Divadelní noviny Aktuální vydání 11/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

11/2020

ročník 29
26. 5.–8. 6. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Jednou větou

  Výstava malovaných opon bude k vidění ve výstavní síni Městského divadla Mladá Boleslav až do listopadových oslav 110 let od otevření budovy divadla.

  Muzikál The Addams Family se vrací do Hudebního divadla Karlín s lehce pozměněným obsazením, v roli Alice Beineke se nově představí Barbora Munzarová a v roli Pugsleyho Addamse Viktor Antonio a Michal Sehnal.

  Ve čtvrtek 23. října připravili na pražské náplavce rozsáhlý program – komentovanou procházku, k níž si prostřednictvím mobilu přijímajícího FM signál můžete do sluchátek pustit pořad ArtCafé na ČRo Vltava s Adamem Gebrianem a Petrem Jandou; od 17.30 hodin bude druhý jmenovaný provádět po kobkách náplavky; orchestr Berg zahraje živě skladbu Siréna.

  Hlavní město Praha zahajuje kampaň k letošnímu 30. výročí listopadových událostí roku 1989, ke spolupráci na vytvoření její vizuální podoby si pozvalo tři nejznámější fotografy té doby – Jana Šibíka, Karla Cudlína a Tomkiho Němce; na 46 akcí pořádaných k oslavám si město vyčlenilo 15 milionů korun.

  Přehlídku Autorský podzim pořádá TALENT drama studio 19. října ve vršovickém divadle MANA; během sobotního odpoledne a večera si vedle pěti představení autorského divadla mohou skupiny starších dětí, mládeže a dospělých vyzkoušet, jaké to je, stát na divadelním jevišti, pracovat s vlastním textem a jeho divadelní interpretací.

  Rada hlavního města Prahy schválila návrh radní Hany Kordové Marvanové na založení Muzea paměti XX. století v Praze.

  Národní filmový archiv završuje svůj výzkumný projekt výstavou a uměleckou instalací věnovanou Laterně magice; do 10. listopadu jsou v pražské MeetFactory k vidění díla Jakuba Nepraše, instalace Michaela Bielického či videomateriály z výstavy Expo 58.

  Zástupci českého baletu, opery, činohry i nového cirkusu budou v říjnu prezentovat česká scénická umění na dvou světových akcích – na PAMS v jihokorejském Soulu a na festivalu CIRCA ve francouzském Auch.

  Alfred ve dvoře funguje po celý říjen ve znamení přehlídky nezávislých slovenských divadel, mimo jiné nabízí soubor Odivo s programy pro děti.

  Soubor Ztracené existence, který oslavil dvacet let trvání, byl třináct sezon k vidění ve Studiu Ypsilon a nyní se stěhuje o pár metrů dále, do Rock Café Praha.

  Výstava Příběh Draku 1958–2018 je k vidění v Labyrintu Divadla Drak.

  Prostory Galerie města Olomouce do 26. října zaplnily experimentální obrazy Petra Nikla pod názvem Bytosti; výstava představuje zejména díla tvořená samovolně se roztékajícími skvrnami tuší na čínském rýžovém papíru.jas

  • Autor:
  • Publikováno: 14. října 2019

  Komentáře k článku: Jednou větou

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,