Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2019

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2019

ročník 28
25. 6.–2. 9. 2019
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Letní Letná přiveze kanadský vousatý cirkus

  Troufalý, hravý, sexy a vousatý  je kanadský Cirque Alfonse, první oznámená hvězda Letní Letné 2017. Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla se uskuteční od 17. srpna do 3. září 2017.

  FOTO ANDREI KALAMKAROV

  FOTO ANDREI KALAMKAROV

  Letní Letná zahájila začátkem prosince vánoční předprodej lístků na „vousatý cirkus“, ale také prodej oblíbených dárkových voucherů. Zájemci tak mohou svým blízkým i sobě nadělit pod stromeček jedinečný zážitek s příchutí léta.

  Cirque Alfonse zamíří v létě 2017 na Letnou se svou novou show, která bez rozpaků boří zažitá pravidla. Po celosvětově úspěšném hitu TIMBER se kanadští „dřevorubci“ vrací s neméně revolučním projektem BARBU, které je doslova nabité originální akrobacií, odvážnými výstupy, říznou muzikou a perfektně upravenými plnovousy. „Barbu“ znamená „vousáč“ a v představení o plnovousy všech tvarů, délek i barev rozhodně není nouze. Jedinečnou atmosféru podtrhuje také tradiční hudba z oblasti Québecuv elektronické úpravě v podání živé kapely.

  Kanaďani se v létě na Letné usídlí v návštěvníkům dobře známém secesním šapitó MagicMirror. Belgický dřevěný Spiegeltent, ve kterém letos vystupovalo LIMBO, měl u návštěvníků obrovský úspěch a tak jsme se rozhodli, že bychom ho i příští rok rádi přivezli a s ním i další výjimečné představení. Jsme rádi, že se nám to podařilo a věříme, že si diváci opět vychutnají jeho nenapodobitelnou starosvětskou cirkusovou atmosféru, říká ředitel a dramaturg festivalu Jiří Turek.

  BARBU vezme diváky na dobrodružnou výpravu ke kořenům cirkusu do Montrealu na přelomu 19. a 20. století. Představte si venkovskou pouť plnou diváků uhranutých přehlídkou pozoruhodných kousků, pobuřujících výkonů, jednoduchých kuriozit i nečekaných výstředností. Politickou korektnost v tomto šapitó rozhodně nehledejte. Scénu po scéně se hudba, video, cirkus a všeobecné šílenství prolínají a každý z performerů stále a znovu ohromuje publikum přehlídkou dechberoucích kreací. Nechť zvítězí ten nejlepší plnovous! Kanadský tisk o BARBU napsal mimo jiné: Vlasatá a lehce zlomyslná stvoření z Cirque Alfonse si publikum skutečně umí získat a to především díky své upřímnosti a autenticitě. Potěšení, s jakým rovným dílem šokují i baví, je do očí bijící. A pozor, nakažlivé.

  Vstupenky na BARBU je možné zakoupit za zvýhodněné ceny od 650 Kč. Držitelé Circus Fans Card mají navíc při nákupu jednorázovou slevu na nákup v hodnotě 100 Kč. Vstupenky je možné také zakoupit bez přesného určení termínu představení, držitel lístku si bude moci konkrétní datum (od 18. srpna do 3. září) následně sám zvolit přes webové stránky po oznámení hlavního programu v březnu 2017. Zájemci si mohou rovněž zakoupit dárkové vouchery v cenových kategoriích hodnotách 650 nebo 1 300 Kč, které lze využít na nákup vstupenek na libovolné představení po zahájení předprodeje.

  Vstupenky je možné zakoupit pouze on-line na www.letniletna.cz, dárkové vouchery lze objednat on-line. Další jména programu 14. ročníku budou zveřejněna v březnu příštího roku.

   

  • Autor:
  • Publikováno: 13. prosince 2016

  Komentáře k článku: Letní Letná přiveze kanadský vousatý cirkus

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,