Divadelní noviny Aktuální vydání 7/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

7/2020

ročník 28
31. 3.–13. 4. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Improtyjátr pro Františka Zborníka

  Kultura Nový Bor s. r. o. ve spolupráci s Divadelním klubem Jirásek se rozhodla pomoci přispět na léčbu pro Františka Zborníka. V pátek 17. ledna 2014 se uskuteční v Městském divadle v Novém Boru od 19 hodin benefiční představení DK Jirásek s názvem IMPROTYJÁTR. Výtěžek ze vstupného bude poukázán na léčbu v Protoncentru. Vstupenky je možné zakoupit v předprodejních místech společnosti Kultura Nový Bor.

  impro orig2Improtyjátr je založen na improvizaci podobné televiznímu pořadu Partička. Herci reagují na témata a podněty diváků a snaží se je pobavit. Program večera si tvoří diváci sami.

  František Zborník je šéfem DK Jirásek Česká Lípa, autor, režisér a herec (naposledy se představil jako starý George ze Tří mužů ve člunu) a také lektor divadelních dílen a porotce. Ocitl se v pozici onkologického pacienta. Jeho nádor se nachází na neoperovatelném místě. Jedinou naději Františkovi dali v Praze v Protoncentru na Bulovce. Všeobecná zdravotní pojišťovna však nemá na tuto zvláštnost „šuplík“ a léčbu neproplácí. Celková částka za měsíční léčbu činí 489 770 Kč, což není ve Františkových finančních možnostech.

  František Zborník FOTO PETR ŠIMR

  František Zborník FOTO PETR ŠIMR

  Rozhodli jsme se, stejně jako ostatní, mu pomoci, vzniklo transparentní konto u FIO banky číslo: 250 051 68 03/ 2010, na něž je možné poukázat finanční obnos jako příspěvek na léčbu. Transparentní účet je možné vidět na https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2500516803.

  Příspěvek lze získat i výnosem z představení, darem souboru nebo jednotlivců. Je také možno poslat sponzorský dar s konkrétním určením účelu přímo na ono zdravotnické zařízení. Výhodou je pak daňový odpočet. S Protoncentrem podepíšete příslušnou smlouvu. Tu je možné stáhnout z webových stránek www.amaterskascena.cz.

  Ilona Rejholcová


  Komentáře k článku: Improtyjátr pro Františka Zborníka

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,