Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Moravská zemská knihovna bude v létě uzavřená

  Od 29. června až do 15. září bude Moravská zemská knihovna pro čtenáře i návštěvníky uzavřena. Přerušení provozu je nutné kvůli plánované rekonstrukci budovy. Výpadek služeb bude knihovna čtenářům kompenzovat, především je ale v září čeká mnohem větší uživatelský komfort.

  Moravská zemská knihovna zavírá na období letních prázdnin kvůli rekonstrukci. Foto MZK

  Budova MZK na Kounicově ulici byla dokončena v roce 2001. Ročně knihovnou projde bezmála tři čtvrtě milionu lidí, což představuje vysokou zátěž. Mimo jiné proto je nutná kompletní rekonstrukce sociálních zařízení pro veřejnost. Ve studovnách bude obměněna část mobiliáře, někde také osvětlení. V části, kde jsou sklady knih, dojde k opravě a zateplení fasády. Bezesporu nejkomplikovanější částí rekonstrukce bude oprava atria, které je v havarijním stavu a je nutná celková obnova hydroizolace.

  Stavební část projektu je záměrně plánována na letní měsíce, kdy je návštěvnost knihovny nejnižší, aby mělo přerušení služeb minimální dopady. Víme, jak důležité jsou knihovní fondy pro naše čtenáře, proto se pokoušíme maximálně zkrátit dobu, po kterou musí být knihovna uzavřena, a z toho důvodu jsme rozložili opravy do dvou termínů: na období letních prázdnin v roce 2019 a v roce 2020. V druhém roce pak dojde především k dokončení úprav atria, proběhne oprava foyer, rekonstrukce zádveří a pokládka nových koberců ve studovnách. Jako odměnu za trpělivost nabízíme zvýšení uživatelského komfortu, ale i funkčnosti knihovny, uvedl ředitel knihovny Tomáš Kubíček. MZK chystá i kompenzační opatření: všem čtenářům s půlroční a roční průkazkou platnou k 30. 6. automaticky a zdarma prodlouží registraci o tři měsíce. Od června bude výpůjční doba knih prodloužena až do 23. září. V průběhu léta nebude možné si knihy půjčovat, ale bibliobox na vracení knih zůstane v provozu.

  Rekonstrukce je součástí projektu Zkvalitnění služeb a ochrana fondu kulturního dědictví v MZK, spolufinancovaného EU v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.

  • Autor:
  • Publikováno: 25. dubna 2019

  Komentáře k článku: Moravská zemská knihovna bude v létě uzavřená

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,