Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Jednou větou

  Radní Brna potvrdili ve funkci ředitele Národního divadla Martina Glasera‚ brněnské filharmonie Marii Kučerovou, Městského divadla Stanislava Mošu a Domu umění Terezii Petiškovou.

  Studio Dva zahájilo letní provoz na tvrzi Divice a na podzim se chystá otevřít v Praze novou komorní scénu v Divadle Na Perštýně.

  Kamenné divadlo na Skalkách v Novém Jičíně z roku 1929, které fungovalo do šedesátých let minulého století‚ začíná díky rozsáhlé rekonstrukci získávat svou původní podobu.

  Road movie Všechno bude v režii Olma Omerzua, vítězný film karlovarského festivalu Je mi jedno, že se do historie zapíšeme jako barbaři, a dokument Svědkové Putinovi budou uvedeny na festivalu v Torontu.

  V podzimním ročníku pořadu Tvoje tvář má známý hlas se vedle Jitky Schneiderové a Vojtěcha Drahokoupila na Nově objeví zpívající herci Eva Burešová a Patrik Děrgel.

  Drak, kterého netřeba se bát, sedmidílná dokumentární série Aleše Kisila, pojednávající o legendárním hradeckém divadle Drak, bude od začátku září k vidění na ČT Art.

  Městská divadla pražská představila novinářům nejen nové logo, ale také dramaturgický plán na sezonu 2018/20 na třech scénách – ABC, Rokoko a Komedie, odstartují premiérou hry Edwarda Bonda Moře se Zdeňkem Piškulou v hlavní roli.

  Ministr kultury Antonín Staněk oznámil, že jmenuje dosavadního ředitele Národního divadla v Praze Jana Buriana do funkce i na druhé období, a to od 2. srpna 2019 do 1. srpna 2025.

  Do Síně slávy Národního divadla vstoupila Iva Janžurová.

  Slovácké divadlo v Uherském Hradišti vstupuje do sezony s novým ozvučením hlediště za 8‚5 milionu korun, zahájí Tylovou Fidlovačkou na počest 100. výročí republiky.

  Novým ředitelem Těšínského divadla byl jmenován MgA. Petr Kracik, divadelní režisér, dlouholetý ředitel a umělecký šéf Divadla pod Palmovkou v Praze; funkce se ujal od nové divadelní sezony 2018/2019.jas

  Podrobnější informace a další aktuality z divadelního dění u nás i ve světě najdete na i-DN

  • Autor:
  • Publikováno: 3. září 2018

  Komentáře k článku: Jednou větou

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,