Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Milanu Uhdemu k osmdesátinám

  Spojení Divadla Husa na provázku a jubilujícího dramatika, pedagoga, divadelního kritika, politika a nepominutelné osobnosti nejen brněnského kulturního života Milana Uhdeho (nar. 28. července 1936) má připomenout cyklus scénických črt Kde Shakespeare můj? Už skoro jde… Nabízí dramatizaci části nedávno vyšlých pamětí Co na sebe vím, texty psané „na zapřenou“ – jako je Prodaný a prodaná, texty vzniklé v letech 80. a 90. i obnovenou premiéru poslední hry napsané pro Provázek Leoš aneb Tvá nejvěrnější.

  Milan Uhde FOTO ARCHIV DIVADLA

  Milan Uhde letos oslaví významné jubileum FOTO ARCHIV DIVADLA

  Program
  Milan Uhde: Opice v menažerii
  Hra zachycuje autobiograficky rychlý sled čtyř režimů v době dětství M. Uhdeho. Optika textu demaskuje absurditu vnějšího, ale i vnitřního světa chlapce, kterého doma chrání před světem, jako opici v menažerii.
  Režie: Juraj Nvota
  Premiéra 9. března 2016

  Milan Uhde: Zázrak v černém domě
  Komedie o „hnuté“ rodině, jež je poznamenána desetiletími prožitými na české půdě. Komično se snoubí s tragičnem, místy autor inklinuje až k černému humoru.
  Režie: Břetislav Rychlík
  Premiéra 24. března 2016

  Milan Uhde – Miloš Štědroň: Leoš aneb Tvá nejvěrnější
  Mistr a jeho život a hudba a Smrt aneb Jak Dílo ze zapadlé moravské vesnice dobylo celý svět čili Sešity (poměrně směšných) lásek.
  Režie: Vladimír Morávek
  Obnovená premiéra – 29. dubna 2016

  Milan Uhde: Prodaný a prodaná
  Uhdeho svérázný příspěvek k otázce češství a „národního“ hnutí. Příběh „největšího českéhozrádce“ Karla Sabiny vyprávějí s  nadhledem čtyři ženy.
  Režie: Michal Hába.
  Premiéra 5. května 2016

  Milan Uhde: Pán plamínků
  O šeré době 70. let minulého století, která mnohým lidem zničila život a jež se v Uhdeho podání jeví jako esence beznaděje špiclovského věku.
  Režie: Akram Staněk
  Premiéra 14. května 2016

  První polovina projektu bude uvedena při večeru Kde Shakespeare můj? Už skoro jde… 23. dubna 2016 od 17,00. Souborné uvedení projektu proběhne v rámci festivalu Divadelní svět Brno 28. května 2016.

  • Autor:
  • Publikováno: 4. března 2016

  Komentáře k článku: Milanu Uhdemu k osmdesátinám

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,