Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Je to velká změna v mém životě

  Občanské hnutí na podporu zvolení Taťany Fischerové prezidentkou České republiky ve spolupráci se Stranou zelených ukončilo včera 6. 11. 2012 sběr podpisů pod petici na podporu kandidatury Taťany Fischerové na prezidentku České republiky a podalo na Ministerstvu vnitra ČR kandidátní listinu podpořenou peticí. Fischerová se tak stala první umělkyní, která oficiálně vstupuje do kandidatury na prezidenku/prezidenta ČR.

  Táňa Fischerová. FOTO archiv

  Kandidaturu Taťany Fischerové na prezidentku podpořilo svými podpisy pod petici celkem 72 610 občanů z celé České republiky. Jejich zapojení se obešlo bez brigádníků a placené mediální kampaně. Stovky lidí si v posledních týdnech spontánně předávaly petiční archy, zakládaly kontaktní místa a věnovaly hodiny dobrovolné práce sběrům podpisů v ulicích krajských měst.

  Táňa Fischerová za svého působení ve Sněmovně ukázala, že umí prosazovat svoji politiku způsobem, který je vytrvalý, ale prostý agresivity. Podobně probíhal i sběr podpisů na podporu její kandidatury. Tato umělkyně a politička je po celý život oddaná myšlence humanismu, tvořivosti a občanské společnosti. Počet lidí, kteří její kandidaturu podpořili svým podpisem, potvrzuje, že Táňa Fischerová nabízí občanům věrohodnost,  širší pohled na svět a pokračování toho, co do prezidenství vtisknul Václav Havel, komentoval výsledek předseda Strany zelených Ondřej Liška.

  Je to velká změna v mém životě a naprosto nová situace. Nesmírně si vážím nečekané a spontánní reakce veřejnosti, která potvrdila, že je u nás spousta aktivních lidí, kteří nechtějí čekat, co jim bude ze strany současné politické reprezentace nabídnuto, ale sami hledají způsoby jak ovlivnit výběr příští hlavy státu. Tato akce ukázala, že pokud se opravdu rozhodneme něco udělat, nepotřebujeme žádné finanční prostředky k tomu, abychom mohli něco měnit, uvedla v reakci kandidátka Taťana Fischerová.

  Na včerejší tiskové konferenci v Divadle Kampa Taťana Fischerová představila členy svého nově ustaveného volebního výboru, kterými jsou Barbora Seifertová, Monika Šatavová a Tomáš Tožička. Aktuální informace z oficiální prezidentské kampaně Táni Fischerové budeme publikovat na www.prezidentka.cz, oznámila Monika Šatavová.

  Do hlavní kanceláře Strany zelených proudily do posledního dne desítky lidí, kteří přinášeli vyplněné petiční archy. Sám zcela decentralizovaný způsob sběru podpisů je vlastně už i programem: programem obnovy občanské společnosti, kterou nelze organizovat ani zaplatit shora, protože musí sama chtít, uvedl Matěj Stropnický, člen předsednictva Strany zelených.

  Internetové stránky Taťany Fischerové: http://www.tanafischerova.cz/


  Komentáře k článku: Je to velká změna v mém životě

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,