Divadelní noviny Aktuální vydání 7/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

7/2024

ročník 33
2. 4. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  Komedianti v ulicích

  Koná se ve dnech 4. – 6. 8. 2023 na Žižkově náměstí a v přilehlých ulicích. Nový cirkus, pouliční divadlo, klauniády – to vše nabízí zdarma svým návštěvníkům už 12. ročník mezinárodního festivalu pouličního divadla v Táboře. Letos se diváci mohou těšit třeba na vystoupení Cirku LaPutyka, extrémní žongléry a fakíry nebo jedinečné divadlo pro batolata. Tři dny zábavy zpestří také několik koncertů a divadelní dílny.

  Foto: archiv festivalu

  Po dvou letech se na festival Komedianti v ulicích vrací prvotřídní novocirkusové divadlo Cirk La Putyka. V představení s názvem Boom vypoví o hodnotách a snech generace Z. Vrcholné cirkusové umění nahlédne do života mladých lidí, které vídáme s mobilními telefony v rukou a sluchátky na uších. V tomto projektu se Cirk La Putyka spojil s umělci z kyjevské cirkusové a divadelní akademie. Uvidíte strhující párovou akrobacii, cyr wheel a také break dance nebo street dance. To vše za doprovodu živé elektronické hudby.

  Klaunskou show v rytmu tanga ozvláštněnou obřími bublinami přiváží z Argentiny Espuma Bruma. Další zahraniční umělci předvedou až extrémní žonglérské kousky. Soubor Kukliar ze Slovenska představí Show Drňošov, ve které balancuje na velmi tenké hranici nezi něčím prudce stupidním a vysoce sofistikovaným. Ze Španělska přijíždí pořádně střelené duo Estupida Compañia s programem plným humoru, ale i chůze po skle, házení nožů, uléhání na hřebíkové lůžko i manipulace s ohněm. V pátek večer si pak návštěvníci festivalu mohou užít ohňovou a světelnou show Influx Vojty Stolbenka.

  Festival Komedianti v ulicích nabídne i speciální představení pro batolata. Jmenuje se Hmyzí hotel bzzzz a přiváží ho zkušená Hana Strejčková, která se tvorbě pro úplně nejmenší děti věnuje přes 10 let a je režisérkou aktuálního hitu Laterny magiky BatoLaterna. O zábavu pro větší děti se postará hned několik loutkových divadel. Pro ty, kteří se chtějí i aktivně zapojit, jsou připraveny dílny nového cirkusu a divadelního líčení. Nebudou chybět ani oblíbení animátoři, tedy mimové, klauni, žongléři či chůdaři.

  Festival Komedianti v ulicích pořádaný ve městě Tábor vznikl v roce 2011. Svou poetikou je jedním z mála českých festivalů, který prezentuje moderní pouliční divadlo v centru památkové rezervace. Zaměřuje se na trendy reflektující současné pouliční umění v Česku i v zahraničí. Jeho doménou jsou cirkusová umění, klauni, pantomima, loutky, pohybové divadlo, interaktivní představení, dílny pro děti nebo hudba.

  Hlavním pořadatelem je město Tábor ve spolupráci s divadelní společností Mime Prague. Uměleckým šéfem a dramaturgem programu je přední český mim Radim Vizváry, držitel ceny Thálie a umělecký šéf Laterny magiky.

  • Autor:
  • Publikováno: 26. července 2023

  Komentáře k článku: Komedianti v ulicích

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,