Divadelní noviny Aktuální vydání 21/2019

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

21/2019

ročník 28
10. 12.–23. 12. 2019
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Janeta Benešová potvrzena na místě ředitelky

  Ředitelkou mladoboleslavského divadla bude jeho prozatímní šéfka Janeta Benešová. Rozhodli o tom městští radní na základě výsledku výběrového řízení a doporučení odborné komise.

  Janeta benešová. FOTO archiv MD MB

  Janeta Benešová. FOTO archiv MD MB

  Benešová v minulosti vedla divadlo v Děčíně a loni byla pověřena řízením boleslavského divadla po odchodu dlouholetého ředitele Františka Skřípka do důchodu. Oficiálně se stane ředitelkou 1. srpna.

  Do výběrového řízení se přihlásili čtyři uchazeči, jednoho komise vyřadila kvůli nesplnění kritérií. Předsedou poroty byl ředitel pardubického divadla. V komisi zasedl i ředitel olomouckého divadla a byl tam i bývalý ředitel několika divadel, v současné době politik Ilja Racek ml. (KDU-ČSL). Ve finále to dopadlo tak, že byla naprostá shoda v komisi a ve čtvrtek 5. května jmenovala rada oficiálně ředitelkou divadla Janetu Benešovou, uvedl primátorův náměstek Daniel Marek (TOP 09).

  /Převzato z Divadlo.cz/

  ///

  Janeta Benešová: Něco málo o mně…

  Narozena v Děčíně ve znamení raka.
  Rodokmen rodiny je plný učitelů, ředitelů a divadelníků. Dědeček z tatínkovy strany, Bohuslav Jindra, byl vrchní zemský školní inspektor a zakladatel střední školy v Děčíně v poválečeném čase. Strýček z dědečkovy strany byl prvním milovníkem olomoucké scény, tatínek maminky, Antonín Samler, byl herec malých rolí a velký inspicient Divadla na Vinohradech.
  Její dětství tak bylo velice nenápadně, ale všudypřítomně prodchnuto upřímným zapálením pro divadlo. Vystudovala Pedagogickou fakultu v Ústí nad Labem a Karlovu univerzitu v Praze. Věnovala se pedagogické činnosti, průvodcování po Praze se zaměřením na děti a oživlé pověsti, pracovala jako PR na propagaci českých divadel.
  Je zakladatelkou občanského sdružení a realizátorkou celorepublikové soutěžní přehlídky mladých recitátorů, která ma za cíl hledat mezi studenty nové herecké talenty. Ve spolupráci s regionálními divadly a herci je realizována v Děčíně, Vrchlabí, Olomouci, Ostravě, Brně, Třeboni, Plzni a Praze.
  Pracovala v pozicích ředitelky Mateřské školy a ředitelky Městského divadla Děčín.
  Má jednoho manžela, dvě chalupy a tři děti.
  Propadla józe, zdravotnímu životnímu stylu, Izraeli a divadlu.
  Neumí lenošit, je zvyklá pracovat na 200%, relaxuje na běžkách,
  na chalupě, na kole.
  Věří, že co nestihne dnes a tady, stihne jindy a jinde…

  /Převzato z webových stránek MD Mladá Boleslav: zde/

  ///

  Více na i-DN: Výběrové řízení na ředitele/ředitelku MD MB

  • Autor:
  • Publikováno: 7. května 2016

  Komentáře k článku: Janeta Benešová potvrzena na místě ředitelky

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,