Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Tip na příští týden: Magický svět kabaretu a butó v NoD

  V rámci narozeninových oslav BE22 se v pražském NoD představí ve dnech 20. – 24. října tři mezinárodní projekty.

  BE22-sign

  Tanec jako vyjádření stavu tísně, výbušný a expresivní. Plný silových gest. Tak se dá přiblížit japonský tanec butó. 20. října v NoD vystoupí jeden z jeho nejvýraznějších představitelů Ken Mai, jehož přístup je charakteristický duchovním rozměrem jeho choreografií i smyslem pro humor. Ken Mai se představí ve svém novém sólovém projektu Dhyana/Meditation v němž se soustředí na téma mystiky života, smrti, erotiky a lásky. Mai kombinuje butó s burleskou, prvky bojových umění a často také s akrobacií a zpěvem. Ve své tvorbě je ovlivněn německým expresionismem a extravagantní kostýmy doplňuje výrazným líčením.

  Ken Mai. FOTO archiv NoD

  Ken Mai. FOTO archiv NoD

  Slovenská herečka Lucia Siposová předvede v rámci druhého dne oslav BE22 21. října v divadelním sále NoD svoji one woman show. Divákům nabídne reality kabaret Slovenka na kvadrát, kde v kulisách „otevřené“ Evropy vtipně ztvární život jedné Slovenky ve Slovinsku a otevře trochu jiný pohled na evropskou migraci. Inscenace hovoří o dvou milencích, zachycuje úsilí, radosti a trápení migrantů během vybavování jejich občanského statutu v nové domovině – Slovinsku, ale i bezohlednost institucí a oficiálních struktur, které ústí až do jakési kafkovské byrokracie.

  Slovenka na kvadrát. FOTO NAĎA ZGANK

  Lucia Siposová: Slovenka na kvadrát. FOTO NAĎA ZGANK

  Ve čtvrtek a v pátek 23. a 24. října předvede Do-Theatre v české premiéře performanci Gofmaniana. Dust of Dreams inspirovanou fantaziemi výstředního německého spisovatele, hudebního skladatele a malíře E. T. A. Hoffmanna. Výpravná tanečně-divadelní show s magickou scénografií, originální hudbou, projekcemi, surreálnými kostýmy a maskami vypráví příběh osamělé duše, která upřednostnila snění a iluze před všemi svody tohoto světa. Inscenaci charakterizuje výrazný hudební doprovod a hutná atmosféra, líbezné sny střídající noční můry, z nichž údajně divákům naskakuje husí kůže.

  Po celou dobu narozeninových oslav budou v prostorách NoD a ROXY probíhat koncerty, premiéry, vernisáže a performance. Na webových stánkách NoD / ROXY se lze dozvědět víc.

  • Autor:
  • Publikováno: 18. října 2014

  Komentáře k článku: Tip na příští týden: Magický svět kabaretu a butó v NoD

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,