Divadelní noviny Aktuální vydání 3/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

3/2020

ročník 28
4. 2.–17. 2. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Je to realistická částka

  Ústecké Činoherní studio dostane od města dalších 1,5 milionu korun. Rozhodla o tom minulý týden rada města. Divadlo potřebuje peníze na provoz a mzdy, řekl novinářům ředitel Jiří Trnka.

  Činoherní Studio Ústí Nad Labem - scéna Střekov. FOTO archiv

  Činoherní Studio Ústí Nad Labem – scéna Střekov. FOTO archiv

  Příspěvková organizace tak v součtu na letošní rok hospodaří se 14,3 miliony. Obdobnou částku by měla od města dostat i příští rok. Původně schválený rozpočet na letošní rok počítal, že na činohru ve městě půjde 12 milionů.

  Je to existenční. Příspěvek, který byl odsouhlasen, by nepokryl ani mzdové náklady toho divadla. Pokud mám platit provozní výdaje, vyrábět inscenace, tak není možné bez těch peněz fungovat, řekl Trnka. V letošním prvním pololetí měla příspěvková organizace k dispozici 6,5 milionu korun. V červnu jí poslali zastupitelé na druhé pololetí 6,3. Podle vedení města měla částka na druhé pololetí stačit. Pan ředitel přijímá nové lidi, kvalitní lidi na úseku toho, kde byl největší nepořádek, aby situaci narovnal. To samozřejmě stojí nějaké prostředky. Žádost řádně zdůvodnil, včetně nějakých nutných investic, nutného dokoupení věcí, které se tam v průběhu několika let ztratily, řekl náměstek primátorky Jiří Madar (UFO).

  Pro příští rok by Činoherní studio podle Trnky potřebovalo 21 až 22 milionů korun. Jsou v tom i různé opravy. Například oprava střechy, která je v dezolátním stavu, za dva miliony a tak dále. Čistě na provoz potřebujeme 16 milionů korun, doplnil ředitel divadla Trnka. Návrh rozpočtu města počítá s tím, že od radnice Činoherní studio dostane 14,5 milionu, nejvíc za poslední roky. Budeme usilovat o peníze od (Ústeckého) kraje. Včera jsem předjednával dotaci z ministerstva kultury, která bude, doufám, jeden milion korun, dodal Trnka. Podle Madara je 14,5 milionu realistická částka. Shodli jsme se na objektivních číslech. Jak jsme viděli čísla i ostatních forem divadel jinde v republice, tak je ještě na té nižší úrovni, doplnil Madar.

  Do příspěvkové organizace města přešla od července většina souboru a zaměstnanců spolku Činoherák Ústí. Tomu zůstala práva k některým hrám. Činoherní studio postupně doplňuje soubor a průběžně uvádí i nové hry.

  CS Usti-logo

  ///

  Více na i-DN:

  Činoherní studio Ústí nad Labem

  V městě Ústí se došlo ke konsensu

  Činoherní studio města Ústí má nového ředitele!!!

  • Autor:
  • Publikováno: 9. listopadu 2015

  Komentáře k článku: Je to realistická částka

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,