Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Noční můry v HaDivadle

  Ode dneška – 2. prosince – mají návštěvníci a diváci HaDivadla možnost zhlédnout ve foyer divadla fotografickou výstavu HaDivadlo masek, masky v HaDivadle, která je věnována uplynulým pěti ročníkům brněnské Slavnosti masek, na níž HaDivadlo představilo své výtvarné kolekce.

  FOTO archiv

  Kolekce masek Moniky Urbáškové z letošního ročníku nazvaná Kabaret nočních můr (2013) získala v soutěži průvodů první místo. FOTO archiv

  V roce 2009 prošel v rámci Slavnosti masek brněnskými ulicemi průvod Obludárium, veselý pohřební marš za doprovodu hudební formace. Dechnotronics v režii Mariána Amslera a v osobitém scénografickém řešení výtvarnice Sáry Pekové. O rok později následoval průvod Vzhůru k oblakům (2010), tedy kolekce masek na téma letci, létání, touha vzlétnout, jejíž výtvarnou realizaci připravily sestry Wrightovy. V roce 2011, který byl věnován dílu Williama Shakespeara, se HaDivadlo představilo svým průvodem Prokleté lůno mé, semeniště smrti! aneb Variace na Richarda III., v němž kromě herců HaDivadla vystoupili také členové/členky skupiny Scandal ladies. Rok 2012 na téma šedesátá léta a film reprezentovala za HaDivadlo kolekce Warholovy múzy, inspirovaná studiem Factory Andyho Warhola a jeho kultovními pop-artovými obrazy filmových i revolučních celebrit. Autorkami scénografického řešení kolekce byly (stejně jako v předchozím roce) Kateřina Kumhalová a Kateřina Nalezená. Za kolekci Warholovy múzy získalo HaDivadlo třetí místo v soutěži průvodů masek.

  FOTO archiv

  Kabaret nočních můr v barvě. FOTO archiv

  Kabaret nočních můr (2013), tedy kolekce z letošního roku, získala na základě rozhodnutí poroty v soutěži průvodů první místo. Autorkou masek pro HaDivadlo se stala mladá výtvarnice Monika Urbášková, režie průvodu se ujal umělecký šéf HaDivadla Marián Amsler.

  FOTO archiv

  Kabaret nočních můr v ulicích Brna. FOTO archiv

  Vernisáž výstavy fotografií HaDivadlo masek, masky v HaDivadle se konala 2. prosince ve foyer HaDivadla.

  • Autor:
  • Publikováno: 2. prosince 2013

  Komentáře k článku: Noční můry v HaDivadle

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,