Divadelní noviny Aktuální vydání 11/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

11/2020

ročník 29
26. 5.–8. 6. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  HD v Jihlavě změní uměleckého šéfa

  Umělecký šéf Horáckého divadla v Jihlavě Pavel Šimák v květnu ve své funkci z rodinných důvodů skončí. Nahradí ho režisér Michal Skočovský ze Slováckého divadla Uherské Hradiště, který nyní s Horáckým divadlem spolupracuje jako hostující režisér hry Jediný život. Premiéru bude mít 5. května.

  Michal Skočovský. FOTO SD UH

  Obavy, že by se divadlo vrátilo do příliš konzervativních kolejí, Šimák nemá. Ukázalo se, že jsme s Michalem na stejné vlně, řekl. Jsem strašně vděčný za práci, kterou tady Pavel odvedl, a taky vděčný za to, že v ní bude pokračovat, i když ne na pozici uměleckého šéfa, řekl ředitel divadla Ondrej Remiáš. Šimák bude i po odchodu z funkce s divadlem spolupracovat jako režisér.

  Před dvěma lety nastoupil do divadla plného změn. Obměnilo se obsazení funkcí ředitelů a následně i uměleckých šéfů. Divadlo podle Šimáka stálo před rozhodnutím, zda přijme nové divadelní prvky a posune standard blíž k modernímu divadlu. Jsem rád, že jsme v poslední sezoně byli razantnější, což na jihlavskou scénu podle mě otočilo pozornost divadelní obce. Rozevřeli jsme nůžky z mainstreamového směřování divadla k tomu, aby si i náročný divák měl co najít, charakterizuje aktuální směrování divadla.

  Pavel Šimák – vystudoval herectví na pražské konzervatoři a režii na brněnské JAMU. V letech 2008 až 2012 byl kmenovým režisérem a současně uměleckým šéfem Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, poté byl tři roky uměleckým šéfem pražského Divadla na Fidlovačce. Do Horáckého divadla nastoupil 1. dubna 2016. Ve funkci uměleckého šéfa nahradil Kateřinu Duškovou.

  Michal Skočovský – vedle divadelní režie na Janáčkově akademii múzických umění vystudoval grafickou a prostorovou komunikaci na University of the Arts v Londýně, London College of Communication. V posledních letech se zaměřil na divadelní tvorbu. K jeho úspěšným realizacím patří například divadelní adaptace bestselleru My děti ze stanice Zoo, inscenace Misantrop podle Moliéra, která byla nominována na cenu Grenouille v rámci festivalu francouzského divadla, nebo inscenace Kopanec (Der Kick) za níž byl nominován na Cenu divadelní kritiky v kategorii talent roku. Spolupracuje s divadly v České republice i v zahraničí: například Činoherní studio, HaDivadlo, Slovácké divadlo v Uherském Hradišti, Divadlo Aréna v Bratislavě nebo Divadlo Petra Bezruče v Ostravě atd.

  /Převzato z Divadlo.cz/

  • Autor:
  • Publikováno: 19. února 2018

  Komentáře k článku: HD v Jihlavě změní uměleckého šéfa

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,