Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Jednou větou

  Institut umění – Divadelní ústav průběžně sbírá informace do mimořádných zpravodajů Kultura v karanténě, do nichž můžete na adrese press@idu.cz přispět; zároveň se můžete přihlásit k odběru newsletterů, které přinášejí návrhy strukturálních opatření, konkrétní doporučení pracovníkům ve zřizovaných i nezávislých divadlech, upozornění na další platformy, kde lze sdílet nabídky a poptávky práce, přehledy online přenosů představení a koncertů, virtuálních prohlídek galerií a dalších kreativních postupů; zpravodaje naleznete i na našem webu iDN.

  Facebook je v této době nejsilnějším médiem pro sdílení, vytvořilo se zde několik profesních skupin, které sdružují lidi z oblasti divadla a nabízejí jim možnost uplatnění; jsou to například skupiny Herci, umělci bez práááce – umíme cokoliv, Kultura živě v dobrém i zlém nebo S kůží na trhu: meet point a blog sdílných divadelníků.

  Sledovat představení z různých divadel lze v rámci projektu Kultura žije na mall.tv, ale i prostřednictvím webových stránek či Facebooku jednotlivých divadel tuzemských i zahraničních; na webových stránkách divadel jsou uvedeny přesné časy streamingů, program do dubna, ale také návod, jak jednotlivým divadlům přispět.

  Prostřednictvím internetu lze navštívit i různé výstavy či muzea (od virtuální prohlídky Muzea loutkářských kultur v Chrudimi po nahlédnutí do světových galerií celého světa).

  Pravidelný program mají naplánovaný například herci z NOD Roxy, Studia DVA nebo Divadla na Vinohradech a postupně narůstá nabídka starších záznamů již derniérovaných představení i živých talk show s umělci jednotlivých divadel, krátká vystoupení, písničky nebo čtení pohádek nabízejí prostřednictvím Facebooku i jednotlivci.

  Vydavatelství Supraphon přichází se speciální nabídkou, kterou chce pod heslem Radost z poslechu přispět k optimističtější atmosféře v domácích karanténách – každý týden na webu Supraphonline.cz nabídne ke stažení několik audioknih zdarma; vybrané nahrávky patří do zlatého fondu Supraphonu.

  Informace o online kultuře sdílí také Český rozhlas Vltava, na webových stránkách jsou neustále doplňovány tipy, co a kde z oblasti kultury mohou lidé slyšet a vidět. jas

  • Autor:
  • Publikováno: 31. března 2020

  Komentáře k článku: Jednou větou

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,