Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2020

ročník 28
18. 2.–2. 3. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Horácké divadlo Jihlava – Ceny Horác 2016/2017

  Nejzajímavější inscenací uplynulé sezony v Horáckém divadle Jihlava byla podle výsledků divácké ankety Horác románová kronika bratří Mrštíků Rok na vsi v dramatizaci Miroslava Krobota. Předávání ocenění Horác je po mnoha proměnách již po dva roky samostatným slavnostním večerem koncipovaným s nadsázkou v mírně ironicko-komickém duchu.

  Rok na vsi se souborem nastudoval hostující režisér Michal Lang. Nejlepší výpravu měl podle diváků muzikál Adéla ještě nevečeřela. Cenu Malá Thálie získala Vladimíra Vokůrková. Vyhlášení cen bylo součástí Noci divadel, v jejímž průběhu se mohli diváci zúčastnit netradičních prohlídek Horáckého divadla a závěrečné Magické after party.

  Nejoblíbenějším hercem minulé sezony se stal František Mitáš. V ženské kategorii zvítězila Tereza Votavová. V kategorii mladý talent určené pro herce do 30 let uspěl Richard Vokůrka.

  Železného Horáce uplynulé sezóny za nejvyšší počet odehraných představení převzal Lukáš Matěj.

  Nositelem Ceny Františka Mitáše za největší počet úmrtí na jevišti se stal Stanislav Gerstner. Diváci ocenili také scénu Petera Janka v inscenaci Adéla ještě nevečeřela a kostýmy Kristiny Matre Křížové ve stejné inscenaci.

  Příležitost vybrat nejlepší inscenaci a nejhezčí výpravu uplynulé sezony, nejlepší mladý talent a nejoblíbenějšího herce a herečku měli návštěvníci jediné profesionální scény na Vysočině už popětadvacáté. Podle mluvčí divadla Mirky Kvíčalové se letos ankety zúčastnilo 1190 diváků.

  Galavečer začal netradičními prohlídkami divadla v doprovodu herců. Návštěvníkům se otevřely dveře divadelního zákulisí. Mohli se například podívat, co prožívá skutečný ředitel ve své kanceláři, pozorovali práci kulisáků v přeplněném skladu a další detaily divadelního provozu. Prohlídkovou cestou prošli diváci až do sálu Velké scény, kde se předávaly ceny. Program Noci divadel v Horáckém divadle zkomponoval společně s herci režisér Pavel Šimák.

  ///

  Vysledky divácké ankety Horác za sezónu 2016-2017

  Výprava: Adéla ještě nevečeřela (335 hlasů), další v pořadí se umístily Rok na vsi, Vrátila se jednou v noci, Hra snů, Sex noci svatojánské a Kabaret z lágru.

  Inscenace: Rok na vsi (313 hlasů), další v pořadí se umístily Adéla ještě nevečeřela, Vrátila se jednou v noci, Sex noci svatojánské, Kabaret z lágru a Hra snů.

  Mladý talent: Richard Vokůrka (266 hlasů).

  Herec: František Mitáš (210 hlasů).

  Herečka: Tereza Otavová (301 hlasů).

  Malá Thálie: Vladimíra Vokůrková (412 hlasů).

  Železný Horác: Lukáš Matěj (176 odehraných představení v uplynulé sezóně).

  Cena Františka Mitáše: Stanislav Gerstner (80 úmrtí v uplynulé sezóně)

  • Autor:
  • Publikováno: 26. listopadu 2017

  Komentáře k článku: Horácké divadlo Jihlava – Ceny Horác 2016/2017

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,