Divadelní noviny Aktuální vydání 8/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

8/2024

ročník 33
16. 4. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Burza

  Jarní vítr

  Vrátil jsem se ze svatební cesty a skočil rovnou doprostřed milovanýho stroje, který vypadal ještě před odjezdem jako krvelačná šelma, co mě vysaje až do morku kostí. Po příjezdu se mi ale ta mnou vystavěná mašinérie zdála zase o něco přívětivější. S chutí se projet jsem do ní opět zasedl, a ono to kupodivu jde. Jízdu si užívám. Stáhnul jsem okýnko a vdechuju jarní vzduch. Je mi dobře, děkuju za optání.

  Vladimír 518

  Každý z nás si na sebe šije bič umotaný ze všemožných povinností, vkládá ho do rukou svého okolí a pak se jím nechá prohánět po městě jak drezurovaná kobyla. Asi je to v pořádku, protože jinak bychom prorostli do gaučů, televizní ovladače by se nám roztekly do dlaní, půllitry přilepily ke rtům a zadky v nadšeném objetí laskaly barový stoličky. Milujme tedy své biče!

  Pracujeme intenzivně na přípravách natáčení šestnáctidílného dokumentárního seriálu na motivy knihy Kmeny pro ČT 2. Zítra vstanu a potom, co se opařím, si jdu to svoje odříkat na oficiální tiskovou konferenci, tím bude definitivně informace posvěcena a vypuštěna do světa. Dali jsme dohromady velmi reprezentativní skupinu současných dokumentaristů a určitě je na co se těšit.

  Odstartoval jsem turné ke své poslední desce Idiot. Kapela, kluby, pódia, alkohol a backstage, příjemný setkání i otravný pijavice. Jsem zvědavej, do kolika let mě tohle bude bavit, ale zatim jsem se nepřejedl, vaří se tu dobře a mně velmi chutná.

  V dostatečných nákladech je vyráběn dotisk knih Kmeny a Kmeny 0. Na čas jsme obsadili se vším tím subkulturním hemžením tiskárnu a knihárnu, stroje duplikovaly portréty punkáčů a metalistů až do zblbnutí a ti, co nestihli ukořistit své výtisky v minulosti, dostávají další příležitost.

  Beru do náruče svého hudebního labelu mladýho kluka, polocigoše z Libně, skvěle se v něm kombinuje talent, pokora a ambicióznost. Po dlouhý době mě ve světě rapu někdo nadchl. Refew.

  Včera jsem předával ve Stavovském divadle cenu Czech Grand Design za nejlepší grafický design roku 2013. Mimo jiné i svému kamarádovi Tomáši Brousilovi. Spolu se Štěpánem Malovcem, Petrem Knoblochem a Jakubem Strakou ji dostali za nový vizuální styl UMPRUM. Výborně.

  Pracuju společně s Janem Havlem aka Belavenirem na letošním vizuálu Letní filmové školy v Uherském Hradišti.

  Můj hladkosrstý foxteriér Elvis z neznámých důvodů potřebuje vlastnit všechny míčky a tenisáky v Riegrových sadech. Pro ně se rve s každym dalšim psem jak blázen, snad i život by pro ně položil. Představuju si, že mu jich na hlavu jeden den nasypu z pytle desítky a jeho ovládne pocit, že je někdo jako Kellner nebo Steve Jobs. Jen mám strach, aby z tý exploze štěstí nedostal infarkt.

  Ukrajině do hloubky nerozumim, ale nehledě na ni mě Putin dlouhodobě sere.


  Komentáře k článku: Jarní vítr

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,