Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2020

ročník 28
18. 2.–2. 3. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Liberecký beránek okusí Big Apple

  Naivní divadlo Liberec se již přes 65 let aktivně podílí na prezentaci a rozvoji profesionálního loutkového divadla pro děti a mládež v Liberci, v libereckém regionu, v Čechách i v zahraničí. Jeho inscenace často reprezentují Českou republiku na mezinárodních festivalech a mnoha dalších akcích. Vždy zde s úspěchem dokazuje vysokou profesionální úroveň a kvalitu českého loutkového divadla, které je v oboru dlouhodobě řazeno na nejpřednější pozice ve světě.

  APAP-festival

  Newyorský veletrh divadla, tance a hudby APAP (Association of Performing Arts Presenters, termín 9.-13. ledna 2015) se stal za více než padesát let své existence jedním z nejvýznamnějších bodů na světové mapě kulturního průmyslu. Setkávají se na něm tisíce účastníků – pořadatelů kulturních vystoupení a uměleckých agentur, které pak jednotlivé projekty nabízejí. Přítomnost na veletrhu APAP nabízí jeho účastníkům možnost stát se aktivní součástí celosvětové sítě této oblasti umění a zároveň získat cenné kontakty. Naivní divadlo Liberec bylo Českými centry ve spolupráci s Institutem umění – Divadelním ústavem doporučeno k účasti na APAP za ČR již podruhé za sebou!! Tentokrát s novou inscenací O beránkovi, který spadl z nebe (autor Vít Peřina a kol. a režisérka Michaela Homolová), která sbírá od své premiéry řadu ocenění, pracuje s minimem textu a skvělými loutkohereckými výkony. Je určena nejmenším dětem od 2 let. Místem představení bude České centrum, které sídlí v České národní budově na Manhattanu – New York.

  APAP-register now

  Jedná se o jedinečnou příležitost demonstrovat uznávanou kvalitu českého loutkového divadla v moderní, čisté a radostné formě. Naivní divadlo Liberec chce svojí účastí na APAP-u získat nejen nové zahraniční kontakty pro realizaci vlastních produkcí, ale zároveň prezentovat i vlastní mezinárodní loutkářský
  festival Mateřinka, který svým ojedinělým zaměřením a kvalitou patří
  mezi uznávané evropské projekty a je již přes čtyřicet let nedílnou součástí aktivit Naivního divadla Liberec.

  V Liberci 5. ledna 2015

  Stanislav Doubrava, ředitel NDL

  P. S. Výprava k inscenaci odjela se společností DB Schenker lodí na začátku prosince a je již v New Yorku, osmičlenný soubor odlétá ve čtvrtek 8. ledna.

  • Autor:
  • Publikováno: 7. ledna 2015

  Komentáře k článku: Liberecký beránek okusí Big Apple

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,