Ať se mluví o Salvadoru Dalí, i kdyby se o něm mluvilo dobře.">
Divadelní noviny Aktuální vydání 7/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

7/2020

ročník 28
31. 3.–13. 4. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Na Oáze s Magorem

  Tak tentokrát bych teoreticky měl o čem psát, strávil jsem nějaký čas v nemocnici, nicméně sdělovací prostředky o tom napsaly tolik blbostí, že mne ani nebaví uvádět to na pravou míru. Ale princip reklamy podle Salvadora Dalí je: Ať se mluví o Salvadoru Dalí, i kdyby se o něm mluvilo dobře.

  Každopádně bych chtěl poděkovat všem lékařům a sestřičkám, kteří se o mne vzorně starali. V první řadě MUDr. Antonínu Henešovi, který pro mne se záchrankou přijel z Třebíče ke Skalákovi na mlejn. Chtěl jsem samozřejmě podepsat revers a nikam nejet, pan doktor mi tak rozumně vysvětlil, jak jsem na tom, že jsem do nemocnice odjel, což mi zřejmě zachránilo život. V Třebíči to byl ještě pan primář MUDr. Lubomír Novotný, MUDr. Jana Nechvátalová, MUDr. Jiří Špaček – a v neposlední řadě sestřičky, zvláště pak Pavlína Mašková. To byl nepochybně převlečený anděl strážný, i když v čaji, který mi dala na cestu do Střešovic, nebyla ani kapka rumu.

  Ve Střešovicích vzorná péče pokračovala, ale jména lékařů a sestřiček jsem už nezjišťoval, to by byl tenhle sloupek dlouhý jako dopisy, co jsme v kriminále psali negramotným cikánům: …a pozdravuju Aranku a Tibora a Dežu a Petera… následovalo tak dvacet jmen. Zkrátka jsem vděčen i lékařům a sestřičkám ze Střešovic, a dost už o tom. Snad jenom ještě – pustili mne o den dřív, abych stihl v Roxy koncert Ivana Krále, který mi tam věnoval písničku. Co bych si mohl přát víc?

  Sedím tedy zase na Oáze, před sebou nealkoholické pivo, tudíž jsem se zařadil k přátelům, kteří nepijou alkohol už dlouho. Ostatně, jak říkal Egon Bondy, já už jsem si svůj bazén vypil.

  Teď se mi vybavilo, jak před lety přestal pít Zbyněk Hejda – a někdo se ho ptal, jestli něco píše. A básník se na něho smutně podíval: Jak můžu psát, když nemůžu pít? Tak uvidíme.

  Dneska mi volal Pavel Zajíček, a když jsem mu řekl, kolik krve do mne v Třebíči naládovali, řekl: Tak vidíš, Rolling Stones za to dávají spoustu peněz, a ty to máš zadarmo. Takže to snad s naším zdravotnictvím není tak strašné, jak se obecně soudí. Alespoň – abych nezobecňoval – v mém případě.


  Komentáře k článku: Na Oáze s Magorem

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,