Divadelní noviny Aktuální vydání 8/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

8/2024

ročník 33
16. 4. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  Loď Tajemství vyplouvá

  Po roční přestávce, kdy na lodi bratří Formanů probíhaly opravy a úpravy spojené s technickou zkouškou plavidla a zvelebováním hereckého zázemí, divadelní loď Tajemství připlouvá s divadelní sezónou 2012.

  Od 11. května loď kotví na Výtoni (mezi Palackého a Železničním mostem) v Praze 2.  Během června se ocitne také na území Prahy 1 a pak se vydá na plavbu do dalších měst ležících na Vltavě a na Labi. Divadelní sezónu otevře hostující soubor Divadlo AQUALUNG se adaptací Čapkova románu Válka s mloky. Premiéra proběhne již dnes – 23. května.

  Nastupte na palubu… FOTO ARCHIV

  Největší prostor v další části programu bude věnován zahraničním tvůrcům, které Formani během putování po světě potkali a jejichž práce je oslovila a inspirovala. Z Izraele přijede YAEL RASOOLY, z Belgie DUO LEO, z Francie 2RIEN MERCI a z Itálie CIE CIRCONCENTRIQUE.

  Letos bude také možno navštívit bohatý dětský a rodinný program. Letní sezónou tak můžete proplout se spoustou pohádek a příběhů, které budou doplněny o Mezigenerační dílny, v nichž se bude vyrábět, vařit, zpívat a hrát. V září pak bude představen nový projekt, který vznikne přímo na lodi – Elizabeth & Taylor uvádějí Cabaret Illusion v podání Petry Půčikové a Patrika Vojtíška.

  Letní festival na lodi i na souši

  Organizátoři festivalů Nultý bod a Za dveřmi si vzali za cíl společně oživit od 16. do 22. července letní centrum města a pokusit se tak nastolit trend, kterým by se Praha přiblížila k evropským metropolím a jejich živoucím ulicím a náměstím. Tato hlavní idea koresponduje s produkcí a dramaturgii Lodi Tajemství a jsem nesmírně rád, že se na jeden večer naše programy protnou v místě s takovým géniem loci jako je divadelní loď kotvící na Vltavě, říká umělecký šéf Nultého bodu Petr Boháč.

  Komponovaný večer Mladá krev v pohybu II navazuje na předloňské uvedení konané taktéž v prostorách Lodi Tajemství. Cílem tohoto večera je dát šanci mladým začínajícím umělcům a neobvyklým projektům umělců již zavedených. Proto se v tomto roce objeví v programu závěrečná práce sedmidenního workshopu pod vedením Matěje Matějky známého z tvorby divadelní skupiny Farma v jeskyni či polského ZARu a v současné době řídícího prestižní studio v Institutu Jerzyho Grotowského ve Wroclawi či experimentální tvorba zpěvačky Lenky Dusilové.

  • Autor:
  • Publikováno: 23. května 2012

  Komentáře k článku: Loď Tajemství vyplouvá

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,