha, KERBR Jan 17/5

    Starci na chmelu, Palác Blaník Praha, HERMAN Josef 9/6

    Staří mistři, Pražské komorní divadlo, MIKULKA Vladimír 15/5

    Stavrogin je ďábel, Divadlo Husa na provázku Brno, UHDE Milan 19/7

    Stepní vlk, Divadlo v 7 a půl Brno, ŠTĚDROŇ Petr 11/6

    Symfonické fantazie, Národní divadlo Brno, VAŠEK Roman 21/6

    Škola pomluv, Národní divadlo Praha, KERBR Jan 20/4

    Tanec na konci léta, Městské divadlo Zlín, MAREČEK Luboš 7/5

    Taxi na věčnost, Divadlo ABC Praha, TICHÝ Zdeněk 3/6

    Těšínské niebo/Cieszynskie nebe, Těšínské divadlo Český Těšín, SLADKOWSKI Marcel 13/5

    Tichá hrůza I, Klicperovo divadlo Hradec Králové, KERBR Jan 3/4

    To pravé, Slovácké divadlo Uherské Hradiště, CHRISTOV Petr 17/5

    Tom Jones, Divadlo F. X. Šaldy Liberec, PATEROVÁ Jana 14/5

    Tomáš Becket aneb Čest boží, Divadlo na Vinohradech Praha, VELEMANOVÁ Věra 3/7

    Tramvaj do stanice touha, Dejvické divadlo Praha, KERBR Jan 2/5

    Třetí Řím, Pražské komorní divadlo – Divadlo Komedie Praha, ŠVEJDA Martin 5/5

    Tři mušketýři, Východočeské divadlo Pardubice, ZAJÍC Vladimír 15/6

    Tři muži ve člunu a pes, Divadlo ABC Praha, KERBR Jan 19/7

    Tři velké ženy, Klicperovo divadlo Hradec Králové, BJAČKOVÁ Alena 22/6

    U cíle, Pražské komorní divadlo, KERBR Jan 18/6

    Ubu!!!, Bohnická divadelní společnost Praha, TOBOLKOVÁ Markéta 22/7

    Ubu Králem, Divadlo Minor Praha, ČERNÁ Martina 8/7

    Účtování v domě božím, Národní divadlo – Malá scéna – Brno, UHDE Milan 15/5

    Urvi to!, Divadlo J. K. Tyla Plzeň, KERBR Jan 19/6

    V melounovém cukru, Divadlo Nablízko Praha, KOLOUCHOVÁ Lucie 10/6

    Vanda, Národní divadlo Praha, HERMAN Josef 12/7

    Vánoční hra, Středočeské divadlo Kladno, STEHLÍKOVÁ Eva 2/7

    Vášeň jako led aneb Myšlenka pana Doma, Švandovo divadlo na Smíchově, ZDEŇKOVÁ Marie 19/6

    Včas milovat včas umírat, Divadlo Na zábradlí Praha, RATHOUSKÁ Kateřina 21/7

    Večer malých bojovníků aneb dvě původní dramata, Divadelní studio Marta – JAMU Brno, PŠENIČKA Martin 3/7

    Večer tříkrálový, Městské divadlo Mladá Boleslav, TOBOLKOVÁ Markéta 22/5

    Veřejný nepřítel, Divadlo Na zábradlí Praha, TICHÝ Zdeněk 8/4

    Veselá vdova, Městské divadlo Brno, HERMAN Josef 6/6

    Vlasy, Městské divadlo Brno, HERMAN Josef 18/4

    Vlci, Východočeské divadlo Pardubice – komorní scéna Anežky České, HULEC Vladimír 5/6

    Všichni moji synové, Městské divadlo Zlín, SLADKOWSKI Marcel 11/4

    Vtáčnik, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, HERMAN Josef 19/7

    Výjimečný darebák Platonov, Národní divadlo – Mahenovo – Brno, UHDE Milan 20/5

    Výlety páně Broučkovy, Národní divadlo Praha, HRDINOVÁ Radmila 2/4

    Vyrozumění, Klicperovo divadlo Hradec Králové, KERBR Jan 22/4

    Výstřely na Broadway, Slovácké divadlo Uherské Hradiště, KERBR Jan 1/7

    Yvona, princezna burgundánská, HaDivadlo Brno, UHDE Milan 8/7

    Z cizoty, Divadlo Na zábradlí Praha, RESLOVÁ Marie 19/4

    Ztížená možnost soustředění, Divadlo F. X. Šaldy – Malé – Liberec, ERML Richard 9/5

    sestavila trch

    PAGE

    PAGE  51

    • Autor:
    • Publikováno: 5. září 2005

    Komentáře k článku: Obsah ročníku 2004

    Přidat komentář

    (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

    Přidání komentáře

    *

    *

    *



    Obsah,