Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Jednou větou

  Osmý ročník Festivalu Young for young proběhl ve dnech 30. října – 3. listopadu v Mostě; cenu Forever young letos získali hned dva herci, a to Daniela Kolářová a Miroslav Středa.

  Nakladatelství Paseka a Cabaret Calembour pokřtili knihu CABARET CALEMBOUR: VŠECHNO NEJLEPŠÍ; kmotry byli mistři humoru Iva Janžurová a Jiří Lábus.

  Ostravské studio České televize připravuje ve spolupráci s pražským Dejvickým divadlem mystifikační komediální seriál; šestidílný projekt nazvaný Zkáza Dejvického divadla se bude vysílat v březnu 2019.

  Teatrologická společnost vyhlásila již 10. ročník soutěže o Cenu Václava Königsmarka, které se účastní autoři diplomních prací na divadelněhistorické a teoretické téma, napsaných v letech 2017–2018; uzávěrka je 30. 11. 2018, vyhlášení výsledků proběhne v květnu 2019.

  Pětadvacet let své existence oslaví Divadlo Dagmar na Komorní scéně „U“ v Karlových Varech ve dnech 23.–25. listopadu.

  Sté výročí narození Miroslava Horníčka, herce, režiséra, dramatika, ale i výtvarníka a fotografa, oslavují Městská divadla pražská, kde Horníček strávil s přestávkami 36 sezon; zájemci mohou ve foyer ABC zhlédnout výstavu fotografií z Horníčkova života a ve spolupráci s novými členy MDP vznikla scénická koláž inspirovaná životem a texty tohoto tvůrce pod názvem Horníček 100, která by se měla hrát pravidelně jednou měsíčně v kavárně ABC:

  V Rytířském sále Velkopřevorského paláce zazní 16. listopadu scénická kompozice pro soprán, loutnu a tanec inspirovaná Čapkovou hrou Věc Makropulos v režii Magdaleny Švecové pod názvem E. M. – slzy Eliny Makropulos.

  Film Pláč svatého Šebestiána zvítězil na festivalu nezávislého filmu Cinema Open, který se na počátku listopadu konal již po deváté v Biu Centrál v Hradci Králové; autoři vítězného snímku Milan Cyroň a Tomáš Uher získali odměnu ve výši 25 tisíc Kč; nejlepší scénář si odnesl autor akční komedie Šichta a pohádka O vlásek zakletá získala ocenění za nejlepší kameru.

  Masaryk in America, koláž vytvořená z dokumentárních materiálů o pobytu našeho prvního prezidenta v USA, měla premiéru 15. listopadu ve Stavovském divadle v režii Guye Robertse; T. G. Masaryka ztvárnil Jan Unger, Karla Čapka Karel Heřmánek ml.

  Vánoční festival v Městských divadlech pražských proběhne ve dnech 30. 11. – 2. 12. ve třech divadlech, ABC, Rokoko a Komedie, a diváci v jeho rámci uvidí 12 her s vánoční tematikou z celé České republiky. jas

  • Autor:
  • Publikováno: 12. listopadu 2018

  Komentáře k článku: Jednou větou

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,