Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2024

ročník 33
25. 6. 2024
  • Zprávy
  • Kritika
  • Blogy
  • Zahraničí
  • Rozhovory
  • Ostatní
  • KritikLab
  • Hledat
  • Můj profil

    Divadelní noviny > Burza

    Nominace na Ceny Thálie za období od června 2020 do července 2022

    Činohra: Ženský výkon: Veronika Korytářová (role Vlasty Buriana v inscenaci Burian autora Tomáše Dianišky, Divadlo F. X. Šaldy, Liberec) Markéta Matulová (role Julky v inscenaci Šikmý kostel podle Karin Lednické, Divadlo Petra Bezruče, Ostrava)

    Zuzana Stivínová (titulní role v inscenaci Vassa Železnovová podle Maxima Gorkého, Národní divadlo, Praha) Mužský výkon: Tomáš Kobr (role Tomáše v inscenaci Perplex autora Maria von Mayenburga, Jihočeské divadlo, České Budějovice) Saša Rašilov (role Borcherta v inscenaci Moje říše je z tohoto světa autorů Wolfganga Borcherta a Miroslava Bambuška, Studio Hrdinů, Praha) Jan Vondráček (role majora Alexejeva v inscenaci Konec rudého člověka autorů Světlany Alexijevičové a Daniela Majlinga, Divadlo v Dlouhé, Praha)

    Opera: Ženský výkon: PETRA ALVAREZ ŠIMKOVÁ (role Ženy v opeře Arnolda Schönberga Očekávání, Národní divadlo, Praha)

    Jana Sibera (role Manon Lescaut v opeře Julese Masseneta Manon, Národní divadlo moravskoslezské, Ostrava) Doubravka Součková (role Morgany v opeře Georga Friedricha Händela Alcina, Národní divadlo Brno) Mužský výkon: Joachim Bäckström (titulní role v opeře Benjamina Brittena Peter Grimes, Národní divadlo Brno) Martin Bárta (role Jaga v opeře Giuseppe Verdiho Otello, Divadlo F. X. Šaldy, Liberec) Dalibor Jenis (titulní role v opeře Giuseppe Verdiho Nabucco, Národní divadlo Brno)

    Muzikál, opereta a jiné hudebně dramatické žánry: Ženský výkon: Kristýna Daňhelová (titulní role v muzikálu Jane Eyrová, Městské divadlo Brno) Hana Fialová (role Ády Harrisové v muzikálu Květiny pro paní Harrisovou, Národní divadlo moravskoslezské, Ostrava) Stanislava Topinková Fořtová (role Normy Desmond v muzikálu Sunset Boulevard, Divadlo J. K. Tyla, Plzeň)

    Mužský výkon: Lumír Olšovský (role Henryho Higginse v muzikálu My Fair Lady, Divadlo J. K. Tyla, Plzeň) Tomáš Šulaj (role Jidáše Iškariotského v muzikálu Jesus Christ Superstar, Slovácké divadlo, Uherské Hradiště) Roman Tomeš (role Hedwig v muzikálu Hedwig a její Angry Inch, Freedom Production v Malostranské besedě, Praha)

    Balet, tanec a pohybové divadlo: Ženský výkon: Natalia Adamska (titulní role v inscenaci Carmen, Národní divadlo moravskoslezské, Ostrava) Jarmila Hruškociová (role Katherine v inscenaci Lady Macbeth – 1865, Divadlo J. K. Tyla, Plzeň) Alina Nanu (role Julie v inscenaci Romeo a Julie, Národní divadlo, Praha)

    Mužský výkon: Francesco Fasano (role Dona Josého v inscenaci Carmen, Národní divadlo moravskoslezské, Ostrava) Sebastiano Mazzia (role Alexe v inscenaci Mechanický pomeranč, Jihočeské divadlo, České Budějovice) Sergio Méndez Romero (jako On v inscenaci Sólo pro tři, Moravské divadlo, Olomouc)

    Alternativní divadlo: Eliška Brtnická (výkon v inscenaci Hang Out, Cirqueon, Roundabout Europe a KD Mlejn, Praha) Miřenka Čechová (výkon v inscenaci Baletky, Spitfire Company, Praha) Nela H. Kornetová (výkon v inscenaci Badman, T.I.T.S. ve Studiu ALTA, Praha) Lucia Kašiarová (výkon v inscenaci Mnohodinec, Ufftenživot a Studio ALTA, Praha) Petr Krušelnický alias Krusha (výkon v inscenaci Průvodce peklem_Lido di Dante, Ateliér ve Vysočanech v rámci festivalu …příští vlna/next wave…, Praha)

    Loutkové divadlo: Gustav Hašek (role Matěje Kopeckého v inscenaci Bratři naděje, Divadlo Minor, Praha) Václav Jelínek (role Antonína Kopeckého v inscenaci Bratři naděje, Divadlo Minor, Praha) Jan Popela (role Zlé sudičky v inscenaci Šípková Růženka, Divadlo DRAK, Hradec Králové) Pavol Smolárik (role Vojtěcha Kopeckého v inscenaci Bratři naděje, Divadlo Minor, Praha) Antonín Týmal (mimo jiné role Mladého lesního adjunkta a Mladého vlka v inscenaci Babička Červené Karkulky dnes slaví narozeniny!, Naivní divadlo, Liberec)

    Cena za celoživotní mistrovství: Veronika Forejtová – činohra František Němec – činohra Libuše Márová – opera Libuše Králová – balet Galla Macků – opereta a muzikál

    • Autor:
    • Publikováno: 19. září 2022

    Komentáře k článku: Nominace na Ceny Thálie za období od června 2020 do července 2022

    Přidat komentář

    (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

    Přidání komentáře

    *

    *

    *



    Obsah,