Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Jednou větou

  Novocirkusový performer Filip Zahradnický získal v Paříži na Festivalu Mondial du Cirque de Demain hned dvě ocenění, Speciální cenu od poroty a Annie Fratellini Trophee.

  Cenu Karla Čapka letos obdržel česky a francouzsky píšící literát Václav Jamek. Porota vedená literárním vědcem Vladimírem Karfíkem rozhodla, že Jamek bude oceněn za básnické a esejistické dílo. Autor je také publicista, překladatel z francouzštiny, bývalý diplomat a vysokoškolský pedagog, nositel Ceny Toma Stopparda, překladatelské Ceny Josefa Jungmanna a Důstojník francouzského Řádu umění a humanitních věd.

  Novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky si letos odnesl Ondřej Štindl, komentátor webu Echo24.cz a tištěného Týdeníku Echo.

  Herečka Iva Janžurová, nositelka Českých lvů za snímky Co chytneš v žitě a Výlet, která je na stejnou cenu nominovaná za loňskou Teroristku, dostane na letošním, 27. ročníku Febiofestu Cenu Kristián za celoživotní přínos kinematografii.

  Ve dnech 18.–22. března představí česká pobočka ASSITEJ (Mezinárodní asociace divadel pro děti a mládež) minifestival představení pro děti, mj. se účastní Naivní divadlo Liberec, La Putyka, Taneční studio Light, divadlo DRAK, Polárka. Součástí bude také panelová diskuse o divadelní pedagogice.

  Festival dokumentů Jeden svět 2020, s podtitulem Až naprší a uschne, který se koná ve dnech 5.–14. března v Praze a poté v dalších 35 městech, si zvolil za hlavní téma klimatickou změnu a její dopady na lokální krajinu.

  Londýnský rapper Stormzy a španělsko-britská zpěvačka Mabel se stali hlavními vítězi hudebních cen Brit Awards. Ocenění v kategorii skupin získala kapela Foals, cenu za album roku vyhrál rapper Dave a jeho deska Psychodrama. Jako nejlepší píseň byla oceněna skladba Someone You Loved skotského zpěváka Lewise Capaldiho.

  Mezinárodní festival Tanec Praha letos přiveze dílo světově proslulého choreografa Williama Forsytha. Jeho A Quiet Evening of Dance přehlídku zakončí 24. a 25. června v Hudebním divadle Karlín.

  Díky filmovým pobídkám se v Česku v roce 2019 natočilo téměř osmdesát filmů a seriálů, které přinesly investici ve výši bezmála devíti miliard korun. Velkou část tvořily seriály převážně natáčené pro on-line platformy jako Netflix nebo Amazon. jas

  • Autor:
  • Publikováno: 2. března 2020

  Komentáře k článku: Jednou větou

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,