Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
  • Zprávy
  • Kritika
  • Blogy
  • Zahraničí
  • Rozhovory
  • Ostatní
  • KritikLab
  • Hledat
  • Můj profil

    Divadelní noviny > Burza

    Nominace na Ceny Divadelních novin

    Činoherní divadlo

    Tomáš Dianiška: 294 statečných, Divadlo pod Palmovkou, Praha, režie Tomáš Dianiška

    Světlana Alexijevičová, Daniel Majling: Konec rudého člověka, Divadlo v Dlouhé, Praha, režie Michal Vajdička

    Maxim Gorkij: Vassa Železnovová, Národní divadlo, Praha, režie Jan Frič

    Alternativní divadlo

    Jakub Čermák & kol.: Happy end v hotelu Chateau Switzerland, Depresivní děti touží po penězích, Praha, režie Jakub Čermák

    Petr Boháč: Muž vlastní penis, vagina vlastní ženu, Švandovo divadlo a Spitfire Company, Praha, režie Petr Boháč a Miřenka Čechová

    Jakub Maksymov: Tesla, Městská divadla pražská (Komedie), režie Jakub Maksymov

    Hudební divadlo

    John Cameron Mitchell, Stephen Trask: Hedwig a její Angry Inch, Freedom Production v Malostranské besedě, Praha, režie Pavel Košatka

    Benjamin Britten: Peter Grimes, Národní divadlo Brno, dirigent Marko Ivanović, režie David Radok

    Heinrich Rademin, Tomáš Hanzlík: Římská Lukrécie, Geisslers Hofcomoedianten a Tygr v tísni, Praha, režie Petr Hašek

    Taneční a pohybové divadlo

    Rodion Konstantinovič Ščedrin, Georges Bizet: Carmen, Národní divadlo moravskoslezské, Ostrava, choreografie Jiří Pokorný

    Tomáš Rychetský, Ondřej Vinklát: Mechanický pomeranč, Jihočeské divadlo České Budějovice, režie Tomáš Rychetský, choreografie Tomáš Rychetský a Ondřej Vinklát

    Jana Burkiewiczová, Tomáš Luňák, Jiří Macek: Ostrov!, Burki&com, Praha, choreografie a režie Jana Burkiewiczová

    Loutkové a výtvarné divadlo

    Jakub Kopecký, Jan Jirků: Bratři naděje, Minor, Praha, režie Jan Jirků

    KHWOSHCH (Mathias Baresel, Josef Havelka, Daria Gosteva & Frieda Gawenda): Dinopera, projekt vznikl za spolupráce studentů Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU a hudebníků z Německa, Alfréd ve dvoře, Praha

    Tomsa Legierski, Petra Kosová & kol.: Putování dobrého Hanse Böhma Evropou, Divadlo Alfa, Plzeň, režie Tomsa Legierski

    Publikační počin v oblasti divadla

    Patrice Pavis: Analýza divadelního představení, Nakladatelství AMU, Praha 2020

    Lenka Jungmannová: Neoficiální drama z komunistické totality, Academia, Praha 2021

    Alice Koubová, Eliška Kubartová (eds.): Terény performance, Nakladatelství AMU, Praha 2021

    Ženský herecký výkon bez ohledu na žánry

    Marie Durnová: Magdalena, Josef Topol: Stěhování duší, Národní divadlo Brno, režie Štěpán Pácl

    Veronika Korytářová: Vlasta Burian, Tomáš Dianiška: Burian, Divadlo F. X. Šaldy Liberec, režie Tomáš Dianiška

    Markéta Matulová: Věra, Tomáš Dianiška: Špinarka, Divadlo Petra Bezruče, Ostrava, režie Tomáš Dianiška

    Mužský herecký výkon bez ohledu na žánry

    Joachim Bäckström: Peter Grimes, Benjamin Britten: Peter Grimes, Národní divadlo Brno, dirigent Marko Ivanović, režie David Radok

    Saša Rašilov: Borchert, Wolfgang Borchert, Miroslav Bambušek: Moje říše je z tohoto světa, Studio Hrdinů, Praha, režie Miroslav Bambušek

    Vojtěch Vondráček: Lucien Chardon, Honoré de Balzac: Ztracené iluze, Divadlo Na zábradlí, Praha, dramatizace a režie Jan Mikulášek

    • Autor:
    • Publikováno: 16. října 2022

    Komentáře k článku: Nominace na Ceny Divadelních novin

    Přidat komentář

    (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

    Přidání komentáře

    *

    *

    *



    Obsah,