Divadelní noviny Aktuální vydání 15/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

15/2023

ročník 32
19. 9. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  Nová sezona DFXŠ ve znamení Zrození

  Divadlo F. X. Šaldy představuje novou 140. sezonu, tentokrát s podtitulem Zrození. Kromě zářijových oslav jubilea budovy Šaldova divadla je připraveno hned dvanáct premiér, dvě baletní, šest činoherních, tři nové operní a jedna obnovená operní. Milovníci koncertů se mohou těšit na tři symfonické a jeden sborový koncert. Od 19. dubna je navíc v prodeji nové předplatné.

  Divadlo F. X. Šaldy Liberec. Foto archiv DÚ

  Sezona, ve které nás čeká Triumf múz – oslava 140. výročí divadla, sezona, kdy se Divadlo Františka Xavera Šaldy otevře novým výzvám nejen v podobě rodinného předplatného, sezona, ve které se dostane každému předplatiteli výrazná sleva na vstupném, program k inscenaci zdarma, desetiprocentní sleva při nákupu občerstvení v divadelním klubu DFXŠ a mnoho dalších bonusů, představuje plány sezony Zrození a nového předplatného ředitelka Linda Hejlová Keprtová.

  Již třetí rok po sobě se všechny tři soubory DFXŠ sjednotily a zvolily si společné motto. Po sezoně 2021/22 S nadhledem a sezoně 2022/23 Za světlem přichází sezona 2023/24 Zrození. V září 2023 oslaví budova Šaldova divadla 140. let od doby, kdy byla slavnostně otevřena, a DFXŠ chystá honosné oslavy tohoto významného výročí. Na první společné setkání jsou diváci zváni už v sobotu 6. května 2023 od 20.30h před vchodem do Šaldova divadla. Pokračování je pak nachystáno na konec září 2023. Již teď si ale diváci mohou kupovat abonmá na příští sezonu Zrození.

  Předplatitelé stálí i noví si mohou vybírat z 16 skupin rozdělených do 4 kategorií ve 2 sálech. Zakoupit ho je možné na oddělení předplatného zboku Šaldova divadla (pondělí–pátek 8.30–11.00, 13.00–15.30, v měsících květen, červen a září je v úterý prodloužena otevírací doba do 17.00) nebo online na webových stránkách. Mezi výhody abonmá DFXŠ patří výrazná sleva oproti nákupu jednotlivých vstupenek, abonentka je přenosná, program k představení zdarma, sleva 10 % na nápoje v divadelním klubu ŠD  a spousta dalších. Speciálních slev mohou využívat děti do 15 let, studenti, senioři 65+ či ZTP. Nově se také výhod dostane rodičům, kteří zakoupí rodinné předplatné, první dítě má totiž nárok na slevu 50 % z předplatného, druhé ho má dokonce za 1,- Kč.

  • Autor:
  • Publikováno: 26. dubna 2023

  Komentáře k článku: Nová sezona DFXŠ ve znamení Zrození

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,